Zdravá výživa pre deti – ktoré potraviny sú zakázané a ktoré nie?

zdravé telo deti skákajúce v prírode

Čo presne máme rozumieť pod pojmom „zdravé stravovanie pre deti“?

Každý potrebuje určité množstvo energie, aby si zachoval hlavné funkcie vlastného tela. Na toto základné pravidlo niektorí ľudia, ktorí sa zaoberajú chudnutím, diétami a dobrým vzhľadom, zabúdajú. Ak však stratíte zo zreteľa hlavný účel zdravého stravovania, je ťažké ho dodržať.

Čo vlastne znamená zdravá výživa pre deti?

zdravé jedlo pre deti, ktoré jedia zeleninu

Pitie štiav je zdravé

zdravé telo deti kŕmia šťavou

Ako získavate energiu

Človek tiež zabúda, že okrem jedla existujú aj ďalšie zdroje energie. Jedlo, tekutiny, spánok, teplo a vzduch nie sú v tomto kontexte o nič menej dôležité ako samotné jedlo.

Dobre sa vyspi

zdravé jedlo pre deti zdravý spánok

Jedzte šalát a pite šťavy

zdravé telo deti jedia šalátový nápoj šťava

Pite ovocné šťavy

zdravé telo piť ovocné šťavy životný štýl

Jedz zdravo?

zdravé telo zdravý životný štýl zavádzajú obmedzenia

Nadýchať sa čerstvého vzduchu

zdravé jedlo pre deti čerstvý vzduch

the zdravý výživa pre deti a médiá pre hromadné informácie

V posledných rokoch všetky médiá, ktoré informujú masové publikum, hovorili o zdravom stravovaní. V tomto majú deti špeciálne miesto. Rodičia odovzdávajú všetko malým, ale vzhľadom na prísne požiadavky zabúdajú, že zákazy a trvalé zrieknutie sa základného prvku výživy nie sú z dlhodobého hľadiska nevyhnutne zdravé..

Deti radi jedia chlebíčky

zdravé jedlo pre deti, ktoré jedia sendviče

Osloboďte sa od „nevyhnutnosti“

Mnoho odborníkov zastáva názor, že dôsledné vyhýbanie sa jednému alebo druhému jedlu, ako aj konzumácia výrobkov, ktoré vám nechutia, ale mali by byť dobré, nebudú mať z dlhodobého hľadiska také veľké dôsledky. Ak chcete svoje deti naučiť zdravému stravovaniu, najdôležitejšou vecou pre nich je naučiť sa počúvať vlastné telo.

Sladkosti alebo ovocie?

zdravé telo jesť zdravé ovocie verzus sladkosti

Malé deti

Teraz sa porozprávajme o tom, ako sa u detí formujú zdravé stravovacie návyky. Niektoré ženy prejdú na špeciálny režim, akonáhle pochopia, že sú tehotné.

Dodržiavajú rady rôznych špecialistov a tiež prinútia dieťa dodržiavať určité obmedzenia

zdravé telo zdravý životný štýl

Musíte si uvedomiť, že už v tejto fáze modelujete svojho potomka. Všimnite si toho, že vonkajšia osoba, aj keď je veľmi skúsená, nedokáže ideálne určiť vaše vlastné potreby a potreby vášho dieťaťa. Choďte do toho a počúvajte rady.

Uvedomte si však, že iba vy môžete určiť, čo je pre vás skutočne vhodné a čo nie

zdravé jedlo pre deti tehotná žena

Pokiaľ ide o kilogramy – v tomto období môžete jesť a užívať si bez pocitu viny. Pravdou je, že väčšina žien môže po tehotenstve ľahko schudnúť, ak len chce.

Po narodení detí

Po narodení je dieťa relatívne nezávislé od vašich zdravých stravovacích návykov. Máte rôzne jedlá. Iste, zdravá strava v prvých mesiacoch súvisí s materským mliekom.

