Tajomstvo perfektnej dekorácie stola – zlaté pravidlá a chytré tipy

S vhodnou, atmosférickou výzdobou stolu môžete tiež spokojne jesť. Samozrejme za predpokladu, že jedlo chutí. Druhá skutočnosť je úplne vo vašich rukách, ak chcete svojim hosťom krásne variť. Dnes by sme však chceli odhaliť tajomstvo perfektnej dekorácie stola pre vás a pomôcť vám s týmito tipmi. Pretože úspešná dekorácia stola nie je žiadna raketová veda, ale môžete ju navrhnúť sami bez veľkého úsilia, bez ohľadu na to, či máte radi vintage, ošumělý alebo elegantný boho štýl..

Zlaté pravidlá úspešnej dekorácie stola

Bez ohľadu na to, akú príležitosť chcete navrhnúť a ozdobiť stôl, malo by zmysel dodržiavať nasledujúce hlavné pravidlá.

 • Pohodlie: Pri stolovaní zabezpečte každému hosťovi dostatok priestoru.
 • Otvorenosť a komunikácia: byť schopný pozrieť sa druhému do očí.
 • S farebnou harmóniou pre radosť: kombinujte maximálne 2-3 farby.
 • Poriadok vytvára mier: dodržujte správnu postupnosť príborov a pohárov.
 • Vhodný dizajn osvetlenia: Vytvorte náladu a atmosféru pomocou lampášov a sviečok.
 • Určitá nerovnováha musí byť: príliš veľa dokonalosti sa môže rýchlo zmeniť na faux pas, pokiaľ ide o dekoráciu stola.

Ak sa každý pri stole cíti príjemne a komunikáciu nerušia nevhodné dekorácie stolu, okolo jedla sa šíri príjemná atmosféra. A tam, kde je dobré jedlo a dobrá spoločnosť, je každá oslava skutočnou radosťou.

farebná sklenená dekorácia na stôl

Aktuálne trendy vo výzdobe stolov

Všeobecné pravidlo pri zdobení farbami a textúrami je: čokoľvek sa vám páči, je dovolené. Ak by ste však chceli dodržať najnovšie trendy v dekorácii stolov, stručne sme ich tu pre vás zhrnuli. Už na veľtrhu Ambiente vo Frankfurte a na veľtrhu nábytku imm v Kolíne nad Rýnom bolo jasné, že aj tento rok sú prírodné materiály, zelené a zemité tóny úplne v móde. Vďaka tomu môže byť štýlová dekorácia stola dokonale navrhnutá a prispeje k akejkoľvek slávnostnej atmosfére. Navyše, keramika s vintage nádychom a okrovými farbami je opäť veľmi žiadaná a preferuje ju mnoho návrhárov.

V súčasnosti sa taktiež vracia farebné sklo v jantárových farbách a riad v modrej farbe. Spojte teda tieto prvky podľa vlastného vkusu s veľkým dôrazom na detail a štipkou taktu. Našťastie existujú aj skvelé online obchody, ako napr tischdeko-shop.de, skutočné truhlice s pokladom pre množstvo elegantných dekorácií na stôl pre každú príležitosť. Od originálnych váz a sviečok cez atmosferické behúne na stôl a ozdobné stuhy až po krásne hodvábne kvety a roztrúsené dekorácie – rozhodne sa nájde niečo pre každý vkus.

letná párty farebná dekorácia na stôl

Šikovné tipy na navrhovanie dekorácií na stôl

 • Hra s farbami: Ideálne by bolo, keby farby a dekoratívne prvky na stole zodpovedali tým v interiéri. Alternatívou je zvoliť dekoratívny dizajn ako kontrastný prvok v miestnosti.
 • Integrujte priazeň hostí do dekorácie stola: zabalte ich originálnym spôsobom do hlavných farieb celej dekorácie alebo ich nechajte rozbalené, ak zodpovedajú téme festivalu alebo majú iný význam ako dekoratívne prvky celého konceptu.
 • Prineste vám viac prispôsobené kúzlo: Ak si navrhujete dekorácie na stôl sami, najlepšie viete, čo sa vašim hosťom páči alebo čo sa presne hodí na príležitosť – obľúbené farby, symboly, logá…
 • Obrus ​​by mal byť dokonale čistý a bez záhybov: v tomto mieste nerobte žiadne kompromisy, inak riskujete, že zničíte aj tie najkrajšie dekorácie na stôl.
 • Menej je často viac: Ak nie je dostatok miesta, mali by ste sa zaobísť bez komplikovaných dekoratívnych prvkov, inak to celé bude v konečnom dôsledku pôsobiť príliš preťažene a narúšať pohodu vašich hostí..

Dúfame, že sa teraz cítite oveľa lepšie pripravení navrhnúť si vlastné dekorácie na sviatočný stôl a že ste schopní vždy vytvoriť jedinečnú a útulnú atmosféru..

Príjemnú zábavu pri zdobení a veľa šťastia!

  Vždy majte správnu dekoráciu stola pre každé ročné obdobie a každú príležitosť

odtiene zelenej dekorácie stola

dekorácia veľkonočného stola

dekorácia stola na jeseň  vianočné dekorácie na stôl