Výber kancelárskej stoličky – tipy, ako si vybrať správnu kancelársku stoličku

dizajn kancelárskej stoličky biela šik

Ako si vybrať vhodnú ergonomickú kancelársku stoličku

Práca v kancelárii znamená vo väčšine prípadov sedenie na jednej dlhší čas Kancelárska stolička. To znamená, že ste automaticky v polohe, ktorá na kyselinu vertebrálnu vyvíja neustále napätie. Aby ste predišli tomuto stavu a všetkým následným akútnym a chronickým bolestiam, museli by ste urobiť vhodné opatrenia.

Červená kancelárska stolička osviežuje pracovnú atmosféru

Voľba kancelárskej stoličky červená pohodlný dizajn

Aký typ kancelárskej stoličky je pre prácu najvhodnejší?

Na trhu je veľa rôznych typov kancelárskych stoličiek. To je dobré, pretože si môžete ľahko vybrať ten správny model pre svoje vlastné potreby. Na druhej strane by sme sa mohli dostať do problémov a nechať sa rozmaznávať výberom. Mohli sme si vybrať zlý model, pretože si sami nastavujeme nesprávne kritériá. Niektoré modely sú drahé, väčšie a lepšie vyzerajú. Ale môže sa stať, že niečo menšie a kompaktnejšie pristane vašej postave oveľa lepšie.

Chcete štýlovú kancelársku stoličku??

vyberte si kancelársku stoličku v čiernom funkčnom prevedení

Alebo možno luxusný model?

vyberte si kancelársku stoličku béžové pohodlné kreslo

Modernistický dizajn, ktorý evokuje fascináciu

Vyberte si kancelársku stoličku s ergonomickým dizajnom

Pri zariaďovaní kancelárie musíte navyše dbať na estetickú stránku a vhodnú distribúciu miestnosti. Ergonómia je teda hlavným problémom. Nesmie to však byť na úkor pohodlia. Nasleduje niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu urobiť správnu voľbu na základe všetkých týchto kritérií.

Vzdialenosť medzi sedadlom a podlahou

A Kancelárska stolička by mal byť schopný slúžiť viac ako jednej osobe. Vzdialenosť medzi sedadlom a podlahou by mala byť nastaviteľná. Nohy by mali byť uvoľnené pod kolenami a napriek tomu by človek musel kopať do podlahy celými nohami.

Kancelárska stolička by mala byť flexibilná

dizajn kancelárskej stoličky oranžová farba chladné podrúčky

Šírka a dĺžka sedadla kancelárskej stoličky

Aj v tomto ohľade by sedadlo kancelárskej stoličky malo byť veľmi pohodlné. Pokiaľ ide o šírku, necítite sa príliš úzky. Mali by ste byť tiež „zviazaní“ vo svojej vlastnej polohe, aby ste vždy zostali v správnom držaní tela. Dĺžka musí byť opäť taká, aby medzi operadlom kolien a sedadlom stoličky zostalo niekoľko centimetrov.

Chladná biela retro stolička

dizajn kancelárskej stoličky v retro štýle biela

Podpora bedrovej chrbtice

Ďalším veľmi dôležitým aspektom pri výbere ergonomickej kancelárskej stoličky je podpora driekovej chrbtice. Ten má vnútorne zakrivenú krivku. Ak sedíte dlhší čas bez toho, aby ste ich podporovali, môžu sa u vás vyvinúť trvalé nepríjemné príznaky. Táto časť chrbta by mala byť ergonomická Kancelárska stolička preto buďte prispôsobiví. Takže každý, kto si na ňu sadne, dostane dostatočnú oporu pre bedrovú chrbticu.

Elegantná kožená stolička v čiernej farbe

vyberte si kancelársku stoličku kožený čierny biely koberec

Operadlo

Dôležité sú aj rozmery operadla kancelárskej stoličky. Pre šírku platia takmer rovnaké pravidlá ako pre sedadlo, operadlo by tiež malo byť v zdravej výške a vo vhodnom uhle. Malo by byť ortopedické. Inými slovami, chrbát by mal sledovať prirodzenú krivku chrbta.

Aké efektné operadlo!

kancelárske stoličky neobvyklého dizajnu ergonomické

Operadlo pre celý chrbát

vyberte si kancelársku stoličku zodpovedajúcu dizajnu modrá

Kompaktná funkčná červená stolička

kancelárske stoličky červená kancelárska stolička funkčná moderná

Materiál vypracovania

Tento aspekt je pri výbere povolený Kancelárska stolička tiež nemožno ignorovať. S tým súvisí aj to, či sa cítite pohodlne dlhšie. Voľbou prírodných a „priedušných“ tkanín predídete podráždeniu pokožky a infekcii.

Kancelárska stolička v retro štýle bez podrúčok

kancelárske stoličky moderná kancelárska stolička zaujímavý dizajn

Skombinujte moderný vzhľad s ergonómiou

kancelárske stoličky moderná kancelárska stolička bez podrúčok

Podrúčky

Nastaviteľné by mali byť aj opierky rúk kancelárskych stoličiek. Mali by ste byť schopní o ňu oprieť ruky. Mali by ste tam ležať pohodlne a uvoľnene.

Celé telo by na kancelárskej stoličke malo pôsobiť pokojne

kancelárske stoličky ergonomický dizajn kancelársky nábytok

Otočte sa

Ergonomický Kancelárska stolička by sa mal vedieť ľahko otáčať Človek by mal byť schopný ľahko dosiahnuť rôzne predmety bez veľkého úsilia.

Konvenčné a inovatívne kancelárske stoličky

Modely kancelárskych stoličiek, ktoré sme práve opísali, sú konvenčné. Existuje aj mnoho ďalších inovatívnych riešení. Spočiatku sú prispôsobiví, ale postupom času sa môžu ukázať ako oveľa vhodnejšie pre mnoho ľudí. Toto bude prediskutované v ďalších článkoch na našom webe.

Vysoko ergonomický dizajn s opierkou hlavy

kancelárske stoličky modrá kancelárska stolička ergonomická