Údržba laminátu – ako môžete odstrániť škrabance na lamináte?

V posledných rokoch je laminát opakovane číslo jedna pre zákazníkov, pokiaľ ide o moderné a ľahko udržiavateľné podlahy. Táto popularita je spôsobená povrchom podobným drevu a nízkou cenou. Vďaka takzvanému klikaciemu systému je možné laminát bez problémov aj klásť. Laminátová podlaha bohužiaľ nie je taká odolná a robustná, ako parkety a na jej krásnom povrchu sa čoskoro môžu objaviť nevzhľadné škrabance. Každý vie, že vznikajú buď náhodne, alebo úplne náhodou. Napríklad pevná podrážka obuvi a vysoké podpätky zanechávajú v lamináte tmavé čiary a škvrny. Takéto výstrelky v podlahe vám môžu poriadne liezť na nervy. O svoj laminát sa musíte náležite starať, aby z neho neboli pruhy. Máme pripravených niekoľko trikov a ukážeme vám, ako môžete použiť jednoduchý postup na opravu laminátovej podlahy sami doma. Ako to urobiť a čo potrebujete na odstránenie škrabancov v lamináte, sa môžete dozvedieť od nás!

Hobby priatelia pozor! Malé škrabance na lamináte je možné odstrániť ľahko a bez problémov!

Pokladanie laminátu v obývacej izbe

Každý majiteľ domu robí primerané opatrenia na ochranu svojej laminátovej podlahy. Ale pri sťahovaní alebo redizajne sa ťažké kusy nábytku zbláznia, pričom často v lamináte vzniknú poškodené oblasti. Potom je potrebné okamžite konať! Malé škrabance je potrebné včas odstrániť, aby ešte viac nepoškodili hladký povrch laminátu.

Povrchové škrabance sa ľahko ošetrujú detským alebo olivovým olejom. Jemne utrite trochu oleja a škrabance zmiznú. Ak už ale dôjde k hlbšiemu poškodeniu vášho laminátu, musíte konať odvážne a postupovať nasledovne.

Škrabance v lamináte? Žiadna panika! Stačí sa riadiť našimi radami!

laminát ako príjemná voľba pre podlahy v obývacej izbe

Čo potrebujete na odstránenie hlbších škrabancov v lamináte:

Ako krok 1 v tomto projekte pre domácich majstrov si absolútne musíte zaobstarať súpravu na opravu. Takéto sady nájdete v každom železiarstve. Balenia obsahujú niektoré voskové perá, ktoré sú rôznofarebné. Stále je tu brúsny papier a malé lietadlo. Odporúčame vám, aby ste laminátovú podlahu dôkladne vyčistili, než začnete. Dbajte tiež na to, aby laminát nebol príliš vlhký. Voda nesmie vniknúť do trhliny. V opačnom prípade by vám laminátové panely mohli napučať, čo je nežiaduce.

Najprv dobre vyčistite, až potom začnite s opravou

tipy na starostlivosť o laminát, ako odstrániť škrabance

Odstránenie škrabancov je jednoduché pre každého kutila

Po tejto krátkej príprave sa teraz dostávame k samotnému procesu odstraňovania škrabancov. Ak na škrabanci stále vidíte uvoľnené časti laminátu, musíte ich najskôr odstrániť rovinou. Povrch musí byť čistý, suchý a bez mastnoty.

Vyberte si voskovú tyčinku vo farbe, ktorá zodpovedá vášmu laminátu. Farby je možné dokonca miešať, ak potrebujete určitý odtieň. Celý proces môžete podrobne sledovať v nasledujúcom videu.

Tu vidíte, ako presne pracovať so súpravou na opravu. Od starostlivej aplikácie vosku až po odstránenie drobných zaschnutých čiastočiek je všetko do najmenších detailov vyobrazené. Ak ste už toto všetko urobili, potom môžete svojmu laminátu dodať konečnú úpravu a vyleštiť práve opravenú oblasť..

Zaobstarajte si súpravu na opravu!

Opravte laminát a odstráňte škrabance

Potom postupujte podľa pokynov na odstránenie škrabancov v lamináte

Tipy a triky na opravu laminátu

Pri práci s pastami sa opakuje rovnaký pracovný postup. Stačí prispôsobiť farbu pasty odtieňu vašej laminátovej podlahy a potom postupovať podľa pokynov uvedených krok za krokom, aby ste dosiahli uspokojivý výsledok..

Laminát bez škrabancov? Existuje niečo také??

Áno, ak si vyberiete laminát vo vyššej cenovej kategórii, môžete mať krásnu, ľahko udržiavateľnú podlahu roky bez škrabancov. Kvalita vždy platí, ale na to musíte skutočne siahnuť trochu hlbšie do tašky. Laminát má rôznu hrúbku od šesť do dvanásť milimetrov. Ak zvolíte hrubšie laminátové panely, vaša podlaha bude robustnejšia, odolnejšia, ale drahšia. V závislosti od odolnosti je laminát ponúkaný v rôznych triedach oderu. Pre domácnosť si môžete vybrať triedy oderu 21 až 23. Vo svojich štyroch stenách máte teda laminátovú podlahu, ktorá je odolná voči poškriabaniu. Pred kúpou si urobte malý prieskum a urobte múdru voľbu!

laminát, ako sa staráte o túto podlahovú krytinu, ak sa poškriabe

Dúfame, že sa vám bude páčiť odstraňovanie škrabancov a užijete si dokonalú podlahu doma!