7 tipov na zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu

Prácou z domu a každodenným dochádzaním už pomáhate znižovať ekologickú stopu svojej spoločnosti. Všetci však môžeme urobiť viac, aby sme pomohli našej planéte. Niektorí ľudia sa domnievajú, že mať zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu si vyžaduje obrovský rozpočet, ale v skutočnosti to tak nie je. Pokračujte v čítaní a nájdite sedem jednoduchých tipov, ako si doma vytvoriť zelené a udržateľné pracovné prostredie.

Ako môžete vytvoriť udržateľnú domácu kanceláriu?

Nastavte si zelené a udržateľné príslušenstvo do domácej kancelárie

Zelená a udržateľná domáca kancelária

Vytvorte si zelené a udržateľné nápady pre domácu kanceláriu

  1. Využite maximum z prirodzeného svetla

Ak je to možné, vyberte si izbu s množstvom prirodzeného svetla a transformujte ju na jasnú a udržateľnú domácu kanceláriu. To vám umožní znížiť spotrebu energie a tým ušetriť peniaze za elektrickú energiu. Prirodzené svetlo má navyše mnoho zdravotných výhod – od posilnenia imunitného systému až po zlepšenie nálady. Ak však nemáte svetlú miestnosť, použite svetlé farby a strategicky umiestnite do miestnosti zrkadlo, aby ste zvýšili svetlo. Ak je vaša kancelária v suteréne alebo v akejkoľvek inej časti domu, kde nie je prirodzené svetlo, najlepšie je zaobstarať LED svetlá.

Prirodzené svetlo má v domácej kancelárii veľký význam

zelené a udržateľné nápady pre domácu kanceláriu

Svetlá domáca kancelária zdobená zelenými izbovými rastlinami

Založte zelené a udržateľné izbové rastliny do domácej kancelárie

  1. Vyberte si udržateľné materiály

Chystáte sa kompletne zrekonštruovať izbu a urobiť z nej svoju domácu kanceláriu? Ak je to tak, potom musíte venovať pozornosť použitým materiálom. Vyberte si teda prírodné produkty.

Dobrou správou je, že v dnešnej dobe existuje toľko ekologických možností. Porozprávajte sa so svojim dodávateľom a zistite, s akými obnoviteľnými a udržateľnými materiálmi zvyčajne pracuje, ako napríklad: B. korok, bambus alebo recyklované drevo. Zaistite aspoň to, aby materiály pochádzali z regiónu.

Navyše, keď hľadáte nábytok a úložné položky, môžete nájsť niekoľko úžasných použitých kúskov. Je pravdepodobné, že budete chcieť sedieť na úplne novej ergonomickej stoličke, ale vaše kartotéky a písací stôl môžu byť z druhej ruky.

Uistite sa, že používate prírodné materiály!

Vytvorte zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu energeticky efektívnym spôsobom

  1. Hľadaj farby bez VOC

Ak zariaďujete kanceláriu, možno budete tiež chcieť steny prelakovať, aby zodpovedali vašej predstave o udržateľnej domácej kancelárii. Bez ohľadu na to, či sa chcete poradiť s psychologickým princípom farieb alebo jednoducho chcete použiť svoju obľúbenú farbu, mali by ste sa držať farieb bez VOC alebo s nízkym obsahom VOC. Tieto farby uvoľňujú málo alebo žiadne prchavé zlúčeniny, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie a životné prostredie.

Na trhu sú dostupné ekologické farby na steny

Zelená a udržateľná domáca kancelária, ktorá vytvára nápady šetrné k životnému prostrediu

  1. Buďte energeticky efektívni

Pri zariaďovaní domácej kancelárie by ste mali dbať na zariadenia, ktoré nespotrebúvajú veľa energie. V závislosti od toho, čo robíte a aké zariadenia používate, vyhľadajte energeticky najúčinnejšie zariadenia. Napríklad prenosný počítač je praktickejší a efektívnejší ako stolný počítač.

Dôležité je aj to, ako zariadenia používate. Vypnite všetky zariadenia, ktoré nepoužívate, od počítača po tlačiareň. Môžete dokonca ísť o krok ďalej a odpojiť veci, ktoré nepoužívate tak často, pretože môžu spotrebúvať energiu, aj keď sú vypnuté.

Šetrite elektrickú energiu a žite trvalo udržateľným spôsobom

7 tipov na zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu

Používajte prenosný počítač

Nastavenie zelenej a udržateľnej domácej kancelárie Tipy

  1. Implementujte udržateľné techniky tlače

Ak pracujete s veľkým počtom dokumentov, je pravdepodobné, že nebudete môcť úplne odstrániť tlač z podnikania. V takom prípade musíte implementovať udržateľné postupy tlače. Pred tlačou si položte otázku, či je stránka, ktorú sa chystáte vytlačiť, skutočne potrebná. Ak je odpoveď áno, použite recyklovaný papier a tlačte na obe strany papiera. Dôležitý je aj výber vašej tlačiarne, atramentu a tonera, preto hľadajte ekologické možnosti, ako sú opakovane plniteľné tlačové kazety.

Používajte recyklovaný papier a tlačte na obe strany

Vytvorte si zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu Šetrite elektrickú energiu

  1. Znovu použiť, redukovať, recyklovať

O opakovanom použití materiálov a nábytku sme už hovorili, ale tento prístup môžete použiť aj na svoje pracovné materiály. Od šanónov a zakladačov až po perá a gumičky, nevyhadzujte položky, ktoré je možné znova použiť.

Čo sa týka znižovania, musíte si dávať pozor na zásoby a nekupovať nové položky, ktoré nepotrebujete. Šetrí to nielen vaše peniaze, ale aj miesto vo vašej pravdepodobne malej domácej kancelárii.

Nakoniec by ste mali zrecyklovať všetky položky, pre ktoré ich nepoužívate, t.j. H. Odpad, ako napríklad papier a toner do tlačiarní, by ste mali správne zlikvidovať a darovať alebo predať nábytok, ktorý už nepotrebujete.

Majte vo svojej domácej kancelárii kôš?

Založte si zelenú a udržateľnú domácu kanceláriu a znova ju používajte

  1. Spolupracujte s ekologickými poskytovateľmi

Koniec koncov, aby bola spoločnosť šetrná k životnému prostrediu, musí si tiež starostlivo vyberať svojich partnerov. Ako ste šetrní k životnému prostrediu, ak sa vaši dodávatelia o planétu vôbec nestarajú??

Hľadaj teda obchodných partnerov, skúmaj, či máš spoločné ciele. Ak zistíte, že pre naše prostredie robia málo alebo nič, skúste ich ovplyvniť. Ak to nefunguje, jednoducho prejdite na zeleného partnera.

Nájdite si partnerov šetrných k životnému prostrediu!

Zelená a udržateľná domáca kancelária vytváranie partnerov šetrných k životnému prostrediu

Od používania obnoviteľných materiálov až po nájdenie podobne zmýšľajúcich spoločností existuje mnoho spôsobov, ako môžete znížiť vplyv na životné prostredie na našej planéte. Týchto sedem tipov je len základ, ktorý môžete implementovať, aby bola vaša domáca kancelária udržateľnejšia a ekologickejšia.

Vytvorte útulnú a „zelenú“ atmosféru!

Hnedá stolička pri stole v interiéri bielej boho domácej kancelárie s plánom

Práca z domu je v súčasnosti úplne normálna

Nastavenie trendov zelenej a udržateľnej domácej kancelárie

Udržateľná domáca kancelária je jednoducho súčasťou nášho nového životného štýlu

Menej zelenej a udržateľnej domácej kancelárie je viac