Zelená móda ako alternatíva k rýchlej móde

O zelenej móde a nepríjemných faktoch o jej alternatívach

Aké sú prvé značky, ktoré môžete spontánne pomenovať? Tiež vám môžeme veľmi spontánne povedať, že väčšina ľudí sú značky rýchlej módy. Pretože taká je realita: Väčšina značiek stále ponúka rýchlu módu, aj keď alternatívnu, konkrétne zelená móda, je tiež trend.

Udržateľná móda ako alternatíva k rýchlej móde

Zelená móda ako alternatíva k značkám rýchlej módy

V tomto článku by sme chceli objasniť, čo sa rozumie pod pojmom udržateľné oblečenie. Robíme to tak, aby bolo jasné, čo to nie je … Podelíme sa s vami o niekoľko nepríjemných právd o rýchlej móde, ktorá je alternatívou k udržateľnej móde. Ak budete mať tieto informácie na pamäti pri nákupe, automaticky sa rozhodnete, čo je dobré pre ľudí a planétu.

Pravda o rýchlej móde

Zelená móda ako alternatíva k priemyslu rýchlej módy

Nové kolekcie každý týždeň

V móde bývali dve hlavné sezóny-jar-leto a jeseň-zima. Teraz je to niečo ako niekoľko mini sezón. To nás núti znova si kúpiť a prezliecť. Naša snaha vyzerať aktuálne a splniť očakávania verejnosti zaisťuje, že tieto trendy slepo sledujeme. Svedomitejšie by bolo nosiť oblečenie, ktoré je aktuálne niekoľko sezón a niekoľko rokov.

Rýchla móda nás núti kupovať stále viac

Zelená móda ako alternatíva k fast fashion lacnému oblečeniu

Mimochodom, platí to niekto iný, a nielen my. Účinky znečistenia pociťujeme všetci a rýchla móda k tomu evidentne prispieva. V niektorých krajinách však ľudia zomierajú, pretože pracujú ako lacná pracovná sila v otrasných podmienkach.

Zľavy nie sú skutočnými zľavami

To sú vlastne skutočné ceny oblečenia … Viete si predstaviť, ako lacno musí niekto za nás zaplatiť, aby sme si mohli kúpiť tričko za menej ako 5 eur?

Zľavy alebo skutočné ceny šiat?

Zelená móda ako alternatíva k rýchlym módnym zľavám

A nebezpečné chemikálie?

Nebezpečné chemikálie, s ktorými sa bavlna spracováva, napríklad zabíjajú mnoho ľudí a zvierat v krajinách pôvodu odevnej výroby. Škodia však aj našej vlastnej koži.

Nebezpečné látky

Zelená móda ako alternatíva k zbierkam rýchlej módy

Lacné oblečenie je z dlhodobého hľadiska považované za príliš drahé

Pre mnohých ľudí je príliš lacné nakupovať lacno. Poznáte tento výraz? Áno, je to skutočne tak. Ak sa spoliehate iba na rýchlu módu, potom máte problém, že musíte každých pár týždňov získať niečo nové, pretože staré oblečenie sa láme príliš rýchlo.

Skriňa plná „nič na seba“

Zelená móda ako alternatíva k rýchlej móde

Šperky na oblečení väčšinou šijú deti …

Dekoračné prvky sú typickou úlohou pre deti v najchudobnejších krajinách. Z tohto dôvodu si nemôžeme kúpiť také oblečenie s pokojným svedomím, nech by sme ich mali akokoľvek radi …

Nakupujte vedome. Položte si kritické otázky o pôvode oblečenia. To má vplyv na vaše vlastné zdravie. Takže každý deň jasne chápete, čo je udržateľné a čo nie … Stále viac a viac udržateľných módnych kúskov je vo veľkých obchodných reťazcoch s oblečením. Funguje to, pretože sú teraz pod silným tlakom verejnosti. Realizujete trend udržateľného oblečenia veľmi pomaly, pretože zisk v rýchlej móde je rýchlejší a väčší …

Skutočná tvár módneho priemyslu

Zelená móda ako alternatíva k továrni na rýchlu módu

Môžete však nakupovať udržateľnejšie od špeciálne certifikovaných, drahších značiek alebo od miestnych výrobcov. Pravdepodobne budú pracovať s lokálne vyrábanými materiálmi, ktoré vyrábajú zamestnanci, ktorí sú primerane platení a zaobchádza sa s nimi.

 Dizajnérka Stella McCartney znamená udržateľnú módu

Zelená móda ako alternatíva k rýchlej móde Stella McCartney