40 Yaş Üstü Kadınların Mutlaka Denemesi Gereken 30 Saç Modeli

Yaşlandıkça saçınızı şekillendirme şekliniz değişir, ancak artık 40’ın üzerinde olduğunuza göre, daha yaşlı bir kadın için uygun bir şeyle yetinmek zorundaymış gibi hissedebilirsiniz. Ancak, biraz daha yaşlı olmanız saçınızın sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez; yeni ve heyecan verici stiller denemeye devam etmekten çekinmeyin.

Jennifer Aniston'ın İmzalı Sarışın Katmanları_Featureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Jennifer Aniston’ın İmzalı Sarışın Katmanları

Çok az kadın Jennifer Aniston kadar büyük bir güzellik ilham kaynağı olmuştur. Kitabından bir kez daha bir sayfa alın ve sarışın vurgularla uzun, ince katmanları tercih edin..

Charlize Theron'un Asimetrik Bob'umakarenkodenis / Shutterstock.com

Charlize Theron’un Dalgalı Asimetrik Bob’u

Daha kısa bir görünüm tercih ediyorsanız, Charlize Theron’un liderliğini takip edin. Asimetrik bob hala istediğiniz gibi şekillendirmek için yeterince uzun.

JLo'nun Boyalı Uzun Bob'uTinseltown / Shutterstock.com

JLo’nun Boyalı Uzun Bob’u

Son birkaç yılda, genellikle “lob” olarak adlandırılan uzun bob, en popüler kadın saç stillerinden biri olmuştur. Lobunuzu JLo’nunki gibi sıcak sarı ve altın tonları ile boyayarak güncelleyin..

Lana Parrilla Dalgalı Bob DFree / Shutterstock.com

Lana Parrilla Dalgalı Bob

Bob, her yaştan kadın için klasik ve sofistike bir uzunluktur. Ancak kısa bukleler ve dalgalar ekleyerek gençliğini koruyabilirsiniz..

Keri Russell Dalgalı Bob s_bukley / Shutterstock.com

Keri Russell Dalgalı Bob

“Bol miktarda hacimle yapmak, yüzünüzdeki herhangi bir yaşlanma belirtisiyle mücadele etmenin basit bir yoludur. Katmanlı bir bob isteyin; kıvrıldığında, bu saçınıza bol miktarda sıçrama ve hacim kazandırmaya yardımcı olacaktır..

Denise Richards'ın Uzun Katmanlı KilitleriJoe Seer / Shutterstock.com

Denise Richards’ın Uzun Katmanlı Kilitleri

Denise Richards gibi uzun, kabarık bukleler yapmayı deneyin. Bu genç bir görünüm ama saçınızı ortadan ikiye ayırmak ‘yapmak’ stilinize biraz olgunluk katabilir..

Halle Berry'nin Esmer Dağınık SevişmesiKathy Hutchins / Shutterstock.com

Halle Berry’nin Esmer Dağınık Sevişmesi

Sevişmek, meşgul bir kadın için az bakım gerektiren mükemmel bir saç modelidir. İster cilalı ister dağınık olsun harika görünüyor. Fazladan bir yetenek için Halle Berry gibi çok yönlü kaküller almayı düşünün..

Angelina Jolie'nin Rahat Dalgalı Yarım KalıbıFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Angelina Jolie’nin Rahat Dalgalı Yarım Kalıbı

Saçınızın biraz kaotik olmasına izin vermekten korkmayın! Dağınık dalgalar ve bukleler karışımı saçınıza derinlik ve doku kazandırırken yine de zarif görünebilir..

Jennifer Garner'ın Yan Kısmı Yumuşak DalgalarEugene Powers / Shutterstock.com

Jennifer Garner’ın Yan Kısmı Yumuşak Dalgalar

Yan parçalar evrensel olarak gurur vericidir. Jennifer Garner’ınki gibi bazı yumuşak dalgalarla birleştiğinde, her yaştan kadın için işe yarayabilecek bir stil..

