Vhodné atramenty a tonery pre vašu vlastnú tlačiareň

Keď ste si už kúpili novú tlačiareň, nemali by chýbať atramentové a / alebo tonerové kazety. Ale ponuka je obrovská. Je dôležité mať presný prehľad o tom, čo je v ponuke, pretože správny výber môže mať obrovský vplyv na náklady na tlač. Počiatočné náklady na tlačiareň sú často nízke, ale následné náklady môžu byť extrémne vysoké. Nie každá kazeta je vhodná pre každú tlačiareň. Niektoré atramenty majú lepšiu hodnotu za peniaze ako ostatné. Prehľad je polovica úspechu.

Zodpovedajúci atrament & amp; Toner pre vašu vlastnú tlačiareň 1

Zodpovedajúci atrament & amp; Toner pre vlastnú tlačiareň 6

Atrament a toner – rozdiel

Vo všeobecnosti možno povedať, že pre atramentové tlačiarne sa používajú atramenty a pre laserové tlačiarne tonery. Veľkým rozdielom je konzistencia. Tonery sú vyrobené z prášku, zatiaľ čo atrament je kvapalina. V prípade atramentovej tlačiarne je atramentová kazeta vložená do tlačovej hlavy. Tekutý atrament je uložený vo vzduchotesnej nádobe vo vnútri. Tlačová hlava sa počas tlače pohybuje dopredu a dozadu po stránke. Malé atramentové žľazy prenášajú atrament na list, čo v konečnom dôsledku vedie k hotovému obrázku. Ekonomickosť atramentovej kazety závisí od samotnej kazety. Náplne sú testované Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu (ISO). Táto organizácia vykonáva presné testy s cieľom bližšie špecifikovať plodnosť. Výťažnosť je počet vytlačených strán, ktoré môže kazeta vytlačiť. Mimochodom, je to tiež veľmi praktické V dnešnej dobe sú takmer všetky tlačové kazety vybavené čipom a môže teda napríklad ukazovať, kedy sa úroveň plnenia kazety znižuje.

Zodpovedajúci atrament & amp; Toner pre vlastnú tlačiareň 3

Toner

Tonerová kazeta je kazeta, ktorá je vybavená elektricky nabitým valčekom. Pomocou toho sa na papier natiahne suchý tonerový prášok. Tento náboj fixuje častice tonera, a tak je možné vytvárať texty a obrázky. Toner sa zahrieva pomocou vyhrievacieho valca. Takto sú častice vypálené do obrazu. Takýmto spôsobom môžu byť jednotlivé častice aj presne umiestnené na papier. To tiež zaručuje trvalé držanie. Mimochodom, tonerové kazety sú tiež predmetom rozsiahlych testov. Aj tu platí: čím viac strán môže kazeta vytlačiť, tým vyššia je jej výťažnosť.

Zodpovedajúci atrament & amp; Toner pre vašu vlastnú tlačiareň 5

Toner alebo atrament – ktorý najlepšie vyhovuje?

Aby ste sa rozhodli, či to má byť atrament alebo toner, musíte najskôr zvážiť, do akej miery chcete tlačiť. Je tiež rozumné objasniť niektoré výhody a nevýhody. Napríklad samotný toner má vyššiu rýchlosť ako atrament. Nákup atramentových tlačiarní je lacnejší ako laserových tlačiarní. Vysoké následné náklady však môžu vzniknúť rýchlo, pretože kazety sú niekedy veľmi drahé. Atramentové tlačiarne sa vyznačujú veľmi presnou tlačou, ale za mokra sa ľahko rozmazávajú. Pokiaľ ide o trvanlivosť, toner je lepší ako kazeta, pretože kazety môžu veľmi ľahko vyschnúť. Majitelia atramentových tlačiarní si často musia vytlačiť testovaciu stránku, aby sa kazeta mohla pohybovať. Je preto dôležité preskúmať vaše vlastné správanie pri tlači a potom urobiť najlepší možný výber pre vaše potreby.

Zodpovedajúci atrament & amp; Toner pre vašu vlastnú tlačiareň 4