Kendi Boynunuzun Arkasını Nasıl Tıraş Olursunuz

Çoğu zaman, ensenizdeki saçlar istediğinizden daha hızlı uzar ve bir berberle saç kesimi yapmak zamanınıza veya paranıza değmez. Boyun kılları, saç çizginizin dağınık ve dağınık görünmesini sağlayarak en iyi erkek saç stillerini de mahvedebilir. Neyse ki, evde kendi başınıza ensenizi tıraş etmenin yolları var..

Doğru saç kesme aletleriyle, bir sonraki berber dükkanı ziyaretinize kadar boyun çizgisini düzeltebilir ve temizleyebilirsiniz. Spesifik olarak, ihtiyacınız olan tek şey kaliteli bir boyun kılı düzeltici, elde taşınan bir ayna ve iyi bir tıraş bıçağıdır ve bakımlı bir görünüm için temiz bir boyun çizgisini şekillendirebilir, hizalayabilir ve kesebilirsiniz. Bu adım adım kılavuzda, kesilmiş bir saç çizgisini korumak için kendi ensenizi nasıl tıraş edeceğinizi açıklayacağız..

Boynunuzun Arkasını Nasıl Tıraş Olursunuz?

Uygun Saç Kesme Aletlerini Alın

İyi bir saç düzeltici, erkekler için önemli bir saç kesimi aracıdır. Makasların aksine, düzelticiler boyun çizginizi, favorilerinizi ve sakalınızı düzeltmek için özel olarak tasarlanmıştır. En iyi düzelticiler, kendiliğinden bilenen bıçaklar, güçlü bir motor, şarj edilebilir piller, tek bir şarjla uzun çalışma süreleri ve eksiksiz bir tarak ataşman seti ile gelir. Bu nedenle, yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Philips Norelco Multigroom Serisi 7000.

Erkeklerin de büyük bir ihtiyacı olacak el aynası Tıraş olurken başınızın arkasını düzgün görmek için. Boyun çizginizi düzenli olarak kesmeyi planlıyorsanız, bir 3 yönlü ayna sistemi. Aksi takdirde, bir elinizle aynayı tutarken diğer elinizle boynunuzu traş ederken kendinizi rahat hissediyorsanız, ucuz bir el aynası mükemmeldir..

Boyun Saçlarını Tıraş Etmek İçin Beset Saç Kesme Aletleri

Son olarak, bir tıraş öncesi yağ, tıraş kremi ve kaliteli bir tıraş bıçağı. Bir düzeltici tüyleri daha az tahrişle kesebilse de, tıraş makinesi veya elektrikli tıraş makinesi pürüzsüz ve temiz bir görünüm sağlar. Başınızın arkasında tıraşlı bir kesim görünümü ve hissini tercih ediyorsanız, uzun tüyleri bir makine ile kesmeniz ve ardından enseyi tıraş etmeniz gerekir..

Erkekler geleneksel arasında seçim yapabilir kartuşlu tıraş bıçağı, a DE emniyetli tıraş bıçağı, bir elektrikli tıraş makinesi, veya folyo tıraş makinesi berberler cilt solması için kullanır.

Çalışma Alanınızı Oluşturun

Kendi saçınızı ilk kez kesiyorsanız, uygun bir çalışma alanı seçmeniz gerekir. Evde saç kesmek için en iyi yerler banyonuz, mutfağınız veya iyi aydınlatmaya sahip herhangi bir açık alan olabilir..

Boyun Saç Çizgisini Kendiniz Nasıl Kesersiniz?

Başınızın arkasını görmek için iki aynaya ihtiyacınız olacak, bu yüzden çoğu erkek banyo aynasını kullanır. Kapı eşiğine asabileceğiniz 3 yönlü bir aynanız varsa, o zaman birçok seçeneğiniz vardır. Ahşap veya karo döşeme de kolay temizlik sağlar.

Boyun Çizginizin Altını Kesin

Sırtınız banyo aynasına dönükken el aynasını önünüzde tutun. Başınızın ve boynunuzun arkasını görene kadar aynanın açısını ayarlayın..

En kısa kesim için düzelticinize bağlı tüm korumaları çıkarmak isteyeceksiniz. Bıçağı boynunuza doğru eğin çünkü kılavuz olarak başınızın arkasından düz bir çizgi keseceksiniz. Bu taktik, boyun çizginizin eşit şekilde kesilmesini sağlamak içindir..

Boynun Arkasındaki Saçları Tıraş Edin

Referans için bir başlangıç ​​noktası oluşturmak için tek bir kesimle başlayın. Şimdi saç çizginizin altındaki tüyleri temizlemek için saç kesme makinesini dikkatlice aşağı doğru hareket ettirin. Mümkün olduğunca hassas olmak üzere, alt kısımda istediğiniz şekli oluşturmak için boyun çizgisi boyunca küçük vuruşlar yapın..

