8 sposobów, aby Twoje włosy wyglądały szczęśliwie i zdrowo latem

Jest lato, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć się chłodną atmosferą i ciepłym słońcem. Ale kiedy w tym sezonie przejdziesz w stan wyluzowania, nie pobłażaj swojej pielęgnacji włosów.

Niestety, jest to pora roku, w której Twoje włosy potrzebują największej uwagi i miłości, ponieważ ostre promienie UVA i UVB sprawiają, że włosy są pozbawione wilgoci, podatne na łamliwość i pozbawione składników odżywczych. Jednocześnie ciepło i wilgoć mogą sprawić, że twoje włosy opadają płasko i wyglądają na matowe, ale istnieje kilka sposobów, aby utrzymać je w jasnych i żywych kolorach przez cały rok. Oto niektóre z najlepszych opcji walki z uszkodzeniami i szarością podczas ciepłych miesięcy:

Używaj ochronnych produktów do pielęgnacji włosów

postępowiec / Shutterstock.com

Czy wiesz, że możesz kupić spray do włosów SPF 30? Tak, istnieją produkty ochronne dla twoich włosów, tak jak istnieją produkty ochronne dla twojej skóry.

Te produkty chronią pasemka przed wysuszeniem lub łamliwością, nawet po długim dniu spędzonym na słońcu. Ochronne spraye, odżywki bez spłukiwania i zabiegi na skórę głowy chronią włosy, jednocześnie nawilżając je i nawilżając, dzięki czemu wyglądają wyjątkowo zdrowo i promiennie.

Zajmij się łysieniem i przerzedzeniem

Kiedy spędzasz czas na słońcu, Twoja opalenizna lub oparzenie może uwydatnić łysienie lub przerzedzenie skóry. A jeśli jesteś łysy lub cierpisz na rzadkie loki, Twoja skóra głowy jest bardzo podatna na oparzenia słoneczne, co może prowadzić do stanów zagrażających życiu, takich jak czerniak.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie programu wzrostu włosów na lato, aby Twoja skóra głowy była chroniona, a łysienie nie było zbyt oczywiste. Oczywiście wszystko, co możesz zrobić, aby przyspieszyć wzrost włosów, poprawi również Twoją samoocenę.

Zakryj włosy na słońcu

Edithrum / Shutterstock.com

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem kapelusza przeciwsłonecznego UPF 50-plus, nadszedł czas, aby pociągnąć za spust! Czapki przeciwsłoneczne, zwłaszcza te zaprojektowane specjalnie do ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, zapewniają barierę ochronną między włosami a słońcem, dzięki czemu promienie UV nie mogą zostać wchłonięte. Jednocześnie kapelusz przeciwsłoneczny z szerokim rondem może chronić twarz, szyję i klatkę piersiową przed poparzeniem.

Szaplanuj głębokie leczenie

Twoja fryzjerka prawdopodobnie zaproponuje głęboką kurację lub dwie w salonie, które pomogą zaradzić wcześniejszym uszkodzeniom spowodowanym słońcem i innymi czynnikami środowiskowymi. Długotrwałe przebywanie na słońcu pozbawia Twoje włosy białka, powodując poważne uszkodzenie warstwy naskórka (powierzchni pasma włosów). Dlatego chcesz szukać zabiegów, które pomogą przywrócić te białka i przywrócić składniki odżywcze, które zachęcają do jedwabiście miękkich lśniących włosów.

Szukaj produktów zawierających keratynę, włókniste białko, które pomaga ukształtować strukturę włosów. Prawdopodobnie nie jest złym pomysłem zaplanowanie regenerującej kuracji keratyną dwa lub trzy razy w okresie letnim.

artdes / Shutterstock.com

Użyj odżywczego szamponu i odżywki

Twoje regularne mycie też jest ważne. Ważne jest, aby zapewnić swoim mieszkom włosowym i pasmom wsparcie, którego potrzebują, za pomocą wysokiej jakości szamponu i odżywki zwalczającej suchość i łamliwość. Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, oprzyj się pokusie codziennego mycia szamponem i kondycjonowania. Wszystkie produkty oczyszczające i pielęgnacyjne usuwają z włosów naturalne olejki, które mogą je wysuszać i pogłębiać istniejące osłabienia lub uszkodzenia.

To samo dotyczy kondycjonowania. Być może będziesz musiał „wytrenować” włosy, aby były dłuższe między zabiegami pielęgnacyjnymi, ale większość ludzi może umieścić je w miejscu, w którym wystarczy je myć dwa lub trzy razy w tygodniu, chociaż każda skóra głowy jest inna.

Zdobądź fryzurę (lub dwie)

Czy wiesz, że regularne strzyżenie jest ważne, aby Twoje włosy były zdrowe, mocne i miękkie przez cały rok? Nawet jeśli jesteś prawdopodobnie najbardziej zajęty latem – to sezon wakacji, ślubów, pryszniców i nie tylko – upewnij się, że masz czas na przycięcie lub dwa, najlepiej na początku i na końcu sezonu.

Włosy rosną szybciej w okresie letnim, a rozdwajanie końcówek należy o tej porze roku bardziej regularnie zajmować się rozdwajaniem. Poproś o głęboką keratynę przy następnym cięciu na lato!

Używaj kremów nawilżających i olejków do włosów

Największym problemem związanym z wystawianiem włosów na słońce przez dłuższy czas jest to, że pozbawia je wilgoci, co prowadzi do wysuszenia, łamliwości i ogólnie niezdrowego wyglądu włosów.

O tej porze roku twoje włosy są również narażone na nadużywanie chloru, słonej wody i innych czynników środowiskowych, więc może potrzebować trochę dodatkowego oleju, aby nie wypadły całkowicie z szyn. Codziennie używaj maleńkiej kropli oleju arganowego, olejku makadamia lub olejku marula, aby przywrócić część niezbędnego nawilżenia.

Pomyśl poza uszkodzeniami słonecznymi

/ Shutterstock.com

Słońce nie jest jedynym ostrym przestępcą, którego można obwiniać za suche, słabe i podatne na pękanie letnie zamki. Jest też chlor, który pozbawia włosy naturalnych olejków i pozostawia suche, osłabione i matowe włosy.

Aby zwalczyć uszkodzenia spowodowane chlorem, zawsze spłucz włosy zwykłą wodą po wyjściu z basenu i rozważ noszenie czepka pływackiego, aby chronić je przed szkodliwymi chemikaliami. Słona woda jest kolejnym winowajcą przesuszonych pasm, więc upewnij się, że trzymasz włosy z dala od fal lub używasz odrobiny oleju, gdy planujesz pływać w oceanie.

Nie bądź leniwy w kwestii swoich włosów

Jest lato i nie chcemy układać na talerzu niczego innego, ale ważne jest, aby starać się nie rozleniwiać, jeśli chodzi o rutynę pielęgnacji włosów. Gdy temperatura wzrośnie, twoje włosy będą widzieć znacznie więcej słońca i chcesz, aby były tak piękne, jak to możliwe przez całą letnią zabawę. Te wskazówki pomogą zapewnić, że Twoje zamki będą wyglądać atrakcyjnie, gdy jesteś na wakacjach, spędzasz czas na basenie lub uczestniczysz w specjalnych wydarzeniach tego lata.