Karneval 2017: Hlavné body v Kölle

Čo by ste si nemali nechať ujsť na karnevale 2017 v Kolíne nad Rýnom??

A je tu opäť ten čas: piata sezóna čoskoro dosiahne vrchol! A nielenže sa čudujete nad tohtoročným kostýmom Mardi Gras, ale aj nad najdôležitejšími vrcholmi a inováciami, ktoré tentoraz rozhodne nesmú chýbať. V závislosti od regiónu sa karneval oslavuje trochu inak. A zakaždým je tu niečo nové a vzrušujúce. To bude určite tiež prípad Karneval 2017 byť prípad.

Každý rok 11. novembra Presne o 11:11 oslavujú „blázni“ z Nemecka začiatok novej karnevalovej sezóny a už začínajú spievať a tancovať na ulici. Koncom januára nabrala sviatočná nálada takú intenzitu, že ste pripravení na najväčšie oslavy a večierky – najmä na prehliadky a oslavy na ružový pondelok a masopustný utorok..

karneval 2017 kolínska ruža kölle ruža pondelkový sprievod karnevalové kostýmy

Aké sú najdôležitejšie dátumy pre karneval 2017?

  • Weiberfastnacht: štvrtok, 23. februára 2017
  • Ružový pondelok: pondelok 27. februára 2017
  • Mardi Gras: Masopustný utorok, utorok, 28. februára 2017

Na Popolcovú stredu je všetkému koniec a večierky sa vracajú do bežného každodenného života. Ale vďakabohu, dovtedy je ešte veľa času a ak ste v súčasnosti v Kolíne alebo chcete navštíviť karnevalovú metropolu v Mardi Gras, všetky naše tipy na tipy sú pre vás to pravé.

karneval 2017 kolínska katedrála ženské karnevalové kostýmy

Karneval 2017 – 5 zaujímavostí v Kolíne, ktoré by ste nemali nechať ujsť

V prvom rade sa to teda nazýva: Kölle Alaaf! Hlavné body v Kolíne sú tento rok opäť také početné, že môžete rýchlo stratiť prehľad o veciach a chceli by ste sa rozmnožiť, aby ste mohli oslavovať kdekoľvek. Aj napriek tomu je rozumne možné zamerať sa na najlepšie párty Mardi Gras. Tu sú naše tipy:

„Smejúca sa kolínska aréna“

V roku 2017 sa to bude konať už po 52. raz a ide nepochybne o najväčšiu fašiangovú zábavu v Kolíne nad Rýnom. Stretáva sa tu crème de la crème karnevalových hudobníkov a tanečníkov, ako aj mnohých komikov a známych osobností. Blázni teda tancujú a spievajú do neskorých nočných hodín, od začiatku februára do konca karnevalu.

karneval 2017 kolínska voda kölle duch sprievod vstal v pondelok takmer ženy nočný karneval

“Viva Colonia”

Táto veľká udalosť, predtým známa aj ako „Kölsch Festival“, sa koná od 10. februára do nedele fašiangov na festivalovom námestí v Südstadion. Je to obrovský stan, do ktorého sa zmestí okolo 30 000 ľudí. Čaká tu na vás kolínska hudba, kolínske jedlo a stopercentná kolínska atmosféra. Len príď! Pre istotu si môžete rezervovať jedno alebo viac miest vopred.

Immisession

„Každý Jeck je odinakiaľ“ je slogan tejto akcie, ktorá trvá do utorkového utorka a prebieha v komunitnom centre Stollwerck. Toto zasadnutie sa koná prvýkrát a vďaka inteligentnému humoru multikultúrnych stretnutí je tematizované. Veľmi aktuálne a určite aj veľmi zábavné.

Vlak duchov

Táto alternatívna karnevalová prehliadka vedie každoročne južnou časťou Kolína. Nápaditá a jedinečná udalosť, ktorá často zaváňa politickou demonštráciou. Duchovného sprievodu sa tento rok môžete zúčastniť aj večer karnevalovej soboty. Buďte pripravení stretnúť sa s najnepredstaviteľnejšími tvormi. Alebo sa ním možno stanete sami?

karneval 2017 kolínska voda kölle weiberfastnacht ruža pondelok masopust utorok

Bützjeho ples

Je to vlastne „Udalosť“ na kolínskom karnevale. Ples mestskej čestnej stráže ponúka zakaždým neuveriteľnú atmosféru karnevalu, na ktorej sa pravidelne zúčastňuje viac ako 3000 milovníkov. Takže nič pre večierok alebo pre ľudí, ktorí nemôžu vydržať veľké davy. Pretože sa tu deje všetko peklo! A určite nepôjdete domov bez bozku, pretože ples Bützje sa náhodou tak nenazýva presne tak. „Bützje“ v Kölsch vlastne znamená – „bozky“.

Takže potom: „Alaaf“ a Viva Colonia aj na karnevale 2017!

karneval 2017 kolínska ruža pondelok karnevalové bláznov

karneval 2017 kolínska voda kölle sprievod duchov ružový pondelok karneval

karneval 2017 kolínska voda kölle sprievod duchov ruža pondelok sprievod dom

karneval 2017 kolínska ruža pondelkový sprievod karneval

karneval 2017 kolínska ruža pondelkový sprievod karnevalové kostýmy karneval