Ani hareketlerden kaçınmak için saç çizgisinden biraz uzağa başlamanın daha iyi olduğunu unutmayın. Aynayı tutarken düzelticilerinizi tutmayı öğrenmek isteyeceksiniz. El-göz koordinasyonunu çalıştırdıktan sonra, gerçek boyun çizginizi kesebilirsiniz..

Boyun Saçı Nasıl Kesilir

Kenarları Temizle

Boyun çizgisi saç kesiminin birçok farklı türü vardır. Yuvarlak bir görünüm için alttan ve yanlardan kıvrılmanız gerekir. Bazı berberler kulaklarınızın etrafını ve boynunuza kadar düzeltmenizi önerirken, diğerleri düz bir yaka ile başlar, her iki taraftaki köşeleri tıraş eder ve ardından yanları hizalar..

Yanlardaki Saç Çizginizi Nasıl Temizlersiniz?

Düzelticileri aşağı bakacak şekilde kenarlar boyunca küçük çizgiler yapın ve yukarıdaki alanı keserken yavaşça yukarı veya aşağı hareket ettirin. Eşit bir kesim için doğal saç çizginizi takip ettiğinizden emin olun. Çizgileri oluştururken, çevredeki herhangi bir başıboş tüyü gidermek için düzelticinizi aşağı çekmek isteyeceksiniz..

Yanlarda ve kulakların arkasında çalışın.

Saçınızı Arkadan Nasıl Sıralarsınız?

Arkaya ve Yanlara Dokunmak

Son adımda, düzelticilerinizi üst kısmı yukarı bakacak şekilde çevirin. Bıçağı boynunuzla düz bir şekilde yatırın ve tüm kenarları düzeltin ve şekillendirin. En son nerede kaldığınızı anlamanıza yardımcı olmak için kesme işlemini düzenli tutmaya çalışın ve yol boyunca başıboş bir saçı asla kaçırmayın.

Boyun Çizginizi Başınızın Arkasındaki Tıraş Nasıl Yapılır?

Boynunuzun Arkasını Tıraş Etme

Temiz, yakın bir kesim için gerçek bir tıraş bıçağı veya elektrikli tıraş makinesi ile boynunuzun arkasını tıraş etmeniz gerekir. Tercihen, belirgin, belirgin kesimler yapabilmeniz için iki ucu keskin bir tıraş makinesi veya düz bir tıraş makinesi. Kartuşlu bir tıraş bıçağı bazen tam olarak ne kadar yüksek veya kısa kesim yaptığınızı söylemeyi zorlaştırabilir..

Boynunuzun Arkasını Tıraş Etme

Köpürtün ve boynunuza ve yanlarınıza tıraş kremi sürün. Saç çizginizi görmenizi sağlayan ince bir koruma tabakası oluşturmak için etrafa yayın.

Nazik bir dokunuşla, kısa hareketlerle boynunuzun arkasını tıraş etmeye başlayın. Tüm alanı tıraş edene kadar boyun çizgisi etrafında çalışın. Sonuç, tüylenme olmadan pürüzsüz bir his olmalıdır..

Tıraşlı Boyun Saç Çizgisi

Tıraştan sonra herhangi bir kızarıklığı veya cilt tahrişini hafifletmek için bir nemlendirici uygulamayı düşünün..

Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanın

Tahrişi en aza indirmek ve jilet yanmasını önlemek istiyorsanız, erkekler için en iyi cilt bakım ürünlerine yatırım yapmak isteyeceksiniz. Boynunuzun arkasını traş ettikten sonra, özellikle hassas cildiniz varsa, kesikler, çentikler ve darbeler şeklinde tahrişler yaşayabilirsiniz..

Erkekler İçin Cilt Bakım Ürünleri

Yüksek kaliteli bir tıraş kremi ve elektrikli tıraş makinesi veya tıraş makinesi kullanmak işleme yardımcı olabilir. Ancak yine de tıraş ettiğiniz bölgeleri nemlendirmek ve korumak için yatıştırıcı bir krem ​​uygulamak isteyeceksiniz..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Proraso Erkekler İçin Tıraş Sonrası Losyon, Mentol ve Okaliptüs Yağı ile Canlandırıcı ve Tonik, 3.4 Fl Oz Proraso Erkekler İçin Tıraş Sonrası Losyon, Mentol ve Okaliptüs Yağı ile Canlandırıcı ve Tonik, 3.4 Fl Oz Henüz derecelendirme yok 14.00$ Şimdi al
Neutrogena Üçlü Erkekler İçin Yüz Losyonu, SPF 20, 1.7 Ons Neutrogena Üçlü Erkekler İçin Yüz Losyonu, SPF 20, 1.7 Ons Henüz derecelendirme yok $7.69 Şimdi al
SAĞLAM & amp; DAPPER Yaş + Hasar Savunma Yüz Nemlendirici | Çift Amaçlı Yüz Losyonu & Erkekler için Tıraş Sonrası - 4 Oz DAYANIKLI & DAPPER Yaş + Hasar Savunma Yüz Nemlendirici | Çift Amaçlı Yüz Losyonu & Tıraş sonrası için… 2.876 İnceleme $24.95 Şimdi al