20 wariacji Pixie Cut

Fryzura pixie to jedna z tych fryzur, które mogą jednocześnie wyglądać słodko i niegrzecznie. Cięcie pixie to charakteryzuje się krótkim tyłem, bokami głowy z nieco dłuższą górą i klasycznie krótką grzywką lub nawet mikro grzywką.

Oczywiście fryzura w stylu pixie przeszła wiele niesamowitych wariacji i cięć, ale nie możemy nie wspomnieć o tym, jak w filmie z lat 50. Rzymskie wakacje, postać Audrey Hepburn, księżniczka Ann, odważnie i wyzywająco decyduje się na fryzurę w stylu pixie, rozpoczynając trend, który nadal byłby przychodzą i odchodzą dekady później!

Mówiąc etymologicznie, słowo pixie ma niepewne pochodzenie, ale spekuluje się, że pochodzi od nordyckiego szwedzkiego dialektalnego pyske, co oznacza małą wróżkę, a także inne prawdopodobne wyjaśnienia tego słowa. Jak dokładnie jest to urocze?

Jeśli sprawiłem, że trochę bardziej chciałeś pójść na wróżkę, nie jesteś sam! Przewiń w dół, aby sprawdzić najlepsze typy dla nowoczesnych i klasycznych odmian pixie cut!

Pixie Paz Vegimakarenkodenis / Shutterstock.com

Długa Pixie Paz Vegi

Niezależnie od tego, czy są to długie, soczyste loki, czy krótkie faliste fryzury pixie, Paz Vega z pewnością sprawi, że każda fryzura będzie wyglądać niesamowicie. Nie unikaj zabawnej i uroczej fryzury jako pixie opartej na długości; jak widzimy, możemy zachować część długości i zamienić ją w świetne krótkie fale.

Angular Pixie Cut Ginnifer GoodwinKathy Hutchins / Shutterstock.com

Choppy Pixie Cut Ginnifer Goodwin

Opierając się na punkowym stylu z tą boczną grzywką, warstwowe pixie Ginnifer Goodwin dotyka bardzo charakterystycznej cechy klasycznego pixie, ostrych końców!

Michelle Williams krótkie przycięcieAndrea Raffin / Shutterstock.com

Pixie Michelle Williams z kanciastą grzywką

Tutaj widzimy, jak taka zabawna fryzura może być stylizowana w taki sposób, że zwalnia i wygląda super miękko i romantycznie.

W przypadku bocznych grzywek Michelle Williams postanowiła przejść na cięższą stronę, która wspaniale współgra z miękkimi krawędziami tej odmiany fryzury pixie.

Średnia Pixie Anne HathawayKathy Hutchins / Shutterstock.com

Średnia Pixie Anne Hathaway

Istnieją pixie o różnych długościach i chociaż wszystkie są nazywane cięciami pixie, zmiana długości ma wpływ na ich wygląd.

Anne Hathaway (lub Annie, jak woli być określana) wygląda niesamowicie w tej średniej długości uprawie. Nie warstwowa, prosta i elegancka.

Super krótka pixie Teyany TaylorJamie+Lamor / Shutterstock.com

Super krótka pixie Teyany Taylor

Myślę, że moją ulubioną częścią tej fryzury są bezczelne, faliste bokobrody. Oni naprawdę są wszystkim w tym wyglądzie! Poza tym bardzo podoba mi się to, jak ciasno układają włosy, pozostawiając je dłuższe i nieco bardziej dzikie na górze.

Ręce w dół, to moja ulubiona odmiana fryzury pixie w tym artykule.

Średnia Pixie Zoe McLellans_bukley / Shutterstock.com

Średnia Pixie Zoe McLellan

Zoe McLellan’s to kolejny świetny przykład średniej, bez górnej warstwy pixie. Tym razem pracujemy na grzywce, która jest tak lekko pochylona.

Angular Bangs Ashleya Simpsonas_bukley / Shutterstock.com

Angular Bangs Ashley Simpson

Ashly Simpson, królowa zamiatanych na bok grzywek! Tutaj w tym przykładzie z cudowną blond pixie nosi się je lepiej niż kiedykolwiek, ponieważ cała uwaga jest skierowana na grzywkę.

