Jak wyblaknąć włosy: zrób sobie fryzurę z blaknięcia za pomocą maszynki do strzyżenia

Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze w salonie fryzjerskim, czy po prostu poeksperymentować z obcinaniem własnych włosów, możesz nauczyć się strzyżenia włosów za pomocą dobrej maszynki do strzyżenia i praktyki. Blaknięcie własnych włosów jest zdecydowanie cenną umiejętnością, zwłaszcza jeśli chcesz zostać fryzjerem, ale samodzielne strzyżenie włosów nie jest łatwe. Chociaż może być prościej zacząć od przyciemnienia znajomemu, niektórzy początkujący nie mają innego wyjścia, jak zniknąć własne włosy przed lustrem.

Aby pomóc Ci przyciąć i zmieszać najlepszą fryzurę, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, jak wykonać blaknięcie stożka. Po wybraniu sposobu zanikania włosów i tego, czy chcesz uzyskać wysoki, średni, niski, łysy, skórny lub stożkowy efekt, pokażemy Ci dokładnie, jak wyciąć blaknięcie za pomocą maszynki do strzyżenia.

Jak zrobić bladą fryzurę?

Fade fryzury

Blaknięcie to mieszanie się męskich włosów po bokach i plecach. Fade fryzury zaczynają się bardzo krótko na dole, w pobliżu dekoltu i uszu i stopniowo wydłużają się w kierunku czubka głowy. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów zanikania, od miejsca, w którym zaczyna się zwężanie, po to, jak krótko lub długo będzie wyglądać zanikanie. Na szczęście prawie wszystkie najpopularniejsze fryzury męskie ładnie działają z wyblakłymi włosami.

Jak blaknąć włosy

I chociaż internetowa szkoła fryzjerska połączona z lokalnymi zajęciami szkoleniowymi może być najlepszym sposobem na nauczenie się, jak blednąć włosy, faceci z doskonałą koordynacją wzrokowo-ruchową i oddaniem mogą również rozwinąć tę umiejętność. Jednak jeśli nie jesteś bardzo zaangażowany w blaknięcie własnych włosów, generalnie złym pomysłem jest zrób to sam.

Jak wyciąć blaknięcie

Profesjonalni fryzjerzy potrzebują lat, aby udoskonalić i udoskonalić strzyżenie włosów. A najtrudniejszą częścią fryzury jest łączenie jednej długości z drugą, aby stworzyć modny styl. Choć może to wyglądać na łatwe, fryzjerstwo wymaga treningu, a zepsucie fryzury może nastąpić w mgnieniu oka. Mając to na uwadze, nigdy nie dawaj sobie cięcia po raz pierwszy tuż przed specjalną okazją.

Najlepsze fryzury Fade

A teraz, oto, jak sprawić, by w domu zanikał stożek.

Jak zrobić zanikanie za pomocą maszynki do strzyżenia

Aby włosy wyblakły, musisz zainwestować w odpowiednie narzędzia do strzyżenia i stylizacji. W szczególności będziesz potrzebować dobrej maszynki do strzyżenia włosów z pełnym zestawem osłon, lusterkiem podręcznym lub pełnym systemem lusterek, grzebieniem, nożyczkami i trymerem.

Jak zrobić zanikanie za pomocą maszynki do strzyżenia

Jeśli poważnie myślisz o blaknięciu własnych włosów, możesz chcieć zaopatrzyć się w profesjonalną maszynkę do strzyżenia fryzjerskiego lub maszynkę do strzyżenia włosów. Tego typu maszynki do strzyżenia są wyposażone w najostrzejsze ostrza, najmocniejsze silniki, solidną konstrukcję, opcje pracy przewodowej i bezprzewodowej, długi czas pracy baterii oraz kompletny zestaw grzebieni i akcesoriów do każdego cięcia. Najlepsze maszynki do strzyżenia dla fryzjerów to Wahl Professional Magic Clip.

Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu niedrogich maszynek do strzyżenia w domu, to najlepiej oceniane Wahl Color Pro to świetny wybór. Jako jedna z najbardziej renomowanych marek, maszynki do strzyżenia Wahl są niezawodne i dobrze zbudowane z ostrymi ostrzami i wytrzymałymi silnikami. Jest to najpopularniejsza maszyna na rynku i jest dostarczana jako kompletny zestaw do strzyżenia włosów.

Wytnij zanikanie za pomocą maszynki do strzyżenia

Musisz tylko zdecydować, czy chcesz sznurowy lub model bezprzewodowy. Dla wygody i zwrotności zalecamy bezprzewodowe użytkowanie, ale oba te rozwiązania bez trudu przecinają włosy.

Wreszcie, jeśli potrzebujesz wydajnego trymera, który oferuje profesjonalne możliwości strzyżenia włosów w niższej cenie, zdobądź Wahl Clipper Elite Pro. Aby uzyskać zalecenia dotyczące nożyc, obrzynarek, grzebieni, środków dezynfekujących i czyszczących, zobacz tutaj listę narzędzi fryzjerskich.

Jak wyciąć wyblakłą fryzurę

Jak samemu strzyc bladą fryzurę

Wykonaj następujące kroki, aby wyciąć blaknięcie:

  • Zdecyduj, gdzie ma się zaczynać linia zanikania.
  • Zdecyduj, czy chcesz krótkie, czy długie zanikanie i wybierz odpowiedni rozmiar osłony.
  • Przesuń maszynkę do strzyżenia po bokach i do tyłu, aby przyciąć włosy. Zawsze zaczynaj od dołu i kieruj się w górę krótkimi pociągnięciami.
  • Stopniowo blaknij i mieszaj włosy, zmieniając osłony. Blaknięcie powinno być płynne i wyglądać bardzo naturalnie.
  • Wspinaj się po głowie. Koniecznie zatrzymaj się w okolicach świątyń.
  • Zmieszaj blaknięcie z włosami na górze, przesuwając maszynką po grzebieniu, który eksponuje odpowiednią długość włosów.
  • Oczyść linię włosów i dekolt za pomocą trymerów.

