Viac spánku v zime – tipy a triky pre dobrý spánok

Či to chceme prijať alebo nie, čas a počasie hrajú v našich životoch zásadnú úlohu. Ovplyvňujú naše pracovné aktivity, naše pocity a naše plány. Dokonca aj náš spánok. Áno, s nedostatkom denného svetla a v chlade cítime väčšiu potrebu väčšieho spánku. Áno, ale realita je trochu iná: namiesto toho, aby ľudia dlhšie spali, sa v zimných mesiacoch poriadne a pokojne nevyspia. Prečo je to tak a čo sa s tým dá robiť? V nasledujúcom texte vám dáme šikovné tipy a triky, ako môžete v noci dlhšie spať a ráno začať nový deň oddýchnutí a dobre naladení. Zostaňte naladení a získajte ďalšie informácie o danej téme!

Doprajte si pokojné hodiny večer pred spaním

Zvlášť v posledných niekoľkých zimných týždňoch sa mnoho ľudí cíti úplne utláčaných dlhým a chladným obdobím, sú neustále unavení a bez pohybu. Väčšina z nich nervózne reaguje vo veľmi bežných každodenných situáciách a rýchlo stratí rovnováhu. Téma, o ktorej sa často diskutuje medzi priateľmi a rodinou, je zimná depresia.

Bohužiaľ! Zvýšený stresový faktor v práci, frustrácia v partnerskom vzťahu a množstvo povinností v každodennom živote ovplyvňujú náš obvyklý životný rytmus a tiež nechávajú úlohu hormóny. Čo je potom výsledkom: veľa ľudí sa cez deň cíti unavení a zostávajú neskoro v noci hore! Nemáte zdravý nočný spánok a ráno sa namiesto osvieženia prebúdzate trochu vyčerpaní. Dostali ste sa aj vy do tohto začarovaného kruhu??

 Môžete v noci dobre spať??

V zime viac spánku

Prečo je to tak? Všetci sme zabudli, že zima je mimoriadne upokojujúce a veľmi romantické obdobie. Cez deň môžete obdivovať zasnežené hory a zasneženú krajinu, užiť si večer príjemné posedenie s milovanou osobou na gauči pred cigaretovým boxom alebo viesť dlhé diskusie v dobrej spoločnosti pred praskajúcim otvoreným ohňom , s fľašou dobrého vína, samozrejme. Kariéra, profesionálny úspech a peniaze sú v našej spoločnosti bohužiaľ veľmi dôležité, a preto jednoduché radosti života ustupujú. Alebo mnohí zastávajú názor, že momentálne na to nemajú čas. Vďaka našim tipom na dlhší spánok môžete vo svojom živote veľa zmeniť a užiť si zaslúžený spánok.

Doprajte si spánok, ktorý si zaslúžite

Viac spánku v zime Doprajte si najlepší nočný spánok

  • Prečo potrebujeme v zime viac spánku??

Telo v tmavom období vyžaduje viac spánku. Sledujte napríklad zvieratá v prírode, ktoré si v tmavých mesiacoch užívajú dlhý zimný spánok! Ľudia však teraz tiež potrebujú viac spánku! Dlhodobý nedostatok denného svetla nás unavuje a vyčerpáva. Kvôli tme začne telo uvoľňovať viac spánkového hormónu melatonínu, a preto sa ráno stále neprebúdzame dobre a cítime sa bezradní. Potrebujeme len slnečné lúče! Iba prirodzené svetlo zastavuje produkciu melatonínu a uvádza nás do vyváženého rytmu spánok-bdenie. Naša rada je: je lepšie okamžite neuvažovať o možnosti organizovať svetelnú terapiu doma pre seba a svojich blízkych, ale využiť každú príležitosť stráviť čo najdlhšie vonku každý deň.