Warstwowe Pixie i Angular Bangs Victorii Beckhams_bukley / Shutterstock.com

Warstwowe Pixie i Angular Bangs Victorii Beckham

Jak moglibyśmy mieć artykuł o fryzurach pixie i nie uwzględniać tego bangera? Odpowiedź brzmi: nie mogliśmy! Oczywiście.

Po tym, jak Victoria Beckham wystąpiła ze swoimi blond pasemkami, warstwowymi pixie i dramatyczną grzywką, wszyscy musieli spróbować.

Odłączona Pixie Meagan GoodKathy Hutchins / Shutterstock.com

Odłączona Pixie Meagan Good

Pixie Meagan Good radzi sobie dobrze zarówno na krótkich, jak i długich bokach spektrum fryzury pixie.

Katie Holmes '08 Kudłaty PixieKolekcja Everetta / Shutterstock.com

Katie Holmes ’08 Kudłaty Pixie

Kudłaty chochlik? Zostaw to Katie Holmes, aby ukuć styl! Ponieważ wszyscy wiemy, że wygląda fantastycznie ze wszystkim, ale dla mnie są to lekko skośne, długie grzywki.

Teksturowana Pixie Keiry KnightleyKolekcja Everetta / Shutterstock.com

Teksturowana Pixie Keiry Knightley

Dużo wizualnej tekstury z podświetleń zwieńczonych dodaną pracą nożyczek wykonaną tutaj. Keira Knightly kołysze tę wzburzoną grzywkę!

Stożkowa Pixie RihannyKolekcja Everetta / Shutterstock.com

Stożkowata Pixie Rihanny

Zwężane boki, długa i dramatycznie przesunięta po bokach frędzle. Rihanna wie, że dobrze wygląda, my też.

Blond Microbangs Miley CyrusKathy Hutchins / Shutterstock.com

Blond Microbangs Miley Cyrus

Widzimy coraz większą liczbę celebrytów z mikro grzywkami i tak, zgadliście: krótsze niż krótkie grzywki.

Czy nie są jednak takie urocze? Miley Cyrus robi nam nierówne i nierówne mikro grzywki ze swoją blond pixie i absolutnie uwielbiam to spojrzenie na nią.

Mikrobangi ZendayiKathy Hutchins / Shutterstock.com

Mikrouderzenia Zendayi

Mikro grzywka Zendayi wygląda super uroczo na tej pixie podobnej do Cezara.

Angular Bangs Scarlett JohanssonAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Angular Bangs Scarlett Johansson

Wspaniałą rzeczą w posiadaniu tego typu kanciastych grzywek jest to, że możesz je przypiąć i stworzyć całkiem nieprzyjemnie wyglądające fryzury. Scarlett Johanson nosi je luźno, ale nigdy nie może nie wyglądać źle.

Highlight i Pixie Charlize TheronBirdie+Thompson / Shutterstock.com

Highlight i Pixie Charlize Theron

W tym przykładzie widzimy Charlize Theron ze wspaniałym zestawem rozchylonych z boku grzywek i pasemek w różnych odcieniach.

Angular Pixie Jessie BuckleyBirdie+Thompson / Shutterstock.com

Angular Pixie Jessie Buckley

Jessie Buckley ma piękny głęboki kasztanowy odcień i nosi kanciastą pixie z falami. Zauważ, że tak naprawdę nie wybiera tradycyjnej prostej części bocznej, ale raczej bardziej naturalne rozstanie.

Mocne fale Cary DelevingneGa+Fullner / Shutterstock.com

Futurystyczne fale Cary Delevingne

Te jędrne i futurystyczne fale to cały klimat w pixie Cary Delevingne. Mam obsesję na punkcie małych platynowych pasemek, jak co? To jest perfekcja!

Kolczasta Pixie Halle BerryKolekcja Everetta / Shutterstock.com

Kolczasta Pixie Halle Berry

Gdyby chochlik Halle Berry miał być całkowicie pozbawiony stylu, najprawdopodobniej zobaczylibyśmy grzywkę o średniej długości, a może nawet krótkie grzywki. Wyglądałoby tak samo uroczo!

Jennifer Lawrence Podręcznik Pixieoranhall / Shutterstock.com

Jennifer Lawrence Podręcznik Pixie

Ta pixie, którą Jennifer Lawrence tak dobrze nosi, jest dokładnie tym, co przychodzi na myśl, gdy ktoś mówi „pixie cut”. Ma kolczastą teksturę, a kątowa grzywka pracuje do perfekcji.

Teksturowana Pixie Katy Perry z Baby BangsAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Teksturowana Pixie Katy Perry z Baby Bangs

Katy Perry wygląda świetnie w tej teksturowanej blond pixie. Góra jest potargana, boki są zwężane, a dziecięca grzywka jest zaczesana do przodu, co stanowi super ostrą odmianę klasycznego pixie.

Pixie o ostrzu brzytwy Ruby RoseTinseltown / Shutterstock.com

Pixie o ciętych brzytwach Ruby Rose

Zawsze możesz polegać na Ruby Rose, aby wymyślić najbardziej ostre style pixie. Tutaj ma na sobie warstwowy krój brzytwy z głęboką boczną częścią. Jest ciasno zaczesany z jednej strony, ale pofałdowany i obszerny u góry i po przeciwnej stronie. Dodaj ciemną lippie, a będziesz całkowicie pracować w goth-glamowym klimacie!

Krótka i schludna pixie Kate HudsonKathy Hutchins / Shutterstock.com

Krótka i schludna pixie Kate Hudson

Kate Hudson wraca do podstaw w tym krótkim i zgrabnym kroju pixie. Chociaż jest naturalną blondynką, na to wydarzenie ufarbowała włosy na ciemnobrązowy kolor i ma na sobie swoją pixie z boczną częścią i bez grzywki. Prosty wygląd, a mimo to przyciągający wzrok.

Brudna Pixie Sharon StoneAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Brudna Pixie Sharon Stone

Świetnym sposobem na dodanie pełni swojej pixie jest nadanie jej potarganej tekstury, takiej jak nosi tutaj Sharon Stone. Nie bój się bałaganić!

Pełnokrwisty Pixie Lily CollinsKathy Hutchins / Shutterstock.com

Pełnokrwisty Pixie Lily Collins

Jeśli masz gęste włosy, dłuższa, mocniejsza pixie to zdecydowanie świetny wybór. Tutaj Lily Collins ma na sobie swój z głębokim bokiem i topem w stylu pompadour z nieco pofałdowaną, niechlujną teksturą z tyłu.

Pixie z długim bokiem Gabrielle UnionDFree / Shutterstock.com

Pixie z długim bokiem Gabrielle Union

Gabrielle Union demonstruje dłuższą pixie, która jest prawie bobem. Nosi go z boczną częścią, zaokrągloną sylwetką ze stylową objętością i grzywką przesuniętą na bok.

Różowa Pixie HalseyAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Różowa Pixie Halsey

Możesz nosić najprostszy fason pixie, ale nadal przyciągasz uwagę odważnym i nietypowym wyborem kolorów. Weź styl Halsey tutaj, podkręcając prostą podciętą pixie z różowym barwnikiem.

Klasyczna Pixie Elżbiety DębickiejSky Cinema / Shutterstock.com

Klasyczna Pixie Elżbiety Dębickiej

Jeśli chodzi o pixie, klasyczny krój Audrey Hepburn jest zawsze pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Tutaj Elizabeth Debicki całkowicie kieruje kultową „do – blond edycję” gwiazdy Old Hollywood.

Buzz Cut Pixie Samira WileyDFree / Shutterstock.com

Pixie Buzz Cut Samira Wiley

Samira Wiley jest znana ze swojego charakterystycznego, super-krótkiego fryzury, ale tutaj wygląda na to, że zmienia się w dłuższą pixie. Więc jeśli próbujesz wyhodować swoją fryzurę (lub odwrotnie, jeśli chcesz skrócić, ale nie czujesz się wystarczająco odważnie na coś tak krótkiego, jak fryzura na buzz), ten styl pixie jest dobrą opcją.

