Jak uzyskać białe włosy – podejście do majsterkowania

Kobieta w czerwono-czarnej koszuli

Źródło obrazu: Pexels

Być może wypróbowałeś wszystkie kolory pod słońcem i szukasz czegoś nowego do zrobienia ze swoimi włosami.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby włosy były białe? Nauka uzyskiwania siwych włosów polega na pozbawianiu włosów koloru. Może to spowodować wysuszenie włosów.

Jeśli jednak zastosujesz odpowiednią technikę we włosach, unikniesz długotrwałych uszkodzeń.

Przyjrzyjmy się, jak używać toniku i wybielacza, aby uzyskać piękne, efektowne białe włosy.

Jak uzyskać białe włosy bez chemikaliów?

Kobieta ubrana w pomarańczowy hidżab nakrycia głowy

Źródło obrazu: Pexels

Im zdrowsze są twoje włosy przed ich rozjaśnieniem, tym większa szansa, że ​​nie będziesz mieć długotrwałych uszkodzeń. Twoje włosy muszą być pełne naturalnego koloru i olejków, aby mogły nabrać wybielacza bez całkowitego zniszczenia.

Dlatego dobrze jest zastanowić się nad jakością swoich włosów, zanim zdecydujesz się na ich rozjaśnienie. Jeśli czujesz, że twoje włosy nie są zbyt zdrowe, będziesz musiała popracować nad przywróceniem ich szybkości na kilka tygodni przed ich rozjaśnieniem.

Wiąże się to z unikaniem wszystkiego, co może go potencjalnie uszkodzić, na przykład ciepła i chemikalia. Jeśli zazwyczaj prostujesz lub kręcisz włosy, staraj się tego unikać przez pewien czas.

Będziesz także unikać suszenia włosów podczas mycia. Suszenie włosów może sprawić, że staną się suche i puszą się, a ich stan nie będzie idealny do rozjaśniania.

W dzisiejszych czasach trudno jest uniknąć stosowania chemikaliów na włosach. Wybielanie włosów działa najlepiej, jeśli nigdy nie używałeś w nich żadnych innych chemikaliów. Jeśli niedawno farbowałaś włosy, będziesz musiała odczekać co najmniej dwa tygodnie, aby wybielić je na biało, aby dać im szansę na samoregenerację i być tak zdrowym, jak to tylko możliwe.

Czego użyć we włosach, aby przygotować?

Młoda kobieta z siwymi włosami siedzi na kanapie

Źródło obrazu: Unsplash

Omówiliśmy, jak ważne jest zdrowie Twoich włosów przed rozjaśnieniem ich na biało. Przyjrzyjmy się teraz, jakich produktów użyć, gdy uczysz się, jak uzyskać siwe włosy.

Olej kokosowy to doskonały naturalny produkt do stosowania na włosy przed rozjaśnieniem ich na biało. Zalecamy całkowite pokrycie włosów olejem kokosowym co najmniej trzy godziny przed rozjaśnieniem.

Aby to zrobić, wyciągnij z pojemnika dużą kroplę i wetrzyj ją między dłonie. To rozgrzeje olej kokosowy i ułatwi aplikację na włosy.

Wmasuj olej kokosowy we włosy i skórę głowy. Jedną z rzeczy, które uwielbiamy w stosowaniu oleju kokosowego przed wybielaniem, jest to, że można go pozostawić w środku – nie trzeba go spłukiwać przed rozpoczęciem wybielania.

Jeśli uda Ci się nałożyć olejek kokosowy na dzień przed wybielaniem, spróbuj pozostawić go we włosach na noc, aby całkowicie przesiąkł.

Olej kokosowy jest skutecznym środkiem nawilżającym włosy, ponieważ składa się z cząsteczek, które są wystarczająco małe, aby dostać się do wnętrza włosa. Oprócz nawilżenia włosów może również zwiększyć połysk i połysk.

Wybór odpowiednich produktów do włosów

Czarna skórzana torba z produktami do włosów

Źródło obrazu: Unsplash

Patrząc na odpowiednie produkty do włosów, których należy użyć przed i po rozjaśnieniu włosów na biało, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze, nie chcesz kupować żadnych produktów, które wysuszą twoje włosy. Po drugie, nie chcesz kupować niczego, co doda objętości Twoim włosom.

Rzućmy okiem na to, na co zwracać uwagę i czego unikać przy wyborze produktów do włosów:

  • Czego szukać: z reguły zwracaj uwagę na produkty do włosów, które mają niski poziom pH. Ograniczy to, w jakim stopniu zmienią równowagę naturalnych olejków we włosach. Polecamy również poszukiwanie produktów, których składnikiem są naturalnie występujące olejki. Należą do nich awokado, arganowy, i oliwa z oliwek. PCA sodu i mleczan sodu również są w porządku.
  • Czego unikać: zalecamy unikanie produktów do włosów, które są zbyt mocno pachnące. Najczęściej zawierają sztuczne perfumy, które znowu tylko wysuszą twoje włosy. Dodatkowo, patrząc na listę składników, staraj się unikać tych, które zawierają alkohole zaczynające się od „prop”. Im bardziej naturalny jest produkt, tym lepiej będzie dla twoich włosów.