A túto radu chceme podporiť na základe vedeckých informácií: v našich uzavretých miestnostiach dosahuje svetlo žiarovky maximálne 500 luxov, v sivých zimných dňoch je vonku zhruba 7 000 luxov. Záver necháme na vás! Sme si ale istí, že každý deň strávený vonku na čerstvom vzduchu je pre vás 100% dobré!

 Akékoľvek cvičenie je veľmi prospešné a zdravé.

Viac cvičenia vonku, viac spánku v noci

 Šport v zime vás udrží v najlepšej forme!

Šport v zime

  • Viac cvičenia a viac spánku pôsobí proti zimnému blues

Vedci a vedci zaoberajúci sa spánkom tvrdia, že nedostatok pohybu v zime môže za naše problémy so spánkom v tmavom a chladnom období. Súhlasíme s nimi a len hovoríme – choďte na prechádzku častejšie, aj v zime! Každý pohyb na čerstvom vzduchu je zdravý! Nenechajte sa zastaviť pravidlami, hmlou a chladom, telo potrebuje viac pohybu a potom vám za to poďakuje dlhším spánkom. Svižné, ale relaxačné prechádzky po snehu, nordic walking s dobrým priateľom, bicyklovanie, behanie a mnoho iného sa dá robiť aj v zime. Akákoľvek športová aktivita je dobrá len pre telo a dušu a zaručuje vám lepší nočný spánok!

 Behanie na snehu je pre mnohých ľudí zábavou a udržuje ich v kondícii a zdraví

Beh v snehu

  • Doprajte si doma viac vnútorného pokoja a harmónie!

Ako je známe, náš spánok závisí od našich emócií a skúseností počas dňa. Preto odporúčame pripraviť telo na dobrý spánok. Doprajte si pohodlie a veľa oddychu doma. Žiadne hádky, večer žiaden stres! Tiché rozhovory, relaxačné chvíle pre dvoch a ľahká večera sú niektoré z najlepších odpočinkových praktík. Môžete si dopriať pohár vína pred praskajúcim otvoreným ohňom a užívať si spolupatričnosť s partnerom. Odborníci odporúčajú vziať si horúci kúpeľ pred spaním. To uvoľňuje a je dobré pre telo i dušu. A keď to skombinujete s aromaterapiou alebo masážou esenciálnymi olejmi, budete skutočne spať ako novorodenci.

Chceme vám to zaželať! Postupujte podľa našich dobrých rád, pretože nie je pochýb o tom, že si v zime zaslúžite viac spánku!

Horúci kúpeľ s kúpeľovou soľou musí byť na zozname vašich úloh

Kúpeľ s kúpeľovou soľou

 Terapia éterickými olejmi dokáže zázraky – potom sa cítite dobre a spíte celú noc!

Terapia éterickými olejmi

 Doprajte si čistý relax vo vani

Relaxačná vaňa

 Využite maximum zimného slnka

Využite maximum slnečného svitu a choďte na veľa vonkajších prechádzok

A začnite nový deň behom pre dvoch na snehu!

Behanie na snehu za každého počasia Veľa športovania Tipy, ako sa lepšie vyspať

Alebo veľa chodte!

Choďte veľa po snehu, cítite sa dobre, lepšie spíte

 Potom si vo svojom teplom dome pripravte horúci bylinkový čaj

bylinkový čaj

Bylinný čaj je v chladných zimných dňoch nevyhnutný a má veľmi upokojujúci účinok

Bylinkový čaj

Pokiaľ ide o pokoj a vyrovnanosť, môžete zaradiť nižší prevodový stupeň

 Užite si pokoj a pohodu vo vlastných štyroch stenách

 Objavte krásu v jednoduchých veciach

Na pozadí otvorený oheň

Strávte večer v dobrej spoločnosti

Otvorený oheň, stýkajú sa, dvaja ľudia sa rozprávajú a pijú čaj

Urobte si pohodlie doma a vychutnajte si ovocie a pohár červeného vína pred krbom

Oddýchnite si pre viac spánku