Kaip paprašyti kirpimo – plaukų terminologija vyrams

Norint jaustis pasitikinčiai ir stilingai, labai svarbu gauti norimą kirpimą. Deja, daugelis vaikinų nežino, kaip pasikalbėti su savo kirpėju, jau nekalbant apie tai, kaip paprašyti kirpimo! Nors plaukų terminologija ir pavadinimai gali būti sudėtingi, vyrams svarbu žinoti, ką pasakyti kirpėjui ir kaip apibūdinti norimą šukuoseną!

Žemiau pateiksime viską, ką reikia žinoti prieš apsilankant kirpykloje. Nesvarbu, ar prašote kūgio išblukimo, peršukavimo, šukavimo, pompadour, kirpimo ar cezario kirpimo, čia yra sąlygos, kurias reikia naudoti norint gerai iškirpti.

Kaip paprašyti kirpimo - plaukų terminologija vyrams

Kaip pasikalbėti su kirpėju

Jei pirmą kartą einate į kirpyklą ar bandote naują kirpimą, jums gali kilti nerimas dėl pokalbio su kirpėju. Visų pirma jums gali būti įdomu, kokią šukuoseną pasirinkti ir kaip tinkamai paprašyti to kirpimo. Čia yra pagrindinis kirpėjų pokalbių vadovas ilgoms ir trumpoms vyrų šukuosenoms!

 1. Prieš apsilankydami kirpykloje, turėkite omenyje šukuoseną. Jei įmanoma, ištirkite įvairių tipų kirpimus ir raskite norimą stilių atitinkantį paveikslėlį.
 2. Jei prašote išblukimo, žinokite, kokio tipo ar numerio (pvz., Apsaugos dydis priklauso nuo ilgio) jums labiau patinka.
 3. Nuspręskite, kaip norite formuoti plaukus ant viršaus. Kokia jūsų pasirinkta šukuosena lems jūsų kirpimo ilgį ir kokias plaukų dalis reikia sluoksniuoti, retinti, tiesinti ar patrumpinti.
 4. Galiausiai pasirinkite, kaip apkarpyti iškirptę. Jūsų iškirptė gali būti nukirpta keliais būdais – užblokuota, suapvalinta arba siaurėjanti.

Kaip paprašyti siaurėjančio kirpimo

Kad ir kaip norėtume, kad tai būtų paprasta, prašant iškirpti kirpimą iš tikrųjų reikia šiek tiek detalių. Taip yra todėl, kad yra daug įvairių siaurėjančių kirpimų – kai kurie skiriasi nuo to, kur prasideda išblukusios pusės, o kiti priklauso nuo to, kaip trumpai ar ilgai norite, kad jūsų plaukai švilptų.

Pavyzdžiui, yra aukšta, vidutinė, žema, oda ar plikas, temp, sprogimas, skustuvas ir kritimas. Pradedantiesiems rekomenduojame pasirinkti aukštą ir žemą kūgį. Arba vaikinai gali gauti mažesnę kainą.

Kaip paprašyti išblukusio kirpimo

Įprasta kirpimo terminija

Štai keletas kirpėjų ir kirpimų terminijos, kurią norėsite patobulinti prieš jausdamiesi patogiai kalbėdami su savo kirpėju.

 • „Taper vs Fade“ – paprastai šie terminai daugelyje kirpyklų vartojami pakaitomis. Tačiau techniškai išblukimas pjaunamas naudojant kirpimo mašinėles ir susilieja su oda. Kūginis kūnas nebūtinai yra trumpas ir paprastai apima daugiau plaukų, esančių šonuose.
 • Undercut Fade – Šis stilius šonuose sujungia du labai populiarius kirpimus.
 • Kirpimo numeriai – taip pat žinomi kaip apsauginiai dydžiai, jūsų prašomas pažymys lems jūsų išblukimo, kirpimo ar kirpimo ilgį.
 • Tekstūruotos – tekstūruotos šukuosenos atrodo natūraliai ir neapima stiliaus su pomada, geliu, vašku ar glaistu.