Wybór odpowiednich produktów do wybielania

Farba do włosów

Źródło obrazu: Pixabay

Jeśli chodzi o wybór odpowiednich produktów do rozjaśniania włosów na biało, wszystko jest gotowe. Porozmawiajmy teraz, jak wybrać odpowiednie produkty wybielające.

Na szczęście produkty do farbowania włosów są powszechnie dostępne – wystarczy wiedzieć, z którymi się wybrać. Zazwyczaj farby do włosów drogeryjne są gorszej jakości, dlatego zalecamy odwiedzenie najbliższego salonu lub sklepu kosmetycznego w celu uzyskania produktu do farbowania włosów wyższej jakości.

Wybielacz można kupić w opakowaniu z proszkiem lub w wannie. Jeśli planujesz rozjaśnianie włosów więcej niż jeden raz, możesz kupić wannę.

Następną pozycją na liście powinien być twórca kremu. Wywoływacz kremu reaguje z wybielaczem, tworząc pastę, która pozbawi włosy dowolnego koloru. Wywoływacz kremu występuje w różnych pomiarach objętości, zaczynając od dziesięciu, a kończąc na czterdziestu.

Im większa objętość znajduje się na wywoływaczu kremu, tym jaśniejsze będą twoje włosy. Oznacza to jednak również, że zadasz więcej obrażeń.

Na koniec musisz kupić toner i korektor czerwonego złota. Tonik sprawi, że twoje włosy będą białe, a nie żółte, a korektor z czerwonego złota zapobiegnie ich brązowawej stylizacji. Korektor czerwonego złota nie jest niezbędny, ale z pewnością pomaga w tym procesie.

Jak uzyskać białe włosy – zanim je wybielisz?

Teraz, gdy jesteś już wyposażony w produkty do rozjaśniania włosów, porozmawiajmy o tym, co zrobić w ramach przygotowań.

Najpierw upewnij się, że masz miskę do mieszania, parę jednorazowych rękawiczek, ręcznik i pędzelek do mieszania i nakładania wybielacza. Niektóre z tych przedmiotów, które możesz już mieć w domu.

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić przed rozjaśnieniem włosów na biało, jest test pasemek i skóry. Test pasemka polega na nałożeniu niewielkiej ilości mikstury na małe pasmo włosów. Pomoże Ci to ocenić, ile czasu zajmie rozjaśnienie włosów.

Musisz także wykonać test skórny. Ma to na celu upewnienie się, że nie jesteś uczulony na nic w mieszance wybielającej. Zalecamy zabranie wkładki dousznej i zaznaczenie niewielkiego obszaru skóry za uchem. Odczekaj 30 minut przed spłukaniem.

Jeśli po 48 godzinach Twoja skóra nie zareagowała, możesz bezpiecznie stosować miksturę na włosy i głowę.

Jak uzyskać białe włosy – po ich wybieleniu

Po nałożeniu mieszanki rozjaśniacza na nieumyte, suche włosy, sprawdź, czy jest równomiernie rozprowadzona. Ponieważ końce rozjaśnią się szybciej niż nasady, dobrym pomysłem jest nałożenie większej ilości mieszanki na czubek głowy, gdzie włosy są gęstsze. Masuj dłonie wokół włosów, wyczuwając suche miejsca, które mogłeś przegapić. Możesz także użyć lusterka, aby zobaczyć, jak wygląda tył Twojej głowy.

Blondwłosa kobieta pozuje na krześle

Źródło obrazu: Pexels

Gdy będziesz pewny siebie, zakryłeś każde miejsce, owiń głowę folią spożywczą. Po 15 minutach wykonaj test koloru na jednym pasmie włosów. Wyjmij go z folii i zwilż niewielką ilością wody. Zetrzyj mieszankę wody i wybielacza z pasma i sprawdź kolor.

Jeśli pasmo jest nadal ciemne, nałóż więcej wybielacza i pozostaw na kolejne dziesięć minut. Zalecamy sprawdzanie włosów co dziesięć minut, aż uzyskają pożądany kolor.

Wypłucz wybielacz po 50 minutach. Nałóż biały toner i postępuj zgodnie z tą samą procedurą, sprawdzając co dziesięć minut kolor. Po 50 minutach dokładnie spłucz włosy zimną wodą.

To dobry moment w procesie mycia włosów. Zapewni to dokładne wypłukanie wybielacza i tonera.

Jak uzyskać białe włosy w domu?

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim może być drogie.

Jeśli nie chcesz wydawać tak dużo na swoje włosy, spróbuj farbować je w domu?

Nie ma powodu, dla którego nie można uzyskać pięknych, białych włosów, robiąc to samemu. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, a na koniec nauczysz się, jak uzyskać siwe włosy, wydając tylko ułamek tego, co zwykle kosztowałoby.

Zadbaj o swoje nowe, białe włosy. Nie myj go zbyt często i delikatnie szczotkuj – wybielacz będzie trochę uszkadzał, nawet jeśli wygląda świetnie.