Kötü Bir Saç Çizgisi Nasıl Onarılır – Saç Çizginizi Geri Büyütme

Kötü bir saç çizgisinin üstesinden gelmek zor olabilir. Ve üzücü gerçek şu ki, erkeklerin üçte ikisinden fazlası 35 yaşına kadar biraz saç dökülmesi yaşayacak. Bu, çoğu erkeğin havalı erkek saç stillerini şekillendirmeye devam etmek istiyorlarsa, azalan saç çizgilerini düzeltmenin veya uzatmanın bir yolunu bulması gerektiği anlamına geliyor..

Ancak çarpık, korkunç saç çizgileri yaşayan erkekler, hasarı tersine çevirmek ve saçlarını yeniden uzatmak için her şeyi deneyeceklerinden emindirler, çoğu zaman bir fark yaratmayan pahalı “mucize” saç uzatma ürünlerini deniyorlar. Dağınık bir saç çizgisi genetiğinizin bir sonucu olsa da, düzensiz veya gerileyen bir saç çizgisine neden olabilecek stres, kötü beslenme ve korkunç saç bakımı gibi birçok başka faktör vardır..

Aşağıda, kötü bir saç çizgisini düzeltmenin 5 yolunu tartışıyoruz. Saç kesiminizi veya şekillendirme ürününüzü değiştirmek gibi basit çözümlerden, yaşam tarzı iyileştirmeleri yoluyla potansiyel olarak daha iyi bir saç çizgisi elde etmeye kadar, bunlar saç ekimi gibi daha sert adımları düşünmeden önce yapabileceğiniz kolay ve hızlı değişikliklerdir..

Kötü Bir Saç Çizgisi Nasıl Onarılır

Beslenme

Sakal uzatmak gibi, saçınızın kalitesinde de büyük bir faktör beslenmenizdir. Doğru diyet saç çizginizi geri getiremese de, daha güçlü saçlara ve daha yavaş saç dökülmesine katkıda bulunabilir. Tavuk, balık, yumurta ve kuruyemiş gibi protein açısından zengin besinlerin yanı sıra çