Čistenie vlnených kobercov: ako to urobím správne?

Ako správne vyčistiť vlnený koberec?

Zariadili ste svoj byt krásnym bavlneným kobercom? Blahoželáme vám k tomuto skvelému rozhodnutiu! Vlnené koberce sú variantom pre ľudí s dobrým vkusom. Toto je tiež variant, ktorý bol vo svojej dobe dobre testovaný. Bavlna dominovala trhu až do konca päťdesiatych rokov minulého storočia. Potom prišiel na rad nylon a ďalšie syntetické tkaniny. Niekedy boli vnímaní ako praktickejšie riešenie a bavlnený koberec odsunuli.

Vlnený koberec je dobrým riešením pre celú rodinu

Vlnené koberce čisté Útulnosť pre celú rodinu

Vlnené koberce vynikajúcej kvalityVlnené koberce čistia vysokokvalitné vlnené koberce

V posledných rokoch si ľudia začali pamätať na vysokú hodnotu prírodného textilu. Vlnený koberec bol teda znovu objavený.

Jediný rozumný dôvod, prečo by ste sa toho dnes vzdali, je ten, že je to desaťnásobok ceny. Ale stojí to za to …

Vlnený koberec vám bude slúžiť veľmi dlho, ale iba vtedy, ak sa oň budete náležite starať. Presne týmto aspektom by sme sa dnes chceli zaoberať. Prečítajte si naše tipy a triky pre dobrú starostlivosť o vlnené koberce!

Jednoduché čistenie vlnených kobercov

Vlnené koberce do obývačky čisté podlahy

Vlnený koberec vám bude slúžiť veľmi dlho

Čistenie vlnených kobercov, drevených podláh, kresiel, podsedákov

Ako často by ste mali čistiť vlnený koberec??

Koberec by ste mali čistiť pravidelne, nie viac ako raz za týždeň. Má schopnosť zozbierať veľa špiny. V dôsledku toho sa v miestnosti oddelí veľa prachu, čo je veľmi nebezpečné pre zdravie obyvateľov. Ešte viac to platí, ak máte doma malé deti.

Vlnený koberec povysávajte a dôkladne vyčistite raz za týždeň

Vlnené koberce pravidelne vysávajte

Je čistenie vlneného koberca drahé??

Mnoho ľudí sa obáva, že vlnený koberec kvôli špeciálnym čistiacim prostriedkom ešte predraží. Existuje dokonca rozšírený názor, že by sa mal čistiť iba profesionálne. To nie je pravda.

Na čistenie vlneného koberca môžete použiť univerzálne čistiace prostriedky

Čistenie vlnených kobercov Čistiace prostriedky odstraňujú škvrny

Na čistenie vlneného koberca môžete použiť bežne dostupné čistiace prostriedky. Musíte byť pripravení na to, že po vyčistení bude v miestnosti cítiť nepríjemný zápach. Súvisí to s prírodným charakterom látky. Nasledujúcich 2 až 6 hodín musíte miestnosť dobre vyvetrať, aby opäť normálne páchla.

Čo je potrebné?

Čistenie vlnených kobercov, na ktoré sa používajú pracie prostriedky

Chemikálie na čistenie vlneného koberca

Zaistite, aby pH čistiacich prostriedkov použitých na čistenie neprekročilo 8,5. Máme do činenia s organickými vláknami a silnejšie činidlá ich môžu odfarbiť.

A teraz je koberec opäť čistý a prítulný

Vlnený koberec čistý mäkký koberec bytový textil

Farbenie vlnených kobercov

Ak sa na vlnenom koberci objavia škvrny, ktoré sa ťažko alebo ťažko čistia, môžete ich tiež zafarbiť. Nemajte však príliš vysoké očakávania. Škvrny budú po aplikácii tmavšej farby menej nápadné. Ale nezmiznú úplne.

Odstráňte škvrny od kávy a červeného vína 

Čistenie vlneného koberca Odstráňte škvrny od kávyVyčistite vlnené koberce Odstráňte škvrny od červeného vínaVlnený koberec čistý koberec do obývačky s pestrým vzorom Čistenie vlnených kobercov Koberce do obývačky odstraňujú škvrnyVlnený koberec čistý klasický interiér obývačkyČistenie vlnených kobercov Koberce do obývačky vyčistite Vlnený koberec čistý okrúhly koberec do obývačky pestrofarebnýVlnené koberce nápady na podlahy v obývačkeČistenie vlnených kobercov Vlnené koberce v detskej izbe