17 masívnych návrhov jedálenského stola s jemným šarmom

masívny jedálenský stôl navrhuje drevený stolový okrúhly konferenčný stolík

17 masívnych návrhov jedálenského stola s jemným šarmom

Kuchynské stoly s jemným šarmom

V mnohých moderných kuchyniach, ktoré nedodržiavajú jednotnú líniu dizajnu, tvorí jadro miestnosti primitívna, ale zásadná príťažlivosť jedálenského stola so sprievodným sedením, ako sa to už tradične robí..

V súčasnej dobe vývoj kuchynského vybavenia a technológie neustále napreduje, ale prvky, ktoré prispievajú k vytvoreniu príjemnej atmosféry v týchto miestnostiach, zostávajú nekomplikované a zásadné ako predtým.

Vezmime si ako príklad jedálenský stôl. Či už ide o rýchly brunch alebo raňajkový bar, konferenčný stolík alebo dlhý jedálenský stôl pre rodinné stretnutia – je to kľúčový kus nábytku, ktorý by nemal chýbať v kuchyni, bez ohľadu na to, ako uponáhľaný, dynamický a digitalizovaný náš životný štýl. sa stalo.

Krásny kuchynský stôl z masívu

masívny dizajn jedálenského stola drevená stolová kuchynská časť

Pre tých, ktorí uprednostňujú konzervatívnejšie, môže kuchynský stôl zapadnúť do dizajnovej schémy kuchyne, ale môže tiež dodať individuálny až mierne nekonzistentný nádych, ako je to vo väčšine eklektických kuchýň. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázii, toto je miesto, kde vám táto sloboda umožní, miesto, kde striktné módne pravidlá, platné okrem základnej funkčnosti, ustúpia kreatívnemu talentu pre improvizáciu. musím.

Nedostatok zodpovedajúcich stoličiek bol kedysi vážnym dôvodom na obavy. V eklektickej kuchyni vítame sadu (mierne!) Rôzne vyzerajúcich stoličiek a nemá zmysel meniť nábytok hneď nato len preto. Vďaka modernému dizajnu vytvárajú stoličky z rovnakej sady, ale iba v rôznych farbách, živú a sviežu atmosféru.

Trojuholníkový kuchynský stôl v kombinácii s farebnými jedálenskými stoličkami

masívny dizajn jedálenského stola sklenená stolová kuchynská časť

Zo sociálnej psychológie existuje náznak, aby ste z tabuľky prečítali určité informácie. Kým dlhý jedálenský stôl odkazuje na oficiálne stretnutia a rafinovane potvrdzuje istú eleganciu, menšie štvorcové alebo okrúhle stoly sa vyznačujú komornejším efektom a vytvárajú priateľskú atmosféru. O to viac to robia raňajkové pulty, kde funkcia varenia a jedenia nie je od seba tak drasticky oddelená. Ponúkajú moderný a mladistvý prístup k spoločnému vareniu a jedlu, ako aj ku komunikačnej zložke, a môžu byť vhodné nielen pre študentov vysokých škôl, ale aj pre menšiu rodinu..

Elegantný, biely, tradičný kuchynský stôl

masívne-návrhy-jedálenských stolov-drevený-stôl-doska-klasický-nábytok

Rustikálny, moderný dizajn kuchyne

masívny jedálenský stôl s drevenou stolovou jedálňou

Čalúnený nábytok, kreslá a rohové lavice sú pohodlné a útulné, a preto zvyšujú pravdepodobnosť, že sa v nich zdrží – nakloní sa nad zajtrajšie noviny alebo sa nechá uniesť rozhovorom. Ak sa chceme držať návrhov eklektického rozloženia, existuje tendencia kombinovať nezdobené drevené stoly s vyčnievajúcimi kreslami alebo uprednostniť kreslá, ktoré je možné pre zmenu každých niekoľko rokov čalúniť.

Kuchynský stôl ozdobený moderným nádychom

masívny jedálenský stôl navrhuje drevené stolové dosky, moderné nohy podstavca

Súčasný jedálenský stôl v kuchyni

masívny dizajn jedálenského stola drevené stolové vintage zamatové kreslá

Moderné a elegantné kuchyne môžu byť vybavené eklekticky navrhnutým sedením a obohatené o vzácny prvok vysokej kvality – či už ide o luster alebo domácu aktualizáciu stola. To by zvýšilo kreativitu, príťažlivosť a kontrast a okrem toho je na tom niečo dobré – nemôžete to skutočne priradiť žiadnemu konkrétnemu štýlu..