Kirpyklos ir kirpimo terminologija

Plaukų kirpimo skaičių diagrama

Kirpimo laipsniai ar skaičiai yra nuo 1 iki 8, trumpiausias #1.

 • Skaičius 1: aštuntadalis colio
 • Skaičius 2: ketvirtadalis colio
 • Skaičius 3: trys aštuntosios colio dalys
 • Skaičius 4: pusė colio
 • Skaičius 5: penkios aštuntosios colio
 • Skaičius 6: trys ketvirtadaliai colio
 • Skaičius 7: septynios aštuntosios colio dalys
 • Skaičius 8: vienas colis

Kirpimo tipai vyrams

Kadangi vyrams tiek daug įvairių kirpimų, svarbu neatsilikti nuo populiarių plaukų tendencijų. Čia yra geriausios ilgos, vidutinės ir trumpos vyriškos šukuosenos.

Nupjautas

Vietoj išblukusio šukuosenos šonuose vyrai gali paprašyti kirpėjo sumažinti kirpimą. Nors kirpimo šukuosena dar trumpa, ji palaipsniui nesumažėja, o prasideda aukštai ir palieka vieną ilgį. Tai stilius, kuris puikiai dera su daugeliu šaunių šukuosenų, įskaitant slypią nugarą.

Sugnybta Atgal Undercut + Barzda

„Buzz Cut“

„Buzz“ kirpimas yra bene labiausiai nereikalaujantis priežiūros ir lengviausias vyrų kirpimas. Tiesą sakant, kai kurie vaikinai namuose šukuoja savo plaukus, naudodami kokybiškas kirpimo mašinėles.

„Buzz Cut“ + „Taper Fade“

Įgulos pjovimas

Įgulos kirpimas, taip pat žinomas kaip „Ivy League“ kirpimas, yra panašus į „Buzz“ kirpimą, bet šiek tiek ilgesnis. Šis klasikinis stilius tinka beveik bet kuriam vaikinui. Paprašę kirpėjo nupjauti įgulą, būtinai nurodykite pageidaujamą išblukimo tipą šonuose ir kiek ilgio reikia palikti viršuje.

Įgulos pjovimas + vidutinis išblukimas

Cezaris Cutas

Cezario kirpimas yra panašus į įgulos kirpimą, bet su pakraščiu. Norėdami suformuoti Cezario stilių, vaikinai trauks plaukus į priekį ir leis kirpčiukams dailiai atsiremti į kaktą. Laimei, gauti Cezario yra paprasta. Kadangi dauguma stilistų yra susipažinę su šiuo populiariu kirpimu, paprašyti kirpėjo atlikti Cezario kirpimą yra taip paprasta, kaip tik paminėti vardą.

„Casesar“ kirpimas + mažas odos išblukimas + barzda

Prancūziškas pasėlis

„French Crop“ ar bet koks kirpimas šiuo klausimu reikalauja trumpo, bet apibrėžto pakraščio. Skirtingai nuo Cezario, pasėlių viršūnės nekabo virš kaktos. Su kirpta šukuosena kirpėjui belieka tik pasakyti, kaip siaurinti šonus.

„French Crop + High Bald Fade“

Šukuoti

Šiuolaikinės šukos per šukuoseną arba šukos per išblukusį kirpimą yra šoninės dalies pusbrolis. Turėdami trumpas šonus ir ilgesnę viršutinę dalį, vyrai gali formuoti išvaizdą tiesiog šukuodami plaukus į vieną pusę. Paprastai stilius yra tekstūruotas ir laisvas, kad būtų lengva, bet stilinga apdaila. Paprašykite šukos ir parodykite vieną iš šių nuotraukų, ir jūs kirpėjas tiksliai žinos, ko norite!

Kietosios dalies šukos per + išnyks

Šoninė dalis

Šoninė dalis yra klasikinė šukuosena, puikiai tinkanti verslo ar atsitiktiniams nustatymams. Kaip ir šukos, plaukus turėsite padalinti šukomis ir ištraukti į vieną pusę. Skirtumas tarp šukavimo ir šoninės dalies yra tas, kad pastarasis atrodo tvarkingai, kaip labiau džentelmeniškas kirpimas.