Victoria Beckham'ın Köşeli Bob'u s_bukley / Shutterstock.com

Victoria Beckham’ın Köşeli Bob’u

Eşit derecede şık ve sinirli bir görünüm için Victoria Beckham gibi köşeli bir bob alın. Şık stil inanılmaz derecede sofistike ama sadece biraz sıra dışı.

Sofia Vergara'nın Karanlık BukleleriEverett Koleksiyonu / Shutterstock.com

Sofia Vergara’nın Karanlık Bukleleri

Sarışınlar her zaman daha fazla eğlenmez. Sofia Vergara’nın liderliğini takip edin ve koyu renk saçlarınızın uzamasına izin verin, ardından sıkı buklelerle şekillendirin.

Sarah Rafferty'nin Yumuşak Dalgalarıkızıl yelkenler / Shutterstock.com

Sarah Rafferty’nin Yumuşak Dalgaları

Kızıl olsanız da olmasanız da, bu zarif “yap” için kıvırmadan önce saçınızı mümkün olduğunca pürüzsüz ve parlak hale getirin. Sarah Rafferty genellikle derin bir yan kısmı tercih etse de, bu görünüm orta kısımla da harika görünebilir..

Charlize Theron'un Katmanlı MahsulüTinseltown / Shutterstock.com

Charlize Theron’un Katmanlı Mahsulleri

Az bakım gerektiren ve zaman kazandıran bir görünüm için kısa, katmanlı bir kırpmayı deneyin. Sabahları biraz daha fazla zamanınız olduğunda, biraz daha fazla hacim ve doku için kıvırmayı deneyin..

Drew Barrymore'un Dalgalı Kırmızı Katmanları DFree / Shutterstock.com

Drew Barrymore’un Dalgalı Kırmızı Katmanları

Drew Barrymore’un dalgalarının anahtarı mı? Katmanlar ve hacim. Stilistinizden, kıvrıldığında hacim katacak çok sayıda katman eklemesini isteyin..

Heidi Klum'un Ön Katmanları s_bukley / Shutterstock.com

Heidi Klum’un Ön Katmanları

Sıklıkla uzun saçın genç bir görünüm kazandırdığı söylenir. Ama 40 yaşında, gençliğin peşinden koşmak mutlaka önceliğimiz değil. Bunun yerine, yaşımızı ve onunla birlikte gelen deneyimi kucaklamalıyız. 40 yaş üstü kadınlar için uzun saç, sadece genç görünmenin değil, dikkat çekmenin de seksi ve muhteşem bir yolu olabilir. Heidi Klum’un yüzünü çerçeveleyen ön katmanları yüzünü kaldırmış ve taze tutuyor.

Jessica Chastain'in Çilekli Sarışın Uzun Bob'uTinseltown / Shutterstock.com

Jessica Chastain’in Çilekli Sarışın Uzun Bob’u

Uzun saçı biraz zahmetli bulanlar için uzun bir bob, benzer bir flört etkisi veren mükemmel bir alternatif olabilir. Amerikalı aktris Jessica Chastain, bu çarpıcı uzunluğu güvenle ve kolaylıkla giyiyor. Çilek sarısı rengi tenine mükemmel bir şekilde uyuyor ve kesime bir tutam seksilik katıyor..

Heike Makatsch'ın Dalgalı Bob'umakarenkodenis / Shutterstock.com

Heike Makatsch’ın Dalgalı Bob’u

Alman aktris ve şarkıcı Heike Makatsch her kesimi ve uzunluğu denedi; ancak, inanılmaz özelliklerine odaklanmayı sürdürdüğü için dalgalı bobuyla gerçekten dikkat çekiyor. Dalgalı bir bobun bakımı kolaydır ve ne kadar dağınık olursa o kadar iyi görünür.

Kate Walsh'un İmza Kırmızı KilitleriKathy Hutchins / Shutterstock.com

Kate Walsh’ın İmza Kırmızı Kilitleri

Kızıl saç, herhangi bir görünüme canlılık ve heyecan katabilir. Salon ziyaretleri arasında kırmızı bir şampuanla veya sülfatsız ve boyalı saçlar için formüle edilmiş bir şampuanla ana rengi koruyun.

