Najlepšie závesné svetlá na váš jedálenský stôl

Nič neprekoná útulný večer s rodinou a priateľmi pri jedálenskom stole doma. Správne svetlo v tom zohráva kľúčovú úlohu. Od toho môže závisieť celá atmosféra stretnutia. Závesné svetlá sa ukázali byť obzvlášť praktické a príjemné. Sú výškovo nastaviteľné a optimálne osvetlia jedálenský stôl. Vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu skutočne pútajú pozornosť.

Najlepšie závesné svetlá na váš jedálenský stôl Najlepšie závesné svetlá na váš jedálenský stôl

Výhody závesných svetiel

Výškovo nastaviteľné svetlá

Jeden Závesná lampa nie je, ako naznačuje jeho názov, staticky pripevnený na jednom mieste. Obvykle visí na špeciálnom lane alebo závitovej tyči a dá sa individuálne prispôsobiť vašim vlastným potrebám. Výšku je teda spravidla možné nastaviť podľa želania. Toto nastavenie sa spravidla vykoná raz, keď je lampa zavesená. Niektoré žiarovky visia aj na špeciálnych lanách, ktoré je možné ťahať hore a dole. Takto je možné lampu prispôsobiť akémukoľvek účelu, ktorý okrem osvetlenia príjemnej večere môže byť napríklad aj pracovným stretnutím.

Pretože závesné svietidlo by nemalo zhoršovať zorné pole prítomných, mala by vzdialenosť najmenej 60 cm od stolu zmysel. Ideálna by bola dokonca vzdialenosť viac ako 80 až 100 cm.

Najlepšie závesné svetlá pre váš jedálenský stôl3

Prispôsobené akcentačné osvetlenie

Ďalšou veľkou výhodou závesných svetiel je, že sa dajú použiť na osvetlenie vymedzených oblastí. Ak vám napríklad prekáža, že pri zapnutí svetla vždy celá miestnosť jasne žiari, užijete si závesné svetlo. Požadovanú oblasť, napríklad jedálenský stôl, je možné cielene osvetliť. To môže byť výhoda, najmä vo veľkých miestnostiach. V otvorenej kuchyni môžete napríklad jesť v rohu so svetlom pri jedálenskom stole, zatiaľ čo zvyšok miestnosti je osvetlený iba riedko..

Najlepšie závesné svetlá pre váš jedálenský stôl4

Aké typy závesných svetiel existujú?

Pokiaľ ide o dizajn, existuje takmer neobmedzený výber závesných svetiel, ktoré zvyčajne nenechávajú nič na želanie. Napriek tomu je možné medzi niektorými druhmi závesných svetiel urobiť hrubý rozdiel. Existujú napríklad závesné svetlá s tienidlami, viacplameňové svetlá, decentralizované závesné svetlá alebo dokonca lustre. Posledné menované sú dosť nevhodné na jedálenské stoly a skôr nájdu priestor vo veľkých halách. Viaclampové svetlá môžu byť výhodou na dlhších jedálenských stoloch alebo dokonca na tabuľách, pretože majú niekoľko svetelných zdrojov. Závesné svetlá s tienidlom sú obzvlášť dobré pri malom, útulnom jedálenskom stole, pretože majú obmedzený dosah. Decentralizované závesné svetlá presvedčia flexibilnými možnosťami nastavenia.

Závesné svetlá preto ponúkajú výhody, akými sú možnosti nastavenia výšky a prispôsobené možnosti osvetlenia. Bez ohľadu na to, ako vyzerajú vaše vlastné požiadavky, určite pre vás bude to pravé závesné svetlo.

Najlepšie závesné svetlá pre váš jedálenský stôl2