Nielen trend, ale aj budúcnosť – výškovo nastaviteľné stoly

Nielen vysoký plat alebo priaznivé podmienky na dovolenku zabezpečujú, aby pracovníci odvádzali dobrú prácu. Je to predovšetkým príjemné a predovšetkým zdravie podporujúce pracovisko, ktoré zvyšuje našu motiváciu a produktivitu. Štúdie ukazujú päť oblastí, v ktorých má zmena pozitívny vplyv, a to rastliny, osvetlenie, stojace pracoviská, ponuky cvičenia, výživy a wellness. Často sú to malé zmeny, ako sú výškovo nastaviteľné stoly, ktoré premenia konvenčné pracovisko na kanceláriu budúcnosti.

Mnoho ľudí myslí na ergonómiu na pracovisku

Žena pracujúca pri stojacom stole v kancelárii

Ergonomický kancelársky nábytok podporuje zdravie pri dlhšom sedení na pracovisku

Nič nepoškodzuje profesionálnu efektivitu viac ako neustále bolesti chrbta a hlavy. Oba znižujú našu výkonnosť a koncentráciu, spôsobujú stres a v konečnom dôsledku aj pokles motivácie. Odborníci opakovane poukazujú na to, ako pozitívne je ergonomický kancelársky nábytok, napr. B. Výškovo nastaviteľné stoly môžu ovplyvniť našu účinnosť.

Je dokázané, že nesprávne držanie tela pri sedení vedie k napätiu krčných a chrbtových svalov. Tie skôr alebo neskôr spôsobia bolesti hlavy a chrbta. Tí, ktorí pracujú v kancelárii, sú pravdepodobne oboznámení s týmito sťažnosťami. Výškovo nastaviteľné stoly od špecializovaných predajcov predstavujú jednoduchý spôsob, ako zlepšiť držanie tela pri práci a predchádzať spomínaným zdravotným problémom.

Takéto písacie stoly, ktoré je možné elektronicky alebo mechanicky prispôsobiť výške užívateľa, zaisťujú prerušenie cyklu neustáleho sedenia. V priemere každý Nemec sedí zhruba 9,6 hodiny denne (kancelárski pracovníci až 12 hodín denne), z ktorých väčšina je na bežnom stole v kancelárii. Vytvorením stojaceho pracoviska je podporovaný a podporovaný náš podporný a muskuloskeletálny systém.

Svaly sú viac namáhané, chrbtica je uvedená do prirodzeného tvaru (ľudský pohybový aparát bol koncipovaný na postojačky) a zlepšuje sa krvný obeh. Výškovo nastaviteľné stoly od špecializovaných predajcov preto zaisťujú, aby sme pri práci zaujali zdravšie držanie tela.

Nie je to len trend, ale aj budúcnosť - výškovo nastaviteľné stoly pre nábytok do domácej kancelárie

Aké bude pracovisko budúcnosti??

Pracovisko budúcnosti zabezpečí telesnú a duševnú pohodu tým, ktorí ho používajú každý deň. To sa dosahuje predovšetkým navrhnutím ergonomického a premysleného, ​​ale zároveň priateľského pracoviska ako spoločnosti. Je základom motivovanej a produktívnej práce. Čo však zahŕňa kancelária budúcnosti? Tu sú hlavné úvahy o tejto téme.

Výškovo nastaviteľné stoly a ergonomické kancelárske stoličky chránia váš chrbát a panvu

Podľa odborníkov je výlučne stojaca aktivita rovnako škodlivá ako výlučne sedavá činnosť. Štúdie preto odporúčajú zmeniť držanie tela počas práce. K kancelárii budúcnosti patrí okrem výškovo nastaviteľného písacieho stola aj ergonomicky tvarovaná kancelárska stolička s príslušnými funkciami. Podľa odborníkov je charakteristický tým, že okrem výšky je možné zmeniť aj sklon sedadla. Dobrá kancelárska stolička má tiež variabilne nastaviteľné alebo odnímateľné podrúčky a vysoké operadlo. Mať vlastnú opierku hlavy môže mať tiež pozitívny vplyv na držanie tela.

Oči sú s týmito lux číslami spokojné

Pokiaľ ide o osvetlenie, prirodzené svetlo je to najdôležitejšie. Ak kancelária nemá zodpovedajúco veľké okno, je možné použiť žiarovky špeciálne vyvinuté pre kancelárie. Na osvetlenie miestnosti použijete číslo Lux, ktoré je veľmi podobné slnečnému svetlu. Podľa vedy je optimálny počet luxov pre mladých zamestnancov so zdravými očami okolo 500. Ak starší zamestnanci pracujú v kancelárii, číslo by sa malo pohybovať medzi 750 a 1 500 luxov.

Ďalšou mernou jednotkou na meranie jasu je Kelvin. Používa sa hlavne pre LED svetlá. Ak chcete svoju kanceláriu vybaviť osvetlením, ktoré zodpovedá prirodzenej dennej bielej, mali by ste použiť svetlá s 5 250 až 8 000 Kelvinmi.

Nie je to len trend, ale aj budúcnosť - výškovo nastaviteľné stoly nápady pre domácu kanceláriu architektúra

Kancelária budúcnosti je „zelená“

To, čo kancelária budúcnosti absolútne potrebuje, sú rastliny. Tí, ktorí si nimi vybavia kancelárie, ťažia z niekoľkých spôsobov. Výskum ekologizácie kancelárií ukázal, že môžu urobiť viac, než len uvoľniť atmosféru. Majú tiež na starosti reguláciu vlhkosti v kancelárii.

Toto je obzvlášť dôležité v zimných mesiacoch, pretože obzvlášť v tomto období je vnútorná klíma často príliš suchá kvôli vykurovaniu. Rastliny tak predchádzajú napríklad preťaženému dýchaciemu traktu a z toho vyplývajúcim chorobám dýchacích ciest. Rastliny navyše filtrujú znečisťujúce látky zo vzduchu, ktorý dýchame, a dokonca sú schopné zabrániť šíreniu vírusov. Ich najdôležitejšou funkciou však je, že produkujú kyslík potrebný na koncentrovanú a efektívnu prácu.

S väčšími rastlinami v prízemných kvetináčoch môžete tiež vytvárať prirodzené bariéry pre ďalšie pracovisko a vytvoriť si tak trochu viac súkromia. Rastliny slúžia ako ochrana súkromia a hluku.

Nie je to len trend, ale aj budúcnosť - výškovo nastaviteľné stoly, stojaca stolička, domáca kancelária

Flexibilné pracovisko pre väčšiu efektivitu

Práca z domu je čoraz dôležitejšia, a to nielen kvôli pandémii koróny. Čoraz viac spoločností umožňuje svojim zamestnancom vykonávať tento druh práce. Výsledkom je, že v kanceláriách spoločnosti sa vytvára viac miesta, pretože lavice zostávajú prázdne. Čo môže byť prirodzenejšie, ako dočasne posadiť iného zamestnanca k nepoužívanému stolu.

V tejto situácii majú výškovo nastaviteľné stoly veľkú výhodu. V závislosti od modelu je možné uložiť niekoľko výšok. Otvára sa tým možnosť, že sa pri stole striedajú rôzni zamestnanci. Táto väčšia flexibilita je tiež vlastnosťou, ktorá bude odlišovať kanceláriu budúcnosti.

V spojení s uzamykateľným rolovým kontajnerom na osobné veci každého zamestnanca sa z výškovo nastaviteľných stolov stanú multifunkčné pracoviská. To je posilnené skutočnosťou, že držiaky monitorov a kancelárske stoličky je možné tiež individuálne prispôsobiť potrebám tých, ktorí aktuálne pracujú na príslušnom mieste..

Učte sa od spoločností Google, Facebook a spol. – tiché a relaxačné oblasti

Každý vie, že by sme mali pracovať v kancelárii a vykonávať svoje úlohy. Napriek tomu stále viac spoločností zriaďuje vo svojich podnikových priestoroch rekreačné a oddychové zóny. Za tento postup vďačíme poznaniu, že mnoho zamestnancov neopúšťa bezprostredné okolie svojho pracoviska ani počas prestávok, ale zostáva v priestoroch. Ak je jedáleň, idú tam, niektorí používajú lavičky pod holým nebom a stále viac zamestnancov je v tichých oblastiach, ktoré sú stále bežnejšie.

Tieto zóny, v ktorých sú pohodlné sedadlá alebo ležadlá na krátke zdriemnutie, sú stále častejšie súčasťou vybavenia moderných kancelárskych komplexov. Vedecké štúdie ukázali, že krátky spánok v trvaní 15 až 20 minút pomôže zamestnancovi pracovať potom koncentrovanejšie a zostať produktívny až do konca služby. Výškovo nastaviteľné stoly podporujú fyzické zdravie, zatiaľ čo pokojné oblasti zaisťujú sviežu myseľ.

Nie je to len trend, ale aj budúcnosť - výškovo nastaviteľné stoly pre domácu kanceláriu