Jak zatrzymać swędzenie brody

Jeśli zapuszczasz brodę, na pewno odczujesz swędzącą brodę. Swędzenie brody jest spowodowane suchością skóry i owłosieniem twarzy, co prowadzi do podrażnień i stanów zapalnych. Chociaż podrażnienie brody jest naturalną częścią nowego wzrostu, istnieje kilka sposobów na zapobieganie swędzeniu brody. Niezależnie od tego, czy chodzi o odpowiednią pielęgnację, czy używanie wysokiej jakości produktów do brody, takich jak szampon i olejek, odpowiednia pielęgnacja i pielęgnacja może zapobiec wysuszeniu, łuszczącej się i swędzącej brodzie. Aby pomóc Ci w tym procesie, przygotowaliśmy ten przewodnik, jak zatrzymać swędzenie brody już teraz. Jeśli próbowałeś zapuścić brodę i nie udało Ci się jej zapuścić, ponieważ nie mogłeś znaleźć sposobów na powstrzymanie swędzenia brody, wypróbuj te sposoby, aby uzyskać ulgę.

Jak zatrzymać swędzenie brody

Dlaczego broda swędzi?

Chociaż istnieje wiele sposobów na powstrzymanie swędzenia brody, ważne jest, aby przede wszystkim wiedzieć, dlaczego broda swędzi i łuszczy się. Dzięki dalszemu zrozumieniu, co powoduje podrażnienie brody, faceci mogą dowiedzieć się, jak utrzymać zdrową brodę. Stamtąd możesz opracować własne kroki w kierunku dobrej pielęgnacji lub kupić najwyższej klasy zestaw do pielęgnacji brody wraz z szamponem i odżywką, olejkiem, balsamem oraz szczotką lub grzebieniem.

Zatrzymaj swędzenie brody

Więc dlaczego twoja broda swędzi? Istnieje wiele różnych powodów, dla których masz swędzącą brodę. Niektóre z tych problemów można rozwiązać, po prostu ucząc się, jak czyścić, kondycjonować i szczotkować brodę; inne będą wymagały zmiany nawyków stylu życia. Oto najczęstsze powody:

Ponieważ kiedyś się goliłeś

Jeśli nie zapuszczałeś brody od 16 roku życia, goliłeś się. Niestety, po latach golenia Twoje włosy na brodzie stały się szorstkie i ostre. Podczas gdy ostre krawędzie nie stanowią problemu, jeśli nadal jesteś gładko ogolony, problemy zaczynają się, gdy zdecydujesz się zapuścić brodę. A kiedy nowa broda zaczyna przebijać się przez skórę, mieszki włosowe mogą powodować podrażnienia pod brodą.

Dlaczego moja broda swędzi?

Na szczęście większość swędzenia brody pojawia się podczas fazy zarostu, kiedy nowy zarost dopiero zaczyna się pojawiać. Na tym etapie niewiele można zrobić, aby pozbyć się swędzenia, z wyjątkiem oczyszczenia, odżywienia, nawilżenia i delikatnego szczotkowania Twój fałd, aby były jak najbardziej miękkie i unikały przesuszenia.

Zła pielęgnacja brody

Dlaczego moja broda swędzi

Jeśli jednak przeszedłeś ten etap wzrostu i masz już pełną brodę, ale nadal odczuwasz swędzenie, możesz cierpieć na słabą pielęgnację brody.

