Kendinize Bir Vızıltı Kesimi Nasıl Verilir?

Buzz kesimi, erkekler için en klasik ve en iyi kısa saç kesimlerinden biridir. Neyse ki, başınızı vızıldamak evde kolay ve basittir. Aslında, kendinize harika bir kesim yapmayı öğrenmek, iyi kesme makinelerine, uygun saç kesme aletlerine ve kendi saçınızı kesme sabrına sahip olmakla ilgilidir. Kenarları incelterek ve arkaya doğru incelterek ya da saçınızı bir boyda kıvırmak isteseniz, buzz kesimi kendiniz yapmak ve korumak için harika bir erkek saç modelidir..

Berber dükkânında paradan ve zamandan tasarruf etmek için evde kendi saçınızı kıvırmayı düşünüyorsanız, bu kılavuz mükemmel vızıltı kesimini yapmanıza yardımcı olacaktır. Vızıltılı bir kesimden 3-2-1 saç kesimine ve ekip kesimine kadar, saç kesme makineleriyle kafanızı karıştırmanın ve bu temiz, kısa stili elde etmenin en iyi yollarını ele alacağız..

Kafanızı Nasıl Vurursunuz?

Doğru Saç Kesme Aletlerini Alın

Kendiniz üzerinde bir vızıltı kesimi yapmak için kesinlikle doğru araçlara ihtiyacınız olacak. Vızıltı kesimler kısa saç modelleri olduğundan, bu araçları bakım çalışmaları için düzenli olarak kullanacaksınız ve bu da yatırımı daha da değerli hale getirecektir..

Saç tutucuları, saç tokaları

İyi saç kesme makineleri, kendi saçınızı uğuldarken çok önemlidir. En iyi makaslar keskin bıçaklar, güçlü bir motor, kablosuz kullanım ve maksimum manevra kabiliyeti sağlayan uzun ömürlü şarj edilebilir pil ve nihayetinde rahat tutuş için ergonomik tasarım ile gelir..

Saç Nasıl Buzz Yapılır

Kendi saçınızı kesmeyi planlıyorsanız ve profesyonel bir saç kesimi istiyorsanız, en yüksek puanlı bir makineye yatırım yapmak isteyeceksiniz. Erkeklerin daha uzun süre dayanması, daha yakın kesim sağlaması ve saç kesimini zahmetsiz hale getirmek için her türlü saçta kayarak uygun fiyatlı profesyonel saç kesme makineleri almalarını öneririz..

Eklentiler, Korumalar ve Aynalar

Edinmesi kolay ve sahip olması çok önemli olan erkeklerin bu ek araçlara ihtiyacı olacak. Bu öğeler saçınızı daha hızlı ve ağrısız hale getirecek.

  • Kesimin düzgünlüğünü sağlamak için ek korumaları gereklidir. Tarak olarak da bilinen kesme koruyucuları, saçınızı farklı uzunluklarda kesmenizi sağlar. # 1, # 2, # 3 veya # 4 vızıltı kesimi istiyorsanız bu yararlı olabilir. Çoğu saç kesme makinesi bu ataşmanlarla birlikte gelir. Ancak saç kesme makinesi ile tıraş olmak ve korumasız bir saç kesimi yaptırmak istiyorsanız saç kesiminiz daha da kolaylaşacaktır..
  • Bir el aynası, banyo aynanızı yansıtmanızı sağlar, böylece başınızın arkasını görebilirsiniz. Saçınızı arkadan kıvırmak ve dekoltenizi temizlemek, temiz bir kesim elde etmek için çok önemlidir..
  • Detay çalışmaları için bir saç düzelticiye ihtiyacınız olacak. Keskin, temiz çizgiler için saç çizginiz, favorileriniz, boynunuz ve kulaklarınızın etrafındaki saçlar düzelticilerle kesilmelidir. Benzer şekilde, kendinizi güzel bir kenarla hizalamak istiyorsanız, makas yerine bir anahat kullanmanızı öneririz. Berberler ve kuaförler tarafından tercih edilen, Andis T-Anahat sektördeki en yüksek puan alan modeldir.

Kendinize Bir Vızıltı Kesimi Nasıl Verilir?

Çalışma Alanınız

Saçınızı nerede kestiğiniz, nasıl kestiğiniz kadar önemli olabilir. Saç kesmek için en iyi yer genellikle geniş, iyi aydınlatmalı ve aynalı bir banyo veya odadır. Kendinizi baskı altında hissetmeden ihtiyaç duyduğunuz kadar oyalanıp kalamayacağınızı düşünün ve sonrasında rahatça temizleyebildiğinizden emin olun..

Kendi Saçınızı Nasıl Vurursunuz?

Saç Derinizi Kontrol Edin

Buzz kesimler erkekler için çok kısa saç kesimleridir, bu nedenle önce başınızı ve saç derinizi kontrol etmek isteyeceksiniz. Özellikle, tümsekler, yara izleri, kel noktalar ve kuruluk veya pullanan cilt belirtileri olup olmadığına bakın. Kepek, kel veya çok kısa saçlarda özellikle kötü olabilir, bu nedenle işe yaradığı kanıtlanmış bir kepek şampuanına yatırım yapın..

Kendi Saçınızı Nasıl Vurursunuz?

Temiz, Kuru Saçla Başlayın

Saç kesme makineleri, makaslar ve düzelticiler genellikle temiz ve kuru saçlarda en iyi sonucu verir. Saçınızı okşamaya başlamadan önce ılık suyla duş almak isteyeceksiniz. Saçınızı iyi şampuan ve saç kremi ürünleriyle yıkayın.

Daha sonra saçınızı havluyla kuruladığınızdan emin olun, ancak saç tellerinize veya saç köklerinize sert davranmayın. 10 ila 15 dakika sonra saçınızın tamamen kurumasını bekleyin. Çoğu zaman, ıslak veya nemli saç, kuru saçtan daha uzun görünür. Bu, beklenenden daha düzensiz veya daha kısa bir saç kesimine neden olabilir..

Buzz Kesim Uzunlukları

Vızıltı kesim, üstte daha uzun saç ve yanlarda ve arkada daha kısa saçlarla en iyi şekilde incelir. Özellikle, solmuş bir saç kesimi ile bir vızıltı kesimi öneriyoruz. Başın üst kısmında istediğiniz saç uzunluğunu belirleyerek geçişin kademeli ve karışık olmasını sağlayabilirsiniz..

Evde Kendi Saçınızı Vızıldatmak

Erkekler ayrıca bir ekin üst, mürettebat kesimi ve hatta bir butch/fırça saç kesimi seçeneğine sahiptir. Bu kısa erkek saç modelleri, sivriltilmiş bir vızıltı kesimine benzer, ancak farklı saç uzunlukları ve saç kesimi numaraları gerektirir..

Standart 3-2-1 vızıltı kesimi, başın üstündeki kılları kabaca 3/8 inç, başın yanlarındaki kılları 1/4 inç ve kenarlarda 1/8 inç bırakır. Bunu gerçekleştirmek için şu kesme makinesi boyutlarını kullanın: üstte #3, yanlarda #2 ve kenarlarda #1.

Alternatif, her yerinde tek bir uzunlukta bir vızıltı kesimi elde etmektir. Erkekler kullandıkları korumaya bağlı olarak 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 veya 8 bir vızıltı kesimi seçebilirler..

Buzz Kesim Uzunlukları

Buzz En Üst

Üst kısım saç kesiminizin uzunluğunu belirleyecektir. Uzunluk tavsiyemize uyuyorsanız, 3 numaralı koruyucuyu kesme makinesine yerleştirin. Bu saçınızı 3/8 inç kesecek. Saçınızı ne kadar kısaltmak istediğinizden emin değilseniz, daha uzun başlayın ve her zaman daha kısa kesebilirsiniz..

Saç kesme makinesi koruyucusunu saç çizgisine bakacak şekilde alnınıza düz tutarak başlayın. Ardından yavaş ve kasıtlı hareketlerle kesme makinesini öne arkaya hareket ettirin. Tüm kafanı vızıldayana kadar tekrarlayın.

Düzensiz bir vızıltı kesimini önlemek için, önden arkaya yönü bitirdikten sonra yan yana kırpmaya başlayın. Taçtaki saça özellikle dikkat edin. Bu bölgedeki saçlar dairesel bir şekilde büyüdüğü için, eşit bir kesim elde etmek için her yönden vızıldamak önemlidir..

Saçını Kes

Yanları Vızıltı

Vızıltı kesiminizin yanları, ayrıntılara biraz daha dikkat gerektirecektir. Uzunluğu azaltacağımız için net bir başlangıç-bitiş noktası oluşturmanız gerekecek. Yine, kendin yap saç kesimini bozmamak için zaman ayırarak saç kesme makinelerini yavaş ve bilinçli bir şekilde hareket ettirdiğinden emin ol..

Başınızın yanlarında vızıldamaya başlamak için, kesme makinesindeki eki 2 numaralı koruyucuya yerleştirin. 2 numara saçı 1/4 inç kesecek.

Yanları Vızıltı

Daha önce olduğu gibi, korumayı düz bir şekilde başınıza dayayın. Favorilere yakın kenarların altından başlayın. Saç kesme makinesini kenarlardan aşağıdan yukarıya doğru itin. Kenarları yukarı doğru kesin; Makaslar kafadan ayrılacağı için yanları tıraş etmeyi ne zaman bırakacağınızı bileceksiniz. Bunu başın diğer tarafında tekrarlayın.

Başın üstünden yanlara doğru eğimi gözden geçirin. Geçiş, belirgin bir uzunluk farkı olmaksızın inceltilmelidir. Saçın kısaldığı yerde görünür bir çizgi varsa, saç kesme makinesiyle kepçe hareketiyle saçı tarayın. Bu, kesme makinesini hafifçe dışa doğru sallayarak yapılabilir..

Buzz Cut Konik Solmaya

Arkadan Buzz

Vızıltı kesiminin en zorlu kısmı başın arkasındaki saçları kesmektir. Bu bölüm, kablosuz makas satın almanın avantajı olan manevra gerektirir.

Sırtı kesmeye hazır olduğunuzda, banyo aynasına sırtınızı vererek ayakta durmak ve ardından el aynasını kaldırmak isteyeceksiniz. Konumlandırma konusunda rahat olmak isteyeceksiniz, ancak makyaj aynası artık başınızın arkasını yansıtıyor olmalıdır. Kötü bir aydınlatmanız varsa, uygun şekilde ayarlamalar yaptığınızdan emin olun..

Kafanın Arkası Buzz Kesildi

Aynı # 2 koruyucuyu (1/4 inç) kullanarak, boynun tabanından başlayın ve kırpılmış kısmı üstte birleştirerek arkaya doğru şeritler halinde hareket edin. Başın doğal eğrisini takip edin.

Daha önce, kafatasının yuvarlak kısmı, başın tepesinde vızıltıyı nerede durduracağını belirtmek için kullanılıyordu. Şimdi, aynı sınır size doğal bir karışım verecektir..

Kenarları İnceltin ve Düzeltin

Bazı erkekler bu son dokunuş için kenarları kırpmayı ve sivriltmeyi sever. Koruyucuyu 1 numaralı koruyucuyla değiştirin, böylece saçı 1/8 inç kesecek.

Saç çizgisini soldurmak için daha önce olduğu gibi aynı kepçeleme veya sallama hareketi kullanılacaktır. Kenarları inceltmek için favorideki saçla başlayın. Başın arkasında, boynunu tıraş edebilirsin.

Evde Kendin Yap Buzz Cut Saç Kesimi

Favorilerinizi ve Boyun Çizginizi Düzelticilerle Temizleyin

Favorilerinizi temizlemek ve yakanızı düzelticilerle detaylandırmak isteyeceksiniz. Bu adım, saç çizginizi ve dekoltenizi, kesiminizi detaylandıracak keskin, net çizgilerle tanımlamakla ilgilidir..

Favorilerde temiz bir çizgi keserek başlayın. Kesiminiz doğal saç çizginiz tarafından bildirilmelidir, bu nedenle yanlardan ve kulaklardan çok yukarı çıkmayın..

Buzz Cut'ınızı Sıralayın

Şimdi bıçakların konumunu tersine çevirerek, düzelticiyi dişler yukarı bakacak şekilde tutun ve yeni tanımlanan favorinizin altındaki her şeyi tıraş edin..

Tarzınıza bağlı olarak boynu yuvarlak veya bloke tutabilirsiniz. Kesiminizi detaylandırmak, ona temiz ve cilalı bir görünüm verecektir..

Saç Kesiminizi İnceleyin

Saçınızı kesmeyi bitirdikten sonra ellerinizi vızıltı kesiminizden geçirin. Yeni kabarmış saçlarınızın keyfini çıkarmanın yanı sıra, tutarsızlıklar da hissediyor olmalısınız. El aynasını bir kez daha kullanın ve saç kesimini her açıdan görmek için dönerek başın tepesini ve sırtını inceleyin..

Buzz Cut Nasıl Yapılır?

Kesimin düzgün ve mükemmel olduğundan emin olduktan sonra saçınızı yıkayın ve şampuanlayın. Saç stilinizi taze tutmak için iki ila üç haftada bir başınızı ovun..

Saçlarınızı uzatırken, erkekler püsküllü bir Fransız ekinini, yandan kıvrık kahküllü bir Ivy League saç stilini veya dağınık bitişli bir ekip kesimini şekillendirebilir. Saçınıza doğal bir görünüm kazandırmak için pomad, ağda veya kil gibi mat bir saç ürünü kullanın..