Nastavenie domácej kancelárie: takto vytvoríte príjemnú pracovnú atmosféru

Praktické tipy a triky na nastavenie domácej kancelárieDokonale si nastavte domácu kanceláriu

Čoraz viac ľudí si zriaďuje domácu kanceláriu, aby si prácu zobrali so sebou domov alebo v tomto prostredí pracovali na voľnej nohe. Skutočným rozdielom medzi domácou a štandardnou kanceláriou je, že pracovisko je viac -menej zlúčené do súkromného prostredia. Niektorí na to používajú svoj bežný stôl, iní si z prázdnej miestnosti urobia svoju kanceláriu.

To druhé sa rozhodne odporúča, najmä z daňových dôvodov. Ak to robíte šikovne, môžete dokonca využiť aj svoju kanceláriu odpísať daň povolenie.

Nastavenie domácej kancelárie Praktické tipy Organizácia vášho pracoviska

Naplánujte si domácu kanceláriu a implementujte ju krok za krokom

Ak chcete pracovať doma, mali by ste si vytvoriť príjemnú pracovnú atmosféru. V najlepšom prípade ľudia, ktorí žijú vo veľkých rodinách alebo spoločných bytoch, dbajú na to, aby miestnosť sľubovala dostatok priestoru a pokoja. Ak je to možné, okno poskytuje dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. Svetlo je dôležité pre inšpiráciu a koncentráciu. Celodenné sedenie v tmavom kúte vás deprimuje a znižuje produktivitu. Po vyriešení problému s osvetlením vyvstáva otázka dostatočných zásuviek a pripojenia telefónu / internetu. Tip: Ak je internetová / telefónna zásuvka ďaleko, jednoducho pripojte počítač prostredníctvom siete WLAN a použite bezdrôtový telefón. Tým sa zabráni veľkej spleti káblov po celom dome.

V kancelárii by nemali chýbať ani zariadenia. Štandardné zariadenia zahŕňajú:

  • tlačiareň
  • kopírka
  • skener
  • fax

Tip: Všetky tieto zariadenia sú teraz k dispozícii v kombinovanej verzii. Ak nemáte toľko miesta, je lepšie investovať do multifunkčného zariadenia, ktoré je dostatočné pre väčšinu požiadaviek. Samozrejme, veci vyzerajú trochu inak, napríklad pokiaľ ide o grafické štúdio. Tu sú často potrebné ďalšie zariadenia. Od farebných tlačiarní až po tlačiarenské stroje. Tieto zariadenia presahujú štandardný rámec a spravidla vyžadujú viac miesta.

Poriadok v kancelárii zaisťuje kartotéka. Môžu tam byť uložené súbory zákazníkov, dôležité knihy a daňové doklady. V ďalšej priehradke je dostatok miesta na kancelárske potreby. Papier pre tlačiareň a náhradné kazety by mali byť mimochodom vždy k dispozícii na sklade, pretože toto príslušenstvo sa spravidla míňa, keď je to naliehavo potrebné.

Písací stôl a kancelárska stolička – srdce domácej kancelárie

Kancelárska stolička je pravdepodobne najdôležitejším predmetom domácej kancelárie. Dlhodobé sedenie zaťažuje chrbát a bedrá a v najhoršom prípade môže viesť k bolesti v dôsledku zlého držania tela. Príďte v závislosti od scenára aplikácie rôzne kancelárske stoličky pre užívateľov domácej kancelárie v otázke. Pracovný stôl je samozrejme rovnako dôležitý. Medzitým sa tabuľky používajú predovšetkým ako počítačové tabuľky. V najlepšom prípade káble zmiznú v špeciálnych dokovacích staniciach, takže pracovná plocha zostane uprataná. Ak je stôl dostatočne veľký, tlačiareň ho môže vziať priamo na toto miesto. Pre tieto zariadenia je však vhodné zriadiť ďalšiu mediálnu stanicu. V najlepšom prípade na dosah, aby ste mohli lepšie pracovať. Optimálny stôl má tiež zásuvky na šance a konce, perá a ďalšie kancelárske príslušenstvo. Ručne robení domáci pracovníci si môžu pri troche úsilia postaviť stôl aj sami.

Domáca kancelária zariadila objednávku kancelárskeho stola

Ak je to možné, stôl je umiestnený na boku okna. Všetky ostatné súhvezdia sú zvyčajne príliš oslnivé.

Pultová doska by mala byť veľkorysá, aby ste na stole mohli robiť ďalšie veci. Pre takéto prípady existujú aj modely, ktoré je možné vytiahnuť. Vo verejných kanceláriách musia mať pracovné stanice s jedným povrchom šírku najmenej 160 cm a hĺbku 80 cm. Toto odporúčanie by ste mali dodržiavať aj pre domácu kanceláriu, aby ste mohli pracovať koncentrovane.

Dobrý ergonomický stôl je možné tiež výškovo nastaviť a v najlepšom prípade nakloniť. Je potrebné poznamenať, že obrazovku je možné nastaviť tak, aby umožňovala prácu bez oslnenia.

Záver: Každý pracovník domácej kancelárie by sa mal vo svojich štyroch stenách kancelárie cítiť pohodlne. Správna farba na stene, inšpiratívne doplnky a ideálne ergonomická kancelárska stolička dotvárajú príjemnú atmosféru.