Zaväzovanie šnúrok na topánkach – tipy a triky pre rodičov, ktorých deti sa učia zaväzovať si topánky

Zaviazať šnúrky. Znie to tak jednoducho a funguje to tak rýchlo! Deti nesúhlasia! Každý malý kedysi spôsoboval určité ťažkosti so zaväzovaním topánok. Nehovorme o samotnej šnúrke od topánok! Pretože existuje toľko spôsobov, ako si zaviazať topánky! Určite ste si už onedlho nezaviazali topánky, však? A priznávame: pre batoľatá viazanie obuvi hraničí s magickým trikom! Kto vás naučil naučiť sa techniky viazania obuvi? Rodičia a učiteľky materských škôl sa snažia pomôcť malým deťom rozvíjať tento návyk. Ale kým to začne fungovať, je potrebných veľa cvičení … Áno, pretože sa skutočne hovorí: Cvičenie robí majstra!

Naučiť deti viazať topánky

viazanie šnúrok na viazanie typov na viazanie slučiek

Navliekanie šnúrok do topánok by sa v skutočnosti dalo označiť za zvláštne umenie. Metódy, ktorými si môžete zaviazať topánky, sú také rozmanité, že existuje vhodný spôsob viazania na každú príležitosť! Mali by byť športové a pracovné topánky viazané rovnako? Čím je prostredie konzervatívnejšie, tým by mala byť väzba jednoduchšia.

  Niektoré z techník sú trochu komplikované aj pre dospelých, preto si dajte pozor, aby ste od detí nečakali zázraky. Deti mohli aspoň ovládať motýliky. Tu prichádza otázka: Kedy môžu deti začať viazať topánky? Alebo inak povedané: Kedy by mali deti učiť viazať topánky??

Zaväzovanie topánok a čítanie hodín sú vlastnosti, ktoré by batoľatá mali nepochybne naučiť. Ale deti to musí zaujímať. Jediná vec, na ktorej záleží najviac, je túžba uviazať si vlastné topánky! V opačnom prípade sa celé snaženie akosi stratí …

Už v ranom veku majú deti motorické zručnosti, aby sa naučili viazať topánky

zaväzovanie šnúrok na topánkach druhy uväzovacích tipov a trikov

Kedy sa vlastne musíte naučiť viazať topánky??

Niektoré deti sa naučia viazať topánku neskôr ako ostatné. Mnoho detí je stále schopných uviazať mašľu vo veku 4-5 rokov, zatiaľ čo iné na to nie sú obzvlášť dobré, keď majú 10 rokov. Okrem toho deti potrebujú rôzne časové obdobia na to, aby túto techniku ​​šikovne zvládli.

Je potrebné vziať do úvahy, že rozsiahle používanie horolezeckých spojovacích prostriedkov má do určitej miery na svedomí skutočnosť, že deti neskôr a neskôr získavajú techniku ​​viazania obuvi. Pred rokmi sa deti museli naučiť viazať topánky skôr, pretože horolezecké spojovacie prvky ešte neexistovali. Skutočne deti dnes túto vlastnosť nepotrebujú až neskôr. Ak vôbec niekedy potrebujú zaviazať topánky. Pravdou je, že čoraz menej detí je v útleho veku zručných s väzivami.

Je načase naučiť vášho drobca viazať mašľu? To, či vaša lekcia povedie k dobrému výsledku alebo nie, v skutočnosti závisí od správneho postupu. Najlepšie je sedieť vedľa dieťaťa samotného, ​​pretože je ťažké naučiť sa niečo zrkadlovo obrátené. Často sú hravé metódy účinnejšie ako čokoľvek iné. Chcete, aby si váš malý miláčik bez rozmýšľania zaviazal topánky, však? Naučiť sa viazať šnúrku na topánkach sa môžete naučiť aj pomocou hier. Reči a spev sú tiež jednoduchšie a zábavnejšie.

Naučte sa viazať šnúrky na topánkach, ale hravo

viazanie topánok kiner vyučovacie metódy s hrami

Aké metódy existujú na viazanie slučky??

Sú možné tieto varianty:

 • Zajačie uši – vhodné pre malé deti

Najprv sa zviaže normálny uzol

 1. Potom dajte slučku z jednej šnúrky a podržte ju na mieste. Niektorí to hravo nazývajú zajačie ucho alebo slonie ucho
 2. Potom druhou rukou urobte ďalšie očko
 3. Potom položte obe slučky na seba a zauzlite ich

 • strom – táto metóda je často preferovaná, pretože viazala tesnejšie mašle. Navyše je to rýchlejšie.

Najprv sa opäť uviaže normálny uzol

 1. Najprv je ľavá šnúrka zaviazaná do slučky a držaná palcom a ukazovákom ľavej ruky
 2. Potom položte druhú šnúrku okolo slučky a cez palec a ukazovák
 3. Potom urobíte druhú slučku tak, že na ňu zatlačíte ľavým palcom
 4. Oba konce slučky pevne zatlačte

Prehľad niektorých typov viazania

Pre možné typy viazania je rozhodujúci počet párov očiek.

 • Krížové šnurovanie

 • Viazané diagonálne

topánky kravata diagonálne šnurovanie

 • Rebríkové šnurovanie

 • Šnurovanie bez uzlov

 • Koľaj

 • Šachovnicový štýl

viazanie šnúrok v štýle šnúrok na topánkach

 • Paralelné šnurovanie

Na záver by sme vám poradili: buďte trpezliví, keď sa učíte zaväzovať si šnúrky na topánkach! Opakovanie je matka múdrosti! Výsledky vášho miláčika stoja za to! Aj deti budú na seba hrdé! Možno si sami vyskúšate nový typ viazania! Zaväzovanie šnúrok do topánok je zábava!

výučba viazania topánok deti výučba