Znížte stres v troch krokoch

Stres má mnoho rôznych tvárí. Niektoré sú dokonca na prvý pohľad veľmi príjemné. Máme na mysli napríklad nové auto alebo nový byt, ktoré si môžete dovoliť, ale ktoré vám potom vytvoria oveľa viac stresových situácií.

Druhá tvár stresu je evidentnejšia. Toto sú „malé“, ale super agonizujúce otázky, ktoré nás sprevádzajú v každodennom živote. Sú toho druhu, či budeme mať dostatok času, či dokážeme vykonávať úlohy v práci na najvyššej úrovni a splniť očakávania svojich priateľov a partnerov. Práve tento stres by sme museli znížiť, aby sa vyššie uvedené úspechy opäť ukázali ako zásluha a nie dodatočná náročná výzva.

Existuje aj mnoho ďalších faktorov, ktoré bohužiaľ nemôžeme ovplyvniť: Ide o špinavý vzduch, cigaretový dym, hodiny práce, ktoré musíme podľa zákona a zmluvy stráviť za kanceláriou. Odbúranie stresu nie je len odporúčaním pre moderných ľudí. Je to nevyhnutné.

Veľa cvičenia vedie k zníženiu stresu

znížiť stresovú gymnastiku športovať

Je to veľmi efektívna a univerzálna metóda a je prvým z troch dnešných krokov na zníženie stresu. Musíte však mať na pamäti nasledujúce pravidlo: Pohyb, ktorý vykonávate, by vás mal baviť. Ak dávate prednosť chôdzi a behu, v posilňovni by ste sa nemuseli namáhať.

Najlepšie urobíte, ak vyskúšate rôzne variácie na skvelý pohyb, kým nezistíte, čo je to „vaša vec“. Či už je to joga, pilates, silový tréning, plávanie alebo prechádzka, mali by ste sa na to tešiť znova a znova.

Gymnastika v prírode

obmedziť stresové cvičenia prírodná lúka

Koniec koncov, v tomto ohľade by ste sa mali pokúsiť posunúť svoje hranice o niečo širšie. Ak vás niečo baví, ale na prvý krát nedosiahnete skvelé výsledky, skúste to znova. Obvykle druhý alebo tretíkrát sa dostanete do formy. Pravidelné návštevy a rozmanitosť sú tiež základom dlhodobého úspechu.

Počúvajte svoje telo pravidelne

znížiť stresovú únavu bolesť hlavy

Rozpoznajte stres včas

červená ceruzka na zníženie stresu

Stres veľmi často nie je dôsledkom preťaženia, ale aj symptómom choroby v našom tele. Preto nie je v žiadnom prípade dobré zanedbávať vlastné zdravie. Ak ignorujete bežnú nádchu, naliehavé úlohy splníte rýchlejšie. Potom však zostanete chromí a menej efektivní dlhšie. Choďte teda na skúšky a testy na svoju fyzickú kondíciu tak často, ako môžete.

Konzumujte antioxidanty

znížiť stres ovocie zelenina

Dbajte na vyváženú stravu

znížiť stresovú potravinovú pyramídu

Takmer vo všetkých prípadoch sa stres dá zbaviť prečistením mysle a tela. V skutočnosti sú títo dvaja bližšie, ako si niektorí myslia. Našťastie, povedomie o tom sa každým dňom zvyšuje. Čím viac sa pohybujete, tým viac relaxuje aj myseľ. Keď prijímate diétu antioxidanty, zažijete stav zenu vo všetkých aspektoch vašej existencie. Posledný bod je v zime ešte dôležitejší ako inokedy.

Platí tu pravidlo – jedzte čo najviac miestnych produktov, ktoré sa v danej sezóne vyrobia. Zaraďte do svojho denného menu viac vecí, ktoré pôsobia ako antioxidanty.

Nájdite si čas na meditáciu v pracovný deň

zmierniť stresovú kancelársku meditáciu

Antistresová lopta do kancelárie

znížiť stres kancelária stresová lopta

V sede sa pravidelne naťahujte a naťahujte

obmedzte cvičenia stresovej kancelárie

Predstavte rodinnú jogu

odbúrať stres rodinná joga

Harmančekový čaj pite pravidelne

zmierniť stres piť harmančekový čaj

Levanduľa je tiež veľmi účinným prostriedkom pri zvládaní stresu

zmierniť stres čaj z levandule

Konzumujte dostatok vody a vitamínov

znížiť stresové vodné hrozno

Doprajte si wellness chvíle

zmierniť stres wellness víkend

Cvičte jogu

zmierniť stres jóga pláž ásany

Znížte stres pomocou určitých jogových ásan

zmierniť cvičenia stresovej jogy

Buďte úplne sami so sebou

zmierniť stresovú meditáciu morské skaly