Zdravé jedlo pre krásnu pokožku a vlasy

Zdravé stravovanie súvisí s krásnou pokožkou a krásnymi vlasmi

V lete ukážeme na svojom tele oveľa viac. Nie oblečenie, ale koža a vlasy sú našimi najkrajšími doplnkami tejto sezóny. Musíme ich chrániť pred slnkom a suchom. Na pomoc nám prichádzajú všetky ošetrujúce prostriedky.

Zdravé jedlo a krásna koža a vlasy majú niečo do seba

zdravé stravovanie smoothies pije krásne vlasy

Ale sú málo použiteľné, ak nejeme zdravo. Čo musíme robiť v lete, aby sme boli zdraví a krásni? Na túto otázku by sme vám chceli dať vyčerpávajúcu odpoveď v nasledujúcich riadkoch.

Jedzte čo najviac čerstvých

Čerstvé ovocie a zelenina sú zdravé po celý rok.

V lete však máte možnosť jesť bio zeleninu a ovocie, alebo aspoň regionálne vyrobenú. Pretože teraz je sezóna čerstvých výrobkov a teraz sú oveľa zdravšie ako v iných obdobiach roka. Choďte do rytmu prírody a jedzte čerstvé šaláty a iné zeleninové jedlá. Namiesto sladkostí by ste mali ísť na ovocie. V prípade potreby skombinujte s orechmi a medom.

Zdravé stravovanie je dobré pre to, ako vyzeráme

zdravé stravovanie pokožka vlasov letná ovocná zelenina

Jesť orechy často

zdravé jedlo jesť orechy mandle

Zelenina, ktorá je obzvlášť zdravá pre pokožku a vlasy

paradajky

Ak budete do šalátu stále pridávať trochu paradajok alebo ich budete brať ako prílohu k iným skvelým jedlám, získate dostatok vitamínov C a A..

Pridajte paradajky do receptu na šalát

zdravé jedlo paradajky leto krásna pokožka vlasov

avokádo

U nás avokádo nie je nikdy čerstvé. Ale tieto exotické ovocie sú v lete obzvlášť dôležité pre naše zdravie – dodávajú nášmu telu vlhkosť a množstvo dôležitých minerálov. Takto koža a vlasy vyzerajú zdravo a tónovane.

Avokádo je zdravé exotické ovocie

zdravé jedlo avokádo krásna koža vlasy leto

Všetko v zelenom

Takmer všetka zelená zelenina má svoju hlavnú sezónu v lete. Jedzte šaláty, zelené fazuľky, kel. Túto zeleninu je najlepšie konzumovať v šalátoch a kombinovať so zdravými plnkami, akými sú napríklad chudé mäso, ryby, quinoa, hnedá ryža, cícer atď. Zbavíte sa škodlivých toxínov a získate dostatok vitamínov C, A a B . Budete telu naďalej dodávať vlákninu. Zelenú zeleninu môžete použiť nielen na prípravu šalátov, ale môžete si pripraviť aj niekoľko skvelých smoothie.

Pripravte si niečo chutné so zelenými fazuľkami

zdravá výživa zelené fazule jesť vlasy z pokožky

Pripravte si zelený šalát

zdravé jedlo šaláty jedlo letná pokožka vlasov

paprika

Pridajte do svojho menu papriky vo všetkých farbách. Jedzte ich medzi tým, keď si chcete niečo zahryznúť alebo nakrájať na malé kúsky v lahodnom šaláte so syrom. Vytvoríte chutné a farebné menu a zaistíte si dostatok karotenoidov. Vedci sa domnievajú, že tieto znižujú riziko srdcových chorôb.

Papriky v rôznych farbách

zdravá výživa paprika krásne vlasy

ovocie

Plody kupujte podľa doby zrenia. Sú teda čerstvé a obsahujú najviac zdravých surovín. Skúste všetko, ak je to možné, pretože každý druh ovocia má svoje vlastné zdravé vlastnosti, ktoré sa v iných nenachádzajú.

Pre krásnu pokožku a vlasy by sme vám odporučili jesť viac vodných melónov a medovicových melónov. Hydratujú vaše telo a zbavia vás toxínov. Obsahujú tiež množstvo zdravých vitamínov a minerálov.

V lete je vhodné jesť melón častejšie pre krásnu pleť a vlasy

zdravé stravovanie melón jesť krásnu pokožku krásne vlasy

Chudé mäso

V lete by ste mali jesť iba chudé mäso. Toto sú všetky druhy hydiny. Do ponuky môžete pre zmenu zaradiť aj jahňacie mäso, ale pokiaľ možno čo najmenej.

Ryby zaraďujte pravidelne do svojho jedálnička

zdravé jedlo krásna koža krásne vlasy jesť ryby

Ryby a morské plody sú pre túto sezónu veľmi dôležité. Vďaka nim dodáte svojej koži a vlasom cenné aminokyseliny. Takéto zdravé jedlo je základom dobrého vzhľadu.

Alternatívy k zmrzline bez cukru

Zmrzlina je typickou letnou pochúťkou. Bez toho by ste sa nemali zaobísť úplne, ale ani by ste ho nemali jesť príliš často. Hľadaj radšej alternatívy bez cukru vyrobené z medu a iných zdravých sladkých produktov. Čerstvo vylisované šťavy a studené smoothie z vášho obľúbeného strachu môžu byť rovnako zdravé a chutné ako čokoľvek iné.

Smoothie sú čerstvé, chutné a zdravé letné nápoje

tipy na zdravé stravovanie vlasy vlasy letné smoothie