Aká diéta je pre deti najlepšia?

zdravé jedlo pre deti

Matka sa stále rozhoduje, čo presne by mal malý jesť a môže jesť. Aj tu hrá sociálny tlak veľmi silnú úlohu. Tieto matky sú spravidla považované za dobré, ktoré kŕmia svoje deti starostlivo vybranými potravinami, o ktorých sa predpokladá, že sú zdravé. Ale normy by mali byť v skutočnosti najlepšie brané ako opatrenie, ktoré človek dodržiava, len pokiaľ to umožňuje jeho vlastná intuícia. Počúvajte tiež signály detí.

Pretože majú tiež svoj vlastný zmysel pre to, čo je správne a čo zlé

tipy pre zdravé telo pre batoľatá

piť mlieko

zdravé telo deti dievčatko pije mlieko

Vyhnite sa podrobným diskusiám s inými matkami. Pretože tieto sa zaoberajú porovnaniami, ktoré zvyčajne nie sú veľmi užitočné. Každý organizmus je veľmi individuálny a má svoje vlastné potreby. Toto pravidlo platí s plnou silou pre deti a zdravú výživu.

Rané detstvo

Nechajme trochu deti a prejdeme do raného detstva. Teraz deti potrebujú čoraz menej pomoci so základnou výživou. Počas tohto obdobia je potreba glukózy veľmi vysoká. Deti sú príliš šťastné, že môžu jesť sladkosti.

Kto by nemal rád čokoládu?? 

zdravé jedlo pre deti cukríková čokoláda

Títo sú démonizovaní, ale v skutočnosti neprávom. Obvykle vo väčšine prípadov nie je nárast spôsobený rastúcou spotrebou sladkostí, ale skôr tým, že sa deti dostatočne nepohybujú. Dôverujte vnútorným potrebám dieťaťa. Väčšinou lepšie vedia, aké jedlo v danej chvíli potrebujú. To platí pre nás všetkých. Spravidla sme však kvôli obmedzeniam zabudli, ako počúvať svoje telo. Prečo teda musia deti ísť tou istou zlou cestou v zdravom stravovaní.

Sladkosti fascinujú každé dieťa

zdravé jedlo pre deti sladkosti zakázané alebo nie

športovať

zdravé telo deti športujú

Nechajte svoje deti hrať sa spolu vonku

zdravé telo deti športujú

Aký šport majú dievčatá najradšej??

zdravé jedlo pre šport detí

Záver

Tendencie a zásady, pomocou ktorých sa dieťa učí zdravo jesť, to znamená počúvať vlastné telo, sa rokmi len posilňujú. Výzvy sú stále rozmanitejšie. Pretože malí prichádzajú do kontaktu s mnohými ďalšími vonkajšími vplyvmi a musia sa naučiť, čo je pre nich dobré alebo zlé. Platí to pre druh aj pre množstvo jedla. Pamätajte si, že ak dieťa zje príliš veľa alebo nesprávnych vecí, je to znak duševného strádania a nerovnováhy.

Akonáhle nájdete dôvody a odstránite ich, vaše deti sa budú prirodzene môcť opäť samy rozhodnúť, čo je zdravé a čo nie.

zdravé telo deti zakázané jedlo

Vychutnajte si krásne jedlo spolu s rodinou

zdravé jedlo pre deti matka

Samozrejme, musíte byť aj kritickí

Nechápte nás zle! Netvrdíme, že by ste nemali byť kritickí voči potravinám, ktoré jeme my a deti. Ale naopak. Pretože v konečnom dôsledku je schopnosť myslieť aj funkciou nášho tela a museli by sme ju používať.

Máte skutočne radi ovocie??

zdravá výživa pre deti vzor rodičov

Môžeme si vytvárať aj návyky. Deti musia prostredníctvom nás spoznať dobrý a zdravý vkus. Máme možnosť a do istej miery aj zodpovednosť naučiť to svoje deti čo najlepšie.

Pretože ako inak rozoznáte, či ovocie a zelenina chutí dobre alebo zle?

zdravé jedlo pre deti, ktoré jedia ovocie

Našim posolstvom je získať pre deti hlavný účel zdravého stravovania, tj získať dostatok energie a rozvíjať intuíciu, čo je pre nich dobré a čo zlé..

Môžete to urobiť svojou výchovou?

zdravé jedlo pre deti piť šťavy