Louise Lombard'ın Zarif Bukleleri ve Yan KısmıFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Louise Lombard’ın Zarif Bukleleri ve Yan Kısmı

Shirley Temple’ın ünlü görünümünün yetişkin versiyonunu sallayan İngiliz Aktris Louise Lombard, bu tatlı ve sofistike saç modeli ile göz alıcı görünüyor. Derin yan kısım, dinamik stiline uyması için biraz eski Hollywood cazibesi katıyor. Bu zarif bukleleri elde etmek için saç kısımlarını ½ inçlik bir maşanın etrafına sarın. Asanın kıvrımını kaydırın ve kıvrılma soğuyana kadar yerinde tutun. Soğuduktan sonra kıvrılmayı bırakın ve yerine oturmasını izleyin. Kıvrımı biraz çekin ve biraz orta tutuşlu saç spreyi ile vurun.

Cate Blanchett'in Şık DalgalarıAndrea Raffin / Shutterstock.com

Cate Blanchett’in Şık Dalgaları

Cate Blanchet, bu klas görünümde inanılmaz bir şekilde süslenmiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, bir çift pijama giyebilir ve bu göz alıcı saç modeli ile yine de şık görünebilirsiniz. Bu saç modeli olgun kadınlar için yapıldı. Y kuşağı üzerinde biraz yaşlansa da, kültürlü kadınlara anında gelişmişlik katar..

Zoe Saldana'nın Karanlık Yumuşak Dalgaları ve Orta KısmıTinseltown / Shutterstock.com

Zoe Saldana’nın Karanlık Yumuşak Dalgaları ve Orta Kısmı

Zoe Saldana’nın romantik, yumuşak dalgaları, büyük namlulu bir kıvırma çubuğu ve yaban domuzu kıllı bir fırça ile oluşturulabilir. Bu görünüm, aksi takdirde düz, cansız saçlara hacim ve derinlik kazandırdığından, saçları seyrelenler için mükemmeldir..

Katie Holmes'un Düzgün Topuz Topuzukızıl yelkenler / Shutterstock.com

Katie Holmes’un Düzgün Topuz Topuzu

Bu taze görünüm rafine ama eğlenceli. Katie Holmes saçını düzgünce topuz yapıyor. Topuz gevrek olmasına rağmen, uçuş yollarını aşağıda tutmak konusunda telaşlı değil. Aslında, gri saç telleriyle birlikte özgürce uçmalarına izin veriyor..

Nicole Scherzinger, Yandan Taranmış Uzun Bukleler ÜzerindenKathy Hutchins / Shutterstock.com

Nicole Scherzinger, Yandan Taranmış Uzun Bukleler Üzerinden

Va-va-voom. Nicole Scherzinger, uzun, dalgalı bukleleri bir tarafa süpürüldüğünde inanılmaz görünüyor. Bu tür bir parlaklık elde etmek için yağ kullanın ve matlaştırıcı saç spreylerinden kaçının..

Elizabeth Banks'in Çok Sarışın Bob'u DFree / Shutterstock.com

Elizabeth Banks’in Çok Sarışın Bob’u

Parlak bir platin sarısı bob, yüzü çerçeveleyebilir ve aydınlatabilir. 45 yaşındaki Elizabeth Banks tarafından kanıtlandığı gibi, her yaş grubu için modaya uygun bir görünüm. Bir bonus olarak, gri saçlar ağartılmış teller arasında uygun şekilde kamufle edilir.

Tyra Banks'in Güzel Uzun KatmanlarıKathy Hutchins / Shutterstock.com

Tyra Banks’in Güzel Uzun Katmanları

2009 yılında, Tyra Banks onlarca yıllık peruk ve örgülerden sonra doğal saçlarını ünlü bir şekilde ortaya çıkardı. O zaman zarif görünüyordu ve şimdi bu güzel uzun katmanlarla mükemmel görünüyor. Bukleleri uçlarda düzgün ve tepenin etrafında dağınık tutarak şıklığı dağınıklıkla mükemmel bir şekilde birleştirir..