Dizajn stola Archipelago Hawaii

masívny jedálenský stôl s drevenou doskou lakovanou

masívny dizajn jedálenského stola drevené stolové stoličky

Zoberme si napríklad tento vynikajúci, mierne upravený kvalitný stôl, ktorý presvetľuje miestnosť svojim tyrkysovým povrchom, na rozdiel od úplne úžitkovej kuchyne v pozadí z nehrdzavejúcej ocele. Všimnite si nežné závesné svetlá fucsia od spoločnosti Flos, ktoré dopĺňajú efekt tohto cenného kusu nábytku.

Moderná kuchyňa so sklenenou doskou na drevenom podstavci

masívny dizajn jedálenského stola očarujúci povrchový taburet zamat

Vynikajúce surové kusy dreva s minimálnou transformáciou alebo dokonca repasované naplavené drevo sú základnými materiálmi, ktoré vytvorili silný trend v dizajne stolov. Jeho textúra má vždy teplý a upokojujúci účinok na oči a je čistým výtvorom prírody, ktorej odkaz je vždy zachovaný v kuchyni, aj keď si to často nikto nevšimne..

Okrúhla sklenená doska stolu v jedálni

masívny jedálenský stôl so sklenenou doskou a drevenou základňou

Do návrhu tohto drahého kusu nábytku bol zaradený ten najlepší z dvoch svetov: základňa z prírodného naplaveného dreva, ktoré odhaľuje celú organickú svojvôľu prírody, a priemyselne inštalovaná sklenená doska, ktorá je tu na uspokojenie našich stravovacích potrieb. Drevo je ponechané v prírodnom stave, plastové a chaotické, prírodný čin.

Záväzné a menej svojvoľné najmodernejšie návrhy stolov sa môžu pohybovať od organickej po utilitárnu formu. V jazyku moderného dizajnu nábytku sa používajú materiály ako plast, sklo a hliník.

Sklenený kuchynský stôl

masívny dizajn jedálenského stola lesklý povrch sklenená doska stoluTieto pohyblivé, takmer kozmické stoličky v základných farbách okolo okrúhleho stola, sú výrazom modernosti a mladosti a majú charakteristiky vkusu modernej módy. Ak chcete dosiahnuť pocit podobný priemyslu, vyberte si hliník a na druhej strane sklo, aby ste dosiahli myšlienku beztiaže.

Akrylové zariadenie jedálne

masívne prevedenie jedálenského stola operadlo sklenených stolových akrylových stoličiek

Okrúhly jedálenský stôl na nohách stola

masívny dizajn jedálenského stola plastové moderné povrchy oranžové podsedáky

Biely laminát

masívny dizajn jedálenského stolu lesklý povrch tmavá atmosféra

Nezabudnite na dôležitosť svetelného príslušenstva. Jedna alebo viac závesných svetiel nám ukazuje cestu k možnostiam. Môžete si vybrať to svoje zo širokej škály svietidiel – od tradičných po ultramoderné alebo šumivé, aby vyhovovali každému vkusu. Zaujímavým prístupom je zvoliť závesné svetlá vyrobené zo skla, ktoré napodobňujú vzhľad pohárov na šampanské a hodia sa obzvlášť dobre k jedálenskému stolu. Ak vám závesné svetlá chýbajú, môžete si vybrať priesvitnú stolnú lampu, ktorá rozžiari toto dôležité miesto v srdci vášho domova.

Ďalší malý tip: osviežte jedálenský stôl sviečkami s vôňou pomaranča alebo niekoľkými škoricovými tyčinkami.

Či už sa rozhodnete pre tradičný / eklektický alebo najmodernejší dizajn kuchyne, použite tento-nie tajný, len trochu zložitý-recept na farby, svetelné doplnky, látky, textúry a vône, zo svojho bytu urobíte skutočný domov z domu.

masívny dizajn jedálenského stola lesklý povrch obývacia izba z drevamasívny dizajn jedálenského stolu, dizajnové nohy stolu z dreveného povrchumasívny dizajn jedálenského stola očarujúci povrch súčasný mestský