Długa Pixie Jady Pinkett Smith z Emo BangsKathy Hutchins / Shutterstock.com

Długa Pixie Jady Pinkett Smith z Emo Bangs

Fryzura Jady Pinkett Smith jest tutaj gdzieś pomiędzy pixie a bobem – idealna, jeśli nie chcesz tego wszystkiego odciąć. Aby uzyskać dodatkowy dramat, noś styl emo grzywki.

Jennifer Hudson bez udziału PixieDFree / Shutterstock.com

Jennifer Hudson w bezpartych chochlach

Jennifer Hudson ma na sobie warstwową pixie ze zwężającymi się bokami i bez części, a następnie nadaje jej charakteru, marszcząc górę. Hmmm, nazwijmy to chaotycznym szykiem.

Pixie inspirowana anime Mii WasikowskiejJaguar PS / Shutterstock.com

Pixie inspirowana anime Mii Wasikowskiej

Jest coś w tym niechlujno-szykownym kroju w stylu pixie Mii Wasikowskiej, co przypomina nam postać z japońskiego filmu anime. To całkowicie krzyczy „nieustraszony”!

Falista Pixie Audrey TautouJaguar PS / Shutterstock.com

Falista Pixie Audrey Tautou

Oprócz pani Hepburn jest jeszcze jedna Audrey znana ze swojej kultowej pixie, a to francuska aktorka Audrey Tautou. Tutaj ma na sobie swój gruby, falisty styl, który wygląda tak uroczo!

Teksturowana Pixie Cailee Spaeny z bocznymi uderzeniami dzieckaDFree / Shutterstock.com

Teksturowana Pixie Cailee Spaeny z bocznymi uderzeniami dziecka

Cailee Spaeny wygląda tak uroczo w swojej pixie z falistą teksturą u góry i krótkimi grzywkami przesuniętymi na bok. To jest właśnie definicja „krótkiego i słodkiego”!

Lodowata Pixie Serindy SwanDFree / Shutterstock.com

Lodowata Pixie Serindy Swan

Super ostra fryzura w stylu pixie-slash-buzz + farbowanie lodowej blondyny — Serinda Swan z pewnością wie, jak wyrazić swoje włosy!

Fryzura Pixie Janelle Monae z lokami szpilkowymiKathy Hutchins / Shutterstock.com

Fryzura Pixie Janelle Monae z lokami szpilkowymi

Janelle Monae nadaje swojej pixie urok vintage, nosząc pojedynczą szpilkę zamiast grzywki. Utrzymuje go schludnie i wygładza u góry i po bokach, aby ten lok mógł mówić.

Subtelnie teksturowana Pixie Kate MaryBAKOUNINE / Shutterstock.com

Subtelnie teksturowana wróżka Kate Mary

Nie możesz dostać bardziej klasycznego niż ta wróżka Kate Mara, którą uprawia sport. Nosi go z głęboką boczną częścią, krótkimi bocznymi grzywkami i odpowiednią ilością tekstury, aby nie pokonywać bałaganu.

Wet-Look Pixie Rose McGowanDFree / Shutterstock.com

Wet-Look Pixie Rose McGowan

Rose McGowan pokazuje nam wygląd chochlika właśnie wyszła spod prysznica z tym „do”. Podczas gdy z jednej strony jest elegancka i schludna, te niechlujne grzywki zdecydowanie wydzielają rockowe wibracje.

Gładka i elegancka Pixie Isabelli MonerDFree / Shutterstock.com

Gładka i elegancka Pixie Isabelli Moner

Widzieliśmy wiele niechlujnych i teksturowanych wróżek, więc oto coś innego. Isabela Moner woli jej pixie gładką i elegancką ze schowanymi bokami, aby uzyskać naprawdę czysty i słodki wygląd.