Šoninė dalis + trumpos pusės + pilna barzda

Pompadūras

„Pompadour“ yra tiek klasikinių, tiek modernių variantų ir suteikia daug universalumo. Pvz., Ši vidutinio ilgio šukuosena gali būti paversta šukuosena ar šukomis bet kuriuo metu, kai jums nuobodu su ta pačia išvaizda. Be to, mes labai rekomenduojame didelį odos išblukimą ar šoninį pjūvį, kad stilius jums patiks!

Pompadour + Mid Bald Fade + veido plaukai

Quiff

Kaip ir pompastika, šiuolaikinis šifas yra šlifuotas atgal, tekstūruotas ir tekantis. Jei turite tiesius, storus plaukus, „quiff“ kirpimą tikrai verta išbandyti!

Modernus tekstūruotas šriftas

Nupjauti nugaros plaukai

Lygi nugara yra retro stilius, dažnai derinamas su apatiniu. Iš pradžių atrodę riebiau, šiuolaikiški šukuotieji nugaros plaukai naudoja formavimo priemonę ir šukas, kad jūsų plaukai atsitrauktų ir atrodytų elegantiškai, tačiau hipsteriškai.

Nupjauti nugaros plaukai + didelis odos išblukimas + pilna barzda

Spygliuoti plaukai

Pastaruoju metu populiarėja 90 -ųjų šukuosena, tekstūruoti dygliuoti plaukai. Smeigtuotus plaukus galima formuoti įvairiais būdais, naudojant spyglius, vašką ar glaistą.

Spygliuoti plaukai + plikas išblukimas + dalis

Garbanoti plaukai

Nors kai kuriems žmonėms sunku sutramdyti garbanas, paslaptis yra rasti gerų garbanotų šukuosenų, tinkančių jūsų plaukams. Užuot kovoję, kad suvaldytumėte savo bangas, manome, kad turėtumėte priimti unikalius jums prieinamus stilius. Be to, garbanotieji plaukai turi būti trumpi ir lengvai prižiūrimi.

Trumpi garbanoti plaukai + vidutinio plikimo išblukimas + linija

Oda ir plikis išnyks

Odos išblukimas yra puikus būdas kirpti plaukus ant šonų ir nugaros. Dėl pliko blukimo kirpėjai palaipsniui švilpia iki odos, kad atrodytų labai trumpai. Galų gale išties išsiskiria nusiskuto šonų kontrastas ir pilna plaukų galva.

Odos išblukimas + tekstūruoti plaukai viršuje

Faux Hawk

Dirbtinis vanagas, taip pat žinomas kaip fohawk, yra mohawk versija. Kaip mažiau ekstremalus kirpimas, dirbtinio vanago stiliai turi trumpus šonus ir plaukus ant viršaus, kurie stumia link vidurio, kad sukurtų mohawk išvaizdą.

Faux Hawk + Undercut Fade + dalis

Kaip paprašyti kirpimo

Ką pasakyti kirpėjui ir gerai nusikirpti, turėtų būti paskutinis dalykas, sukeliantis nerimą. Naudodamiesi šiuo paprastu vadovu, turėtumėte tiksliai žinoti, kaip užsisakyti bet kokį kirpimą kirpykloje. Vėlgi, prašant kirpimo, reikia atlikti šiuos paprastus veiksmus:

 • Prieš apsilankydami kirpykloje, žinokite, kokio kirpimo ar stiliaus norite. Tyrinėkite, kad rastumėte pavyzdžių.
 • Jei norite išblukti, žinokite, koks trumpas (plaukų kirpimo mašinėlės dydis) ir nuo ko jis turėtų prasidėti (aukštas, vidutinis ar žemas).
 • Pagalvokite, kokio ilgio plaukus norite viršuje. Jei nesate tikri, pasakykite savo kirpėjui, kaip norite formuoti plaukus, ir paprašykite jų atsiliepimų.
 • Prieš išeidami įsitikinkite, kad esate patenkinti iškirpte, šonkauliais ir plaukų linija!

Jei norite idėjų, peržiūrėkite geriausias naujas metų šukuosenas!