  • Brudny: Brud, zanieczyszczenia, martwe komórki skóry i cząsteczki stóp naturalnie powodują swędzenie brody. Brudna broda może podrażniać (jeśli nie infekować) leżące pod nią komórki skóry, co z pewnością prowadzi do podrażnień, stanów zapalnych, wysypek i/lub wyprysków.
  • Suche lub tłuste: Jeśli twoja broda jest nadmiernie sucha lub tłusta, może to również pozostawić podrażnioną skórę pod brodą. Jeśli nie będziesz regularnie pielęgnować i nawilżać brody, suchość spowoduje powstanie szorstkich, szorstkich włosów, które będą ocierać się o skórę i prawdopodobnie powodować ból. Poważne podrażnienie skóry może nawet spowodować wysypkę lub infekcję. Jeśli broda boli bardziej niż swędzi, jest to prawdopodobny powód.
  • Niechlujny: Rozczochrana broda pełna kołtunów, supełków i rozdwojonych końcówek nieuchronnie Cię irytuje.
  • Uszkodzony: Nie jest niemożliwe, aby Twoje włosy na brodzie uległy uszkodzeniu. Chociaż jest to nieco mniej powszechna przyczyna swędzenia brody, te uszkodzone pasma włosów mogą przenosić dyskomfort i bolesność aż do wrażliwych mieszków włosowych na skórze.
  • Niezdrowy tryb życia: Ostatnią i najbardziej pośrednią przyczyną swędzenia brody jest niezdrowy styl życia. Codzienne aspekty życia, takie jak jakość diety, poziom odpoczynku, snu i ćwiczeń, mogą powodować swędzenie brody.

Teraz, gdy znasz już potencjalne przyczyny, porozmawiajmy o tym, jak sprawić, by broda już nie swędziła!

Dlaczego broda swędzi

Jak zatrzymać swędzenie brody

Na szczęście powstrzymanie swędzenia brody wcale nie jest zbyt trudne. Tak naprawdę jest tylko 5 kroków, które pozwolą ci zapobiec swędzeniu brody: mycie i pielęgnacja, nawilżanie, pielęgnacja, naprawa i lepsza pielęgnacja. Oto dokładnie, co musisz zrobić, aby zaradzić swędzącej brodzie i uzyskać natychmiastową ulgę.

Swędząca broda

Oczyść brodę – myj, szampon i kondycjonuj

Pomiędzy brudem, gruzem, cząsteczkami kurzu, zabłąkanymi włoskami, martwymi komórkami skóry oraz codziennymi drobnoustrojami i bakteriami, pierwszym krokiem do zmniejszenia swędzenia brody jest odpowiednia higiena. Regularnie prawidłowo czyszcząc brodę, minimalizujesz podrażnienia skóry, zapewniając jednocześnie maksymalny wzrost i potencjał.

Nie tylko należy myć i kondycjonować brodę 3-4 razy w tygodniu, ale także używać produktów przeznaczonych specjalnie do zarostu. Codzienne szampony nie zostały stworzone do stosowania na brodzie, a niektóre żrące chemikalia znajdujące się w niektórych produktach mogą pozbawić brodę naturalnych olejków, pozostawiając ją suchą i łamliwą.

Regularnie czyść brodę, aby zmniejszyć swędzenie brody

Zamiast tego mężczyźni, którzy chcą szybciej zapuścić pełną brodę, powinni rozważyć zastosowanie delikatnego, nawilżającego szamponu i odżywki do brody. Aby uzyskać najlepszy szampon i mycie brody, będziesz chciał Szampon do brody Profesora Fuzzworthy. Dzięki całkowicie naturalnym składnikom, bez parabenów i syntetycznych substancji zapachowych, wyczyści Twoją brodę, nadając jej zdrowy, lśniący wygląd.

Podobnie faceci mogą chcieć zainwestować w naturalną odżywkę do brody. Jedną z najlepszych marek i produktów na rynku jest Odżywka do brody ArtNatural nasycony aloesem, drzewem herbacianym, arganem, olejkiem jojoba i masłem shea. Jeśli potrzebujesz czegoś, co wspomaga wzrost i zmiękcza zarost, aby uzyskać gładki wygląd, nie możesz pobić tej niedrogiej opcji.