Zawsze pamiętaj o najważniejszej zasadzie barberingu – tnij zachowawczo. Zawsze możesz skrócić włosy, ale będziesz musiała czekać tygodniami, aż odrosną.

Jak wyblaknąć włosy

Jak wyblaknąć własne włosy?

Zdecyduj o swojej linii zanikania

Linia zanikania wskaże, gdzie rozpocznie się zwężanie. Jeśli chodzi o rodzaje zanikania, możesz mieć zanikanie niskie, średnie lub wysokie. Podczas przycinania własnego zanikania ten przewodnik zakłada, że ​​wszystko poniżej linii zanikania jest przycinane do skóry w celu uzyskania łysiny.

Jeśli chcesz wykonać zwężanie bez odsłaniania skóry głowy po bokach i z tyłu, będziesz chciał rozpocząć proces miksowania tuż nad uszami i pracować w kierunku czubka głowy.

Wybierz długość i rozmiar osłony dla linii zanikania

Zacznij od wyboru odpowiedniego rozmiaru osłony dla linii zanikania. Rozmiary osłony maszynki do strzyżenia wskazują, jak krótkie lub długie będzie cięcie. Niższa liczba fryzury wskazuje na krótsze cięcie. Bądź konserwatywny na początku i wybierz strażnika #3 lub #4.

Ponieważ większość fryzjerów zaczyna od dołu i przesuwa się po bokach do góry, ta nasadka grzebieniowa określi najkrótszą część zaniku.

Połącz Fade z maszynkami do strzyżenia

Zacznij zanikać boki

Po ogoleniu boków i powrocie do linii zanikania załóż prawą osłonę i zacznij ciąć wzdłuż linii zanikania. Używaj małych, krótkich pociągnięć, aby uzyskać równomierne cięcie w poprzek głowy. Zawsze przesuwaj maszynki do góry.

Przejście między osłonami, aby stopniowo zanikać włosy

Zanikanie stożka pojawia się stopniowo, gdy zmieniasz rozmiary maszynki do strzyżenia coraz dłużej, w miarę przesuwania się w górę głowy. Gdy zmienisz nasadki grzebieniowe i będziesz gotowy do ponownego przycinania, zacznij od góry, w której ostatnia osłona zakończyła cięcie, aby kontynuować miksowanie.

Jednak sekcje strzyżenia włosów mogą czasami zachodzić na siebie, aby uzyskać naturalny wygląd. Zminimalizuje to warstwy podczas przesuwania się po bokach i zmiany długości.

Fade fryzura krok po kroku

Wypracuj swoją drogę do włosów na górze

W końcu będziesz musiał zmieszać włosy z dłuższą fryzurą na górze. Gdy zbliżysz się do górnej części boków i tyłu, użyj grzebienia, aby naciągnąć odpowiednią długość i przesuń trymer wzdłuż grzebienia. Ta technika cięcia zapewni Ci większą kontrolę nad potrzebną długością.

Przyciąć dekolt i linię włosów

Ostatnie szlify wymagają ogolenia dolnej części włosów poniżej linii zanikania, a także przycięcia dekoltu. Modelowanie dekoltu można uzyskać za pomocą dobrej trymera do włosów, ale trymer do brody, który zapewnia gładkie, ścisłe cięcie, może być również praktyczny.

Jeśli chcesz wyrównać, możesz użyć krawędzi lub konturówki, aby wykonać ostre cięcia wzdłuż skroni i bokobrodów.

Blaknięcie męskich włosów na bokach i plecach

Sprawdź swoje włosy

Po zakończeniu przycinania będziesz chciał dokładnie sprawdzić blaknięcie i naprawić wszelkie błędy. Jeśli po raz pierwszy obcinasz włosy samodzielnie w domu, zalecamy pominięcie niewielkich nierówności i nie bycie perfekcjonistą. Powodem jest to, że często odkrywamy, że początkujący całkowicie schrzanią dobrą fryzurę DIY, próbując uczynić ją idealną.

Daj sobie blaknięcie

Zrób bladą fryzurę

Jeśli jesteś gotowy, aby dać sobie spokój z maszynkami do strzyżenia, sprawdź najlepsze fryzury męskie i znajdź styl do wypróbowania. Nie spiesz się i bądź cierpliwy.

Faceci mogą nawet zacząć od długiej, zwężającej się fryzury, aby ćwiczyć technikę mieszania, a następnie przejść do cięcia krótkiej fryzury. W najgorszym przypadku zawsze możesz zrobić sobie fryzurę na brzęczyk lub fryzurę, a nawet odwiedzić lokalny zakład fryzjerski, aby naprawić blaknięcie i uzyskać regularną fryzurę.

Jeśli jesteś poważnie zainteresowany zostaniem fryzjerem, zbadaj pobliskie szkoły fryzjerskie, aby znaleźć programy, które nauczą Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć. Najlepsze zajęcia fryzjerskie będą oferować praktyczne szkolenie i doświadczenie w świecie rzeczywistym, co pozwoli uczniom ostatecznie uzyskać kwalifikacje do pracy jako licencjonowani fryzjerzy.