Elle MacPherson'ın Barbie BukleleriFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Elle MacPherson’ın Barbie Bukleleri

Elle MacPherson, bu Barbie buklelerinde mükemmel. Bronz görünümü, dalgalı saçlarına sanki bir kumsaldan inip kırmızı halıya çıkmış gibi yakışıyor..

Ginnifer Goodwin'in Hacimli Fırça Sırtı DFree / Shutterstock.com

Ginnifer Goodwin’in Hacimli Fırça Sırtı

Kısa saçla hiçbir şey yapamayacağınızı düşünenler için Ginnifer Goodwin yanıldığınızı kanıtlamak için burada. Bu görünümde Ginnifer saçlarını geriye doğru tarar ve tepeye hacim katar. Bu tür bir kabarıklık elde etmek için, alnın hemen üstündeki saçları ayırarak başlayın. Saçları başın üst kısmından (ayrılmış alanınızın hemen arkasında) geriye doğru tarayın ve ayrılan kısmı arka taranmış alanın üzerine fırçalayarak örtün. Başın jel ve tarak yanları.

Rachel McAdams'ın Yandan Süpürme YapmasıRon+Adar / Shutterstock.com

Rachel McAdams’ın Yandan Süpüren Yapması

Yandan süpürülmüş kaküller, ne sakarin ne de şirin olan genç bir masumiyet sunabilir. Aksine, her yaş için çekici bir zarafet sunar. Rachel McAdams bu tatlı makyajı parlak yanaklar ve dudaklarla eşleştiriyor.

Rose McGowan'ın Kısa Mahsul ve Yan Süpürmeli Saçak DFree / Shutterstock.com

Rose McGowan’ın Kısa Mahsul ve Yandan Süpürülmüş Saçak

Kısa saç, kadınlar arasında giderek daha yaygın hale geliyor, ancak uzun saçın hala hüküm sürdüğü bir dünyada, Rose McGowan kısa saç kesimiyle kendine güvenen bir patron olarak öne çıkıyor. Yandan süpürülmüş saçak, kısa stile boyutlar ve rock’n roll duyarlılığı ekler.

Amal Clooney'nin Tarafı Bob'u SüpürdüTinseltown / Shutterstock.com

Amal Clooney’nin tarafı Bob’u süpürdü

Amal Clooney tartışmasız bir stil kraliçesi. Etkileyici özgeçmişi ve kişisel hayatıyla hayranlık uyandıran tarzına uyan bir ihtişam yayıyor. Amal Clooney, bu gevşek yan süpürme görünümüyle öne çıkıyor. Romantik dallar çenesinin hemen altına düşer ve ışıltılı yüzünü sergilemek için saçı yüzünün dışında tutulur.

Victoria Beckham'ın Klas Up-Do'su pstafford / Shutterstock.com

Victoria Beckham’ın Klas Up-Do’su

Victoria Beckham’ın bu klas görünümde giydiği gibi gösterişli bir makyajla hayatınızı renklendirin. Dokulu saç ortadan ayrılır ve cilalı bir topuz şeklinde sabitlenir. Mükemmellik, kusurlarla elde edilir. Bu görünüme daha rahat bir his vermek için bukleler ve bobinler yerinden çıkıyor.

Penelope Cruz'un Orta Kısmı ve Katmanlı Mahsulçinellatofoto / Shutterstock.com

Penelope Cruz’un Orta Kısmı ve Katmanlı Mahsul

Herhangi bir saç modeli Penelope Cruz gibi bir güzellik üzerinde işe yarayacak gibi görünüyor, ancak katmanlı bir ekin ile bu orta kısım özellikle hoş. Cilveli ama garip bir şekilde sade, bu görünüm tüm işaretleri vuruyor.

Uma Thurman'ın Yüksek YarısıBAKOUNINE / Shutterstock.com

Uma Thurman’ın Yüksek Yarısı

Uma Thurman, bu beklenmedik yarı-yukarı stili kolaylıkla ve dengeli bir şekilde çekiyor. Tipik olarak oldukça rahat olarak kabul edilmesine rağmen, Uma, yarı yukarı at kuyruğunu normalden daha yükseğe toplayarak resmi bir olaya bu kolay elde edilmesi kolay görünümü giyebilir..