Sprzedaż SZAMPON do brody profesora Fuzzworthy'ego ze wszystkimi naturalnymi olejkami z Tasmanii w Australii - 120g SZAMPON do brody Profesora Fuzzworthy’ego z All… (5390) 14,90 USD Kup Teraz artnaturals Natural Beard Deep Conditioner - (8 Fl Oz / 236ml) - Nasycony aloesem, drzewem herbacianym i olejkiem jojoba artnaturals Naturalna odżywka do głębokiej brody – (8 Fl… 10,95 USD Kup Teraz

Nawilż i nawilżaj olejkiem do brody

Po umyciu brody dobrym szamponem i odżywką będziesz chciał, aby była nawilżona i nawilżona przez cały dzień. Oprócz pozbycia się podrażnień i przyniesienia ulgi, sprawi to również, że Twoja broda będzie miękka i zdrowa. W tym przypadku regularne stosowanie olejku lub balsamu do brody ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego zarostu.

Użyj olejku do brody, aby powstrzymać swędzenie podczas wzrostu włosów na twarzy

Najlepsze olejki do brody, balsamy i odżywki bez spłukiwania zostały opracowane specjalnie po to, aby zapobiec swędzeniu brody, zminimalizować łupież i łuszczenie się brody oraz zmiękczyć włosy. Ponadto odpowiednio stosowany nawilży i odżywi skórę pod brodą, nie pozostawiając tłustego lub tłustego wyglądu.

Ale nie musisz dużo wydawać, aby czerpać korzyści z olejku do brody. Większość najlepiej ocenianych produktów do brody jest tania. Kilka najpopularniejszych marek to Leven Rose, Honest Amish i Smooth Viking. Dzięki całkowicie naturalnym składnikom i olejkom eterycznym produkty te wspierają ogólny stan zdrowia, pielęgnację i stylizację brody. Naprawdę nie możesz się pomylić, inwestując w jeden z tych dobrze sprawdzonych olejków do brody.

Podgląd Ocena produktu Cena
Bezzapachowy olejek do brody i amp; Odżywka Leave In, w 100% naturalna, do pielęgnacji brody, wąsów i włosów Nawilżona skóra 1 uncja od Ranger Grooming Co od Leven Rose (olejek do brody) Bezzapachowy olejek do brody & Odżywka Leave In, 100% Pure Natural do pielęgnacji brody i wąsów, &… 7 361 Recenzje 13,97$ Kup Teraz
Honest Amish - Klasyczny olejek do brody - 2 Uncje Honest Amish – Klasyczny olejek do brody – 2 Uncje 19 981 Recenzje 12,22 USD Kup Teraz
Olejek do brody dla mężczyzn - Smooth Viking Beard Oil Conditioner (2 uncje) - Miękka i wolna od swędzenia broda & Olejek do wąsów, nawilżający olejek do brody z formułą olejku arganowego do pielęgnacji brody i wąsów oraz Ukojenie suchej skóry Olejek do brody dla mężczyzn – Smooth Viking Beard Oil Conditioner (2 uncje) – Miękka i nieswędząca broda & Wąsy… 816 Recenzje 11,97$ Kup Teraz

Szczotkowanie brody

Pielęgnacja brody zapobiegnie również chęci jej podrapania. Długa i splątana broda pełna rozdwojonych końcówek z pewnością spowoduje podrażnienie skóry, więc zarówno szczotkowanie, jak i przycinanie włosów możesz zapobiec tej przyczynie swędzenia brody.

Ulga w swędzeniu brody

Jednak korzyści płynące z szczotkowania brody na tym się nie kończą. Szczotkowanie i czesanie brody nie tylko pomaga w kształtowaniu i stylizacji zarostu przy jednoczesnym usuwaniu kołtunów i supłów, ale może również wytrenować włosy na brodzie, aby rosły prosto i w jednym kierunku.

Co więcej, szczotkowanie ma kluczowe znaczenie dla rozprowadzenia olejku do brody poza powierzchnię. Wysokiej jakości szczotka do brody z włosia dzika zapewni, że Twoje produkty wnikną głęboko i pokryją każdą część zarostu. Szczotkowanie brody wymaga bardzo niewielkiego wysiłku, więc faceci powinni robić to codziennie.

Przycinanie i naprawa

Nawet najdoskonalsze brody mogą ulec zniszczeniu. Na przykład odcięcie końcówek rozdwojonych końcówek pozwoli pasmom ponownie zacząć rosnąć. Ale nie powinno to stanowić problemu, dopóki nie osiągniesz co najmniej 8 do 12 tygodni.

Sposoby na powstrzymanie swędzenia brody

Powinno to dać brodzie wystarczająco dużo czasu, aby uzyskać pewną grubość przed przycięciem jakiejkolwiek części. A celem powinno być bardzo chirurgiczne cięcie.

Co więcej, jeśli zauważysz wrastające włoski, usuń je pęsetą, aby powstrzymać podrażnienie. Wreszcie, jeśli próbowałeś wyprostować kędzierzawą brodę za pomocą prostownicy, wysokiej temperatury lub chemikaliów, może być konieczne uzupełnienie wilgoci poprzez nałożenie balsamu pielęgnacyjnego.

Jak utrzymać brodę przed swędzeniem

Bądź zdrów

Ostatnim i najmniej bezpośrednim sposobem zmniejszenia swędzenia brody jest dbanie o siebie. Wzrost włosów na głowie i brodzie jest bezpośrednio skorelowany z ogólnym stanem zdrowia Twojego organizmu. Zła dieta, brak ruchu i produkcja testosteronu, złe krążenie krwi, wysoki stres i niewystarczająca ilość snu to tylko niektóre z czynników, które mogą wpływać na szybkość lub grubość zarostu brody.

Zapobiegaj swędzącej brodzie

Oto kilka sugestii dotyczących zdrowego trybu życia sprzyjającego posiadaniu ładnej brody.

  • Spać: Staraj się co najmniej 7 godzin dobrego wypoczynku każdej nocy. Dokładna kwota różni się w zależności od osoby, ale wszystko poniżej tego minimum może przyczyniać się do złej jakości brody.
  • Dieta: Jedz różnorodne wysokiej jakości białka z dobrych źródeł, a także owoce i warzywa, aby zapewnić odpowiednią ilość witamin i minerałów. Na przykład wybierz źródła białka, takie jak kurczak, ryby, jajka, fasola i jogurt w połączeniu z jabłkami, pomarańczami, szpinakiem, jagodami, awokado, migdałami, orzeszkami ziemnymi i tym podobnymi. I nie zapomnij wziąć multiwitaminy dla mężczyzn, jeśli czujesz, że brakuje Ci jakiejkolwiek kategorii.
  • Ćwiczenie: Faceci powinni ćwiczyć co najmniej od 30 minut do godziny 3 do 4 razy w tygodniu. Niezależnie od tego, czy oznacza to podnoszenie ciężarów, trening interwałowy o wysokiej intensywności, czy cardio, nie ma to znaczenia, o ile zwiększasz krążenie krwi i stymulujesz wytwarzanie testosteronu w organizmie.
  • Naprężenie: Dla większości z nas wyeliminowanie stresu z naszego życia nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jednak regularne ćwiczenia i sen zapewnią pewien rodzaj ulgi w stresie. Niemniej jednak postaraj się zredukować stres, pozbywając się źródeł i wyzwalaczy.

Jeśli dbasz o wszystkie te aspekty swojego codziennego zdrowia, to masz pewność, że Twoja broda rośnie w najszybszym tempie.

Ulga swędzącej brody

Radzenie sobie ze swędzącą brodą może być uciążliwe. Jednak dzięki dobrej rutynie zarostu i stosowaniu najlepszych produktów na rynku, faceci z łatwością powstrzymają swędzenie brody. Utrzymywanie zarostu w czystości, kondycjonowaniu i wypielęgnowaniu jest niezbędne do utrzymania miękkiej, chłodnej brody bez swędzenia.