Nastavte si domácu kanceláriu, aby ste optimalizovali svoju produktivitu

Plánujete prvýkrát pracovať z domu alebo sa tomu venujete už nejaký čas? Cítite však neustále zlú náladu, ste unavení a nezaujímate sa o svoje každodenné úlohy? Rýchlo sa rozptyľujete a cítite sa celkovo neproduktívny? S najväčšou pravdepodobnosťou to súvisí s nevhodným pracovným prostredím. Multitasking, perfekcionizmus, hluk, únava, dehydratácia, nepohodlie, nedostatok ergonómie a organizácie, to všetko enormne prispieva k neproduktívnemu a stresujúcemu pracovnému dňu. V nasledujúcich riadkoch zistíte, ako sa tomu môžete vyhnúť a zariadiť si útulnú domácu kanceláriu. Ak ergonomická kancelárska stolička a kancelársky stôl sú pre vás to pravé? Tu nájdete informácie o danej téme. Len čítajte ďalej!

Nastavenie domácej kancelárie na optimalizáciu vašej produktívnej práce bez rušenia

Ako nastaviť perfektnú domácu kanceláriu pre svoju prácu

Zariadenia domácej kancelárie sa môžu veľmi líšiť v závislosti od práce, ktorú vykonávate alebo sa chystáte vykonávať. Profesie, ktoré zahŕňajú kreslenie a skicovanie v akejkoľvek forme, vyžadujú dlhé a široké stoly, ktoré pojmú aj tie najväčšie plány, koncepty a grafiku. Tieto stoly sú väčšinou polohovateľné a ľudia na nich často pracujú v stoji.

Pri úlohách, ktoré vyžadujú počítač alebo prenosný počítač a poznámkový blok, je však potrebné výrazne odlišné nastavenie. Práca sa tu tradične vykonáva za menší stôl s ergonomickou kancelárskou stoličkou. Oba by mali prispievať k zdravému držaniu tela bez bolesti, nepohodlia a únavy. Napriek tomu, že sa v práci stále viac ľudí obracia k polohe v stoji alebo dokonca ku kľačaniu, vsede, stále do značnej miery prevažujú klasické stoličky.

Nastavenie domácej kancelárie na optimalizáciu vašej produktivity a moderných nápadov na zariadenie

Prečo by ste si pri zariaďovaní domácej kancelárie mali vybrať kvalitnú kancelársku stoličku

Ergonomická kancelárska stolička vám môže ponúknuť veľa výhod, ak je kvalitná a správne nastavená. Zníži bolesť chrbta, krku, ramien, paží, nôh a hlavy alebo kŕče, aj keď na ňom strávite 6 alebo 8 hodín. Minimalizáciou týchto problémov dobrá kancelárska stolička zlepší aj vašu náladu, produktivitu a dokonca aj neskoršiu kvalitu spánku. Jednoducho už nemusíte myslieť na bolesť. Nie všetky kancelárske stoličky sú však rovnako dobré. Tu sú niektoré z najdôležitejších faktorov, ktoré je potrebné pri nákupe zvážiť:

Nastaviteľné: Ergonomické kancelárske stoličky by mali byť plne nastaviteľné. Opierky rúk, sedadlo a operadlo, hĺbka a výška sedadla, bedrová opierka a opierky hlavy a krku by mali byť nastaviteľné, aby sa stolička mohla prispôsobiť akejkoľvek veľkosti tela, tvaru a polohe sedenia..

materiál: Sedadlo a operadlo kancelárskej stoličky by mali byť dostatočne vystlané penou, aby ste v nich mohli pohodlne sedieť dlhší čas. Priedušná tkanina je tiež zvyčajne lepšou voľbou ako syntetická koža alebo plast.

Nastavenie domácej kancelárie na optimalizáciu produktivity Kreatívne moderný nábytok

mechanika: Dobrá ergonomická kancelárska stolička by mala mať synchrónny mechanizmus. To zaisťuje, že chrbát a tým aj chrbtica sú v sede neustále podopreté operadlom. V ideálnom prípade by malo byť možné tento mechanizmus nastaviť aj v závislosti od telesnej hmotnosti a polohy v sede.

štýl: Farby a vzory kancelárskej stoličky sú rozhodne vecou vkusu. Kancelársku stoličku by ste si však mali vyberať podľa zvyšku zariadenia domácej kancelárie. S neutrálnymi farbami, ako je biela, čierna a šedá, sa zvyčajne nemôžete pokaziť, pretože sú veľmi univerzálne.

náhradné diely: Čo sa stane, ak je vaša ergonomická kancelárska stolička skôr alebo neskôr poškodená? Ponúka vám výrobca záruku alebo náhradné diely? Môžete vziať stoličku do servisu alebo potrebujete kúpiť novú? Toto sú otázky, ktoré by ste si mali objasniť pred kúpou.

Nastavte si domácu kanceláriu, aby ste optimalizovali svoju produktivitu

Tipy na produktívnejšiu každodennú prácu

Ergonomická kancelárska stolička, stôl a niekoľko políc sú pri práci z domu nepochybne nevyhnutné. Pri zariaďovaní svojej prvej alebo ďalšej domácej kancelárie by ste však nemali brať do úvahy iba nábytok, ktorý tam chcete. Pretože ani tie najlepšie modely nezvýšia vašu produktivitu v nevhodnom prostredí. Tu vám môžu pomôcť nasledujúce tipy:

  • Zariaďte si vo svojom dome malú miestnosť výlučne na účely práce. Nemalo by vás rušiť a malo by doň vstupovať iba vtedy, keď potrebujete pracovať alebo ho prirodzene vyčistiť. Takýmto spôsobom vytvoríte pracovné prostredie, ktoré sa takmer nelíši od skutočnej kancelárie a ktoré zvýši vašu produktivitu.
  • Robte si krátke aktívne prestávky každých 30-40 minút, keď si urobíte niekoľko ľahkých úsekov. Aby ste sa po práci necítili tak unavení a stuhnutí.

Nastavenie domácej kancelárie na optimalizáciu produktivity práce s počítačom

  • Použite roztomilý stolný organizér na perá, nožnice, sponky a ďalšie príslušenstvo súvisiace s prácou. Zorganizujte svoj kancelársky stôl tak, aby žiadne prebytočné a čisto dekoratívne veci neviedli k neporiadku. Môžete nájsť priestor pre malú kontajnerovú rastlinu, ktorá sa ľahko ošetruje, ale pri práci by vás to nemalo rušiť..
  • Buďte vo svojom voľnom čase aktívni a zdravo sa stravujte. Dodržujte dobre organizovanú rutinu od rána do večera. Jedzte vždy v rovnakú dennú dobu a choďte spať skoro. Vždy si nájdite čas pred a po práci pre seba a svoje koníčky. Trávte viac času so svojou rodinou vonku, najlepšie obklopení prírodou. To všetko môže zvýšiť vašu energetickú hladinu, náladu a produktivitu neskôr v práci.

Ako si založíte vlastnú domácu kanceláriu? Investujte do kvalitného nábytku, nájdite si tiché miesto mimo rozptýlení a buďte opäť produktívni a úspešní.

Nastavenie domácej kancelárie na optimalizáciu vašej produktivity Zariadenie modernej kože