Jak długo trwa zapuszczanie brody

Jeśli próbujesz szybko zapuścić pełną brodę lub dużo włosów na twarzy, na pewno zastanawiałeś się „jak długo trwa zapuszczanie brody?” a może „jakie jest średnie tempo wzrostu brody?”. Prosta odpowiedź brzmi, że zapuszczenie pełnej brody zajmuje od dwóch do sześciu miesięcy. Skomplikowana odpowiedź brzmi – zależy to od twojej genetyki, poziomu testosteronu i stylu życia.

Włosy każdego mężczyzny i kobiety są genetycznie zaprogramowane przy urodzeniu, aby rosły w określonym tempie i grubości, a włosy każdego z nas rosną w różnym tempie. Średnie tempo wzrostu włosów wynosi około 1/2 cala na miesiąc i może to potrwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od tego, jak długą brodę chcesz zapuścić. Niemniej jednak istnieją sposoby na stymulację wzrostu brody i sprawienie, że broda będzie rosła dłużej i szybciej.

Na przykład spożywanie odpowiedniej żywności, ćwiczenia, spanie i odpowiednia pielęgnacja brody mogą pomóc zmaksymalizować szybkość, gęstość i obfitość naturalnego wzrostu brody. Ponieważ włosy na brodzie nie mogą się same zregenerować, zła etykieta pielęgnacyjna może doprowadzić do ich złamania. Ponadto zła dieta, brak ruchu, sen i niski poziom testosteronu mogą nawet spowolnić porost włosów.

Aby dowiedzieć się, jak sprawić, by broda rosła gęsta i pełna bez łat, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi wzrostu brody.

Jak długo trwa zapuszczanie brody

Etapy wzrostu włosów na brodzie

Teraz, gdy wiesz, ile czasu zajmuje zapuszczenie brody, porozmawiajmy o tym, jak broda faktycznie rośnie fizjologicznie. Istnieją trzy etapy wzrostu włosów.

Faza anagenowa to faza wzrostu, w której komórki szybko dzielą się w mieszkach włosowych i tworzą trzon włosa. Faza anagenowa może trwać od dwóch miesięcy do sześciu lat, w zależności od genetyki i wieku.

Gdy Twoje włosy na brodzie przestaną rosnąć, wchodzą w fazę katagenu, w której leżą w stanie uśpienia.

Wreszcie, w fazie telogenu, nowe włosy zaczynają wypychać starsze lub martwe włosy w nadziei na ponowne uruchomienie procesu. W danym momencie na tym etapie znajduje się około 10% mieszków włosowych.

Pełna broda

Jak długo zapuszczać długą brodę

Ponieważ faza anagenowa to faza wzrostu brody, można powiedzieć, że broda żadnego mężczyzny nie będzie rosła dłużej niż w wieku sześciu lat. Oznacza to, że jeśli uda ci się utrzymać brodę przez około sześć lat, zapuszczasz ją najdłużej, jaka kiedykolwiek urośnie. Co więcej, badania pokazują, że przeciętna broda, jeśli nie zostanie przycięta i nietknięta, wyrośnie na 3 stopy długości.

Ponieważ włosy na brodzie zaczynają wypadać dopiero po zakończeniu fazy wzrostu, ważne jest, aby mężczyźni zwracali uwagę na zrzucanie brody. Gdy zaczniesz zauważać, że Twoja broda wypada bez szczotkowania lub ciągnięcia, możesz śmiało powiedzieć, że Twoja broda osiągnęła maksymalną długość.

Jak długo zapuszczać długą brodę - pełne style brody

Zapuszczanie brody

Większość ludzi używa balsamu, aby zapobiec wysychaniu skóry. Włosy na brodzie podlegają takim samym uszkodzeniom jak skóra i możesz skrócić czas potrzebny do zapuszczenia brody, upewniając się, że zawsze rośnie w najszybszym tempie.

Jak długo zapuszczać brodę - pełne długie brody

Ćwiczenie

Regularne podnoszenie ciężarów i ćwiczenia aerobowe zwiększają krążenie krwi i poziom testosteronu, dostarczając tlen i składniki odżywcze niezbędne do reprodukcji komórek. Ponieważ nowe włosy tworzą się, gdy komórki w mieszkach włosowych wypychają martwe komórki, zwiększenie aktywności komórkowej w fazie anagenu może pomóc zapuścić brodę.

Dodatkowo regularne ćwiczenia pomagają obniżyć poziom stresu. Badania pokazują, że wysoki poziom stresu może uniemożliwić wzrost włosów, a w niektórych przypadkach prowadzić do ich wypadania. Ćwiczenia mogą być wykorzystywane do łagodzenia lub zapobiegania oddziaływaniu stresu na organizm.

Jak szybko rośnie broda - średni wzrost brody

Dieta i odżywianie

Chociaż wszyscy mężczyźni wiedzą, że białko pomaga we wzroście mięśni, wielu nie zdaje sobie sprawy, że włosy również potrzebują białka. W rzeczywistości włosy składają się z białka zwanego keratyną. Wysokobiałkowa, niskotłuszczowa dieta z ograniczoną ilością rafinowanych cukrów dostarcza budulca, którego komórki włosowe potrzebują do rozmnażania. Pokarmy wspomagające wzrost brody są bogate w witaminy A, B, C, E i F, a także minerały żelazo, cynk, selen, krzemionkę i magnez.

Chociaż suplementy takie jak biotyna, oleje rybie i multiwitaminy są pomocne dla zdrowych włosów, skóry i paznokci, jeszcze lepsze są produkty, które już zawierają niezbędne witaminy i minerały.

Białko – łosoś, ryba, jajka, indyk, kurczak, stek i soczewica.

Warzywa – szpinak, sałata, brokuły, awokado, szparagi, kapusta, pieczarki, marchew, zielona i czerwona papryka, pomidory, rośliny strączkowe.

Owoce – morele, brzoskwinie, ananasy, kiwi, jabłka, kantalupy, truskawki, banany i inne owoce cytrusowe.

Olej/Ziarna – orzechy, nasiona, rodzynki, fasola, ciecierzyca i niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt.

Ostatecznie dobre owłosienie i wzrost brody wynikają z dobrego odżywiania i ogólnego stanu zdrowia.

Najlepsze style gęstej brody – jak zapuścić dobrą brodę

Spać

Wzrost włosów wzrasta podczas cyklu snu, dlatego kluczowe znaczenie ma spanie od 7 do 8 godzin każdej nocy. Temperatura wnętrza ciała spada podczas snu, zwiększając w ten sposób krążenie krwi w skórze, w tym w skórze głowy. Wydzielanie hormonów wzrostu jest również zwiększone podczas snu, a rozmnażanie komórek i wzrost włosów osiągają szczyt około 2 nad ranem.

Style krótkiej brody dla mężczyzn

Jak długo to naprawdę trwa

W skrócie, oto fakty:

  • Zapuszczenie dobrej, pełnej brody zajmuje kilka miesięcy.
  • Twoja broda będzie najdłuższa w historii w wieku sześciu lat.
  • Średnie tempo wzrostu brody wynosi 1/2 cala miesięcznie.
  • Twój styl życia (dieta, ćwiczenia, sen, palenie itp.) może wpływać na szybkość wzrostu brody.
  • To, jak długo i szybko rośnie Twoja broda, zależy również od Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Jeśli niecierpliwisz się swoją 2, 3, 4, 5 lub 6 miesięczną brodą i potrzebujesz motywacji, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja przyszła broda, oto kilka niesamowitych długich brody, które pomogą Ci iść dalej!

Najlepsze długie brody

Najlepsze style pełnej brody

Najlepsze style długiej brody

Tempo wzrostu brody - najlepsze style długiej brody

Fajne style długiej brody dla mężczyzn

Jak zapuścić pełną brodę - najlepsze style pełnej brody

Wzrost brody - 5-miesięczna broda dla mężczyzn

Wzrost brody – jak długo zapuszczać brodę

Brudny Pomp + Podcięcie + Pełna Broda