Piecey Platynowo-Blond Pixie Jessie JKathy Hutchins / Shutterstock.com

Jessie J’s Piecey Platynowo-Blond Pixie

Kawałek tekstury pixie Jessie J wygląda super fajnie. A kontrast platynowej blondynki i ciemnych korzeni dodaje świetnego wymiaru.

Pixie Kiersey Clemons z zaokrąglonymi dziecięcymi grzywkamiKathy Hutchins / Shutterstock.com

Pixie Kiersey Clemons z zaokrąglonymi dziecięcymi grzywkami

Wygląd pixie Kiersey Clemons polega na grzywce. Nosi je krótkie i zaokrąglone, aby uzyskać urocze wykończenie jej krótkiego „do.

Krótka i drobna Pixie Elizy ScanlenAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Krótka i drobna Pixie Elizy Scanlen

Ta pixie na Elizie Scanlen jest wyjątkowo krótka po bokach i z tyłu, a także nie tak długa na górze. Kawałek tekstury nadaje mu charakteru, a lśniący złoty blond kolor wygląda bosko.

Keke Palmer's Wash-and-Go Pixie CutDFree / Shutterstock.com

Keke Palmer’s Wash-and-Go Pixie Cut

Ta fryzura, którą nosi Keke Palmer, musi być najbardziej wyluzowaną i bezproblemową pixie, jaką zobaczysz. Prosty i łatwy w utrzymaniu, idealny dla dziewczyny w podróży.

Falista grzywka Maggie GyllenhaalJaguar PS / Shutterstock.com

Falista grzywka Maggie Gyllenhaal

Maggie Gyllenhaal sprawia, że ​​jest prosty, ale stylowy dzięki temu krojowi pixie, który ma tylko lekką falę na krótkiej grzywce. Na górze jest też trochę tekstury, aby nadać mu dodatkowego charakteru.

Pixie Marii Borges z Choppy BangsAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Pixie Marii Borges z Choppy Bangs

Modelka Maria Borges tymczasowo zamienia swoją TWA na tę uroczą fryzurę pixie. Uwielbiamy subtelną teksturę tego stylu, a także nierówne, wzburzone grzywki.

Elegancka platynowo-blond Pixie Andrei RiseboroughTinseltown / Shutterstock.com

Sleek Platynowo-Blond Pixie Andrei Riseborough

Andrea Riseborough wygląda całkowicie promiennie w tym platynowym blond kolorze włosów. Elegancka stylizacja jej pixie w połączeniu z oszałamiającym kolorem sprawia, że ​​jest to naprawdę wyjątkowy wygląd.

Wyczesana Pixie Tamrona HallaDFree / Shutterstock.com

Wyczesana Pixie Tamrona Halla

Podczas gdy klasyczne pixie są zwykle noszone z grzywką, zawsze możesz je zmienić, odciągając je od twarzy, jeśli masz na to ochotę. Noszenie wyczyszczonej pixie, takiej jak Tamron Hall w niektóre dni, zapewnia wszechstronność fryzury.

Pixie Sami Gayle'a z pierzastymi grzywkamiKathy Hutchins / Shutterstock.com

Pixie Sami Gayle’a z pierzastymi grzywkami

Czasami wystarczy idealnie wystylizowana grzywka, aby uzyskać najbardziej szykowny krój pixie. Tutaj Sami Gayle nosi pierzaste grzywki, aby zapewnić idealne wykończenie jej upraw.

Kręcone Pixie Cush JumboAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Kręcone Pixie Cush Jumbo

Jeśli masz naturalnie teksturowane włosy, możesz włączyć te loki do swojego pixie cut, jak tutaj demo Cush Jumbo. Jej niechlujna, kręcona faktura dodaje jej dodatkowego szyku, nie sądzisz??

Betty Boop Pixie Skaia JacksonaAgencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Betty Boop Pixie Skai Jacksona

Skai Jackson wygląda tak uroczo, wydzielając atmosferę Betty Boop dzięki temu pixie. To te małe fale na jej grzywce przypominają nam tak bardzo o klasycznej postaci z kreskówek.