Zásada „daj si pauzu“ a ďalšie relaxačné techniky

prestávka-relaxačné-techniky-voľný čas-v prírode

Zásada „daj si pauzu“ alebo skvelé triky na relaxáciu v každodennom živote

Ak je všetko veľmi naliehavé a neexistuje východisko, urobte si prestávku … V stresových chvíľach to pre mnohých ľudí znie ako absurdita. Ale ak ste to vyskúšali iba ako metódu, potom viete, ako účinný je efekt takejto stratégie.

Pretože takto spojíte svoje myšlienky, môžete nájsť oveľa rozumnejšie riešenie pre prácu a sebaorganizáciu, ako keby ste bežali za cieľom, ktorý evidentne nemôžete dosiahnuť..

Relaxačné techniky – letná dovolenka pri mori

urobte si prestávku, relaxačné techniky, letné prázdniny

V skutočnosti, aby sa človek nedostal do takýchto stresových situácií, mal by profylakticky použiť zásadu „urobiť prestávku“. Veľké prestávky na vychutnanie si života by mali byť pre vás rovnako dôležité ako samotná práca. V skutočnosti by mali byť vašim hlavným záujmom.

V zime relax pred krbom

urobte si prestávku-relaxačné techniky-v zime-pred krbom

Spojte princíp „prestávky“ s krásnou hudbou

V skutočnosti môžete počuť viac než len hudbu. Pomáha aj ticho. Posaďte sa, relaxujte, meditujte, cvičte jogu. Trvanie päť až desať minút denne môže byť veľmi prospešné.

Muzikoterapia

prestávka-relaxačné-techniky-počúvanie-hudby

Výborné jedlo

Dajte si za cieľ, že sa stanete skvelým na obed. To urobí oveľa viac pre zlepšenie vášho blaha. Dokonca aj malé jedlá môžu byť skutočne zábavné. Jedzte skvelú zmes orechov a ovocia, ktoré vás skutočne povzbudia a rozveselia. Ak si dáte takú prestávku, potom sa vám bude lepšie pracovať. V tele budete mať oveľa viac energie.

Jesť zdravé jedlo

prestávka-relaxačné-techniky-zdravé stravovanie

Oddýchnite si od kofeínu a alkoholu

Zásadu „oddýchnuť si“ je možné chápať aj týmto spôsobom. Ide o aktivátory, ktoré v súčasnosti vykazujú dobrý účinok. V konečnom dôsledku sa však budete cítiť viac vyčerpaní ako stimulovaní. Tiež, ak pijete alkohol alebo kávu, malo by to byť vo veľmi odmeraných množstvách a najlepšej kvality. Keď sa z pôžitkárstva stane návyk, určite si od neho oddýchnite.

Vnútorná sila prostredníctvom meditácie

prestávka-relaxačné-techniky-cvičenie-joga-meditáciaŠport ako prestávka

Ak vaša každodenná práca zahŕňa veľa sedení, potom je najlepšie skombinovať prestávku s veľkým cvičením. Potom budete môcť svoje úlohy vykonávať oveľa lepšie a rýchlejšie. Vďaka zvýšenému sebavedomiu bude všetko ešte zábavnejšie.

športovať

urobte si prestávku-relaxačné-techniky-do-športu

Zhlboka sa nadýchnite a vydajte sa

V každodennom živote sa tak ponáhľame, že zabúdame poriadne dýchať. Preto sa dá aj takto úžasne dodržať princíp prestávky. Urobte si pár minút a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite.

Dýchacie techniky

prestávka-učenie-relaxačné-techniky-dychové-techniky

Počítajte do 10 a viac …

Máte tendenciu byť príliš spontánni. Pred spontánnou reakciou alebo vykonaním akcie vždy napočítajte do desať. U niektorých ľudí by mal byť tento počet dokonca zvýšený na 20 a viac. Sledujte efekt a rozhodnite sa, ktorá úroveň bude vo vašom prípade správna.

Počítajte pomaly do 10

prestávka-relaxačné techniky-počítanie do 10

Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť

Dajte si pauzu od úsilia, aby ste všetko urobili okamžite. Uvedomte si, že aj keď budete dodržiavať všetky tieto pravidlá, budete potrebovať až osem týždňov, aby ste pocítili pozitívne účinky efektu „urobte si prestávku“..

Nestrácajte trpezlivosť!

urobte si prestávku-relaxačné techniky-majte trpezlivosť

Dajte si relaxačný kúpeľ a užite si chvíľu

  urobte si prestávku-relaxačné techniky-urobte-relaxačný kúpeľ

Vytvorte romantickú atmosféru

prestávka-relaxačné-techniky-relaxačné-rohové-dizajnové-hojdacie kreslo