Štýlové a funkčné zariadenie: stoličky a stoly v štýle Bauhaus

Stolička v štýle bauhaus z oceľového ratanu

 Spoznajte štýl Bauhaus lepšie

V oblasti dizajnérskeho nábytku sú skutočnou klasikou: nábytok v štýle Bauhaus je nadčasový a už takmer 100 rokov sa kombinuje s takmer každým štýlom zariaďovania. Práve vďaka tomuto bohatstvu variantov štýlové a zároveň funkčné dizajnové kúsky prežili stáročia a sú dnes rovnako populárne ako kedykoľvek predtým.

Kreatívna myseľ, z ktorej štýl Bauhaus vznikol vo Weimare už v roku 1919, patrila Walterovi Gropiovi, nemeckému architektovi, ktorý bol v oblasti myšlienok moderného dizajnu vždy o krok pred svojou dobou. Aj dnes je považovaný za spoluzakladateľa modernej architektúry. V roku 1919 založil vo Weimare Štátny bauhaus, umeleckú školu, ktorá určila smer do budúcnosti. V roku 1925 sa umelecká škola presťahovala z Weimaru do Dessau. Sú tu ďalšie historické pozadia táto strana nájsť.

 stoličky v štýle bauhaus jedálenský stôl

Ich pôvodné manželstvo malo epochu štýlu v rokoch 1919 až 1933. V 20. storočí dizajn, ktorý bol vždy považovaný za most medzi voľným a úžitkovým umením, zažil skutočné oživenie a od tej doby má nielen architektúru a moderný grafický dizajn, ale predovšetkým silne ovplyvnil aj nábytkársky priemysel. Nábytok v štýle Bauhaus vyzerá moderne a funkčne zároveň, a preto je vždy zdrojom inšpirácie pre dnešné kreatívne mysle.

 Verný štýlu nemusí byť drahý

 Nábytok nie je lacný. Ak si ceníte štýlový dizajn, často zaň musíte zaplatiť peknú sumu. Lacnému nábytku, naopak, často chýba skutočné čaro. Dnes už nemusí byť ani lacný, ani štýlový. Ak chcete minúť málo peňazí a radi sa venujete ručným prácam, môžete si zaobstarať tzv Budova nábytku Hartz IV – inšpirovaný dizajnom Bauhausu. Nábytok Hartz IV je elegantný dizajnový nápad od značky vlastnej výroby, ktorý je možné dokončiť s trochou manuálnej zručnosti a niekoľkými jednoduchými krokmi. V rustikálnom, útulnom dizajne Bauhausu vyzerajú skvele a napriek tomu sa hodia do rozpočtu.

objednajte si dizajn v štýle bauhaus

Tu je jeden zaujímavý Rozhovor s Le Van Bo, kto to vymyslel. Vie, ako môže byť cenovo dostupný štýlový nábytok, keď je príjem nízky, pretože teraz úspešný architekt a návrhár z Berlína bol kedysi príjemcom Hartz IV. V stredisku vzdelávania dospelých (VHS) navrhol nábytok Hartz IV. Tam môžu urobiť tí, ktorí v sebe remeselníka ešte neobjavili. VHS teraz ponúka špeciálne kurzy, v ktorých sa vyučuje konštrukcia nábytkového radu Hartz IV. Koncept ukazuje, že kvalitný vkus pri zariaďovaní nemusí nutne chýbať kvôli potrebnému rozpočtu a že dnes sa môže každý štýlovo zariadiť s trochou manuálnej zručnosti a kreatívnych nápadov. „Forma dodržiava funkciu“ je mottom dizajnérov a výrobcov nábytku Bauhaus, ktorí si dali za cieľ sprístupniť moderný a štýlový dizajn pre všetky vrstvy dnešnej spoločnosti..

nábytok v štýle bauhaus kancelárska obývačka

 Štýl Bauhaus opäť dobýva trh s nábytkom

 Štýly nábytku sú tuctové, ale keď sa pozriete pozorne, dotyk Bauhausu sa mihne sem a tam takmer všade. So základnou myšlienkou koncepcie funkčného dizajnérskeho nábytku, ktorý ideálne kombinuje štýl a vhodnosť pre každodenné použitie, oslovili vývojári a myslitelia štýlu Bauhaus širokú skupinu kupujúcich. Niet divu, že dobré kusy čoskoro prešli do sériovej výroby. Dnes sa obraz opäť trochu zmenil. Bauhaus stále stojí za lacným dizajnovým nábytkom, ktorý zaujme svojim tvarom a funkčnosťou, ale zo sériovo vyrábaného tovaru sa stali skutočné zberateľské a zberateľské kúsky, ktoré právom nesú názov dizajnérsky nábytok. Každý rešpektujúci maloobchodný predajca dizajnového nábytku bude mať v ponuke jednu alebo druhú položku a skutoční fanúšikovia Bauhausu dnes nájdu v mnohých obchodoch to, čo hľadajú. Samozrejme, čas od času sa dá aj poriadne vyjednať.

Kancelárska stolička v štýle bauhaus biela eames

Robustný a dobre spracované tabuľky a Stoličky v štýle Bauhaus dá sa kúpiť na the-designlover.com, kde sú aj pravidelné lacné ponuky a zľavové kampane. Skutočne klasický dizajn je rúrková oceľová stolička, ktorá sa v rôznych verziách prispôsobí takmer každému štýlu zariaďovania. Nájdete ho v moderných a dobre vybavených kanceláriách a lekárskych ordináciách, ako aj v miestnostiach na akcie. Peknou kombináciou je napríklad Konzolová stolička od Marcela Breuera s Kancelársky stôl od Charlesa Eamesa – nielen v kancelárii, ale aj v súkromnej jedálni.

  Nábytok pre stoličky v štýle bauhaus

To znamená, že štýl Bauhaus dnes stále prináša množstvo faziet, ktoré sú na špičkovej úrovni. Jednoduché tvary vytvárajú moderný vzhľad, z ktorého stále srší nadčasové kúzlo, a preto nikdy nevyjde z módy. Každý, kto sa rozhodne pre kúsok Bauhausu, si domov prinesie skutočnú klasiku, ktorá je nielen dostatočne robustná, aby vydržala celé generácie, ale taktiež môže ľahko držať krok s myšlienkami dizajnu zajtrajška. Ide o to, redukovať ho na jednoduché geometrické tvary ako kruh, štvorec a trojuholník, ako aj na základné farby červenú, žltú a modrú, ktoré sú kombinované s jemnými kontrastmi v bielej, čiernej a sivej. Materiálovým základom je oceľová rúrka, ktorú je dnes možné vyrobiť veľmi lacno a stále tak umožňuje výrobcom ponúkať skutočný dizajnérsky nábytok za nízky rozpočet.

Kreslo v štýle bauhaus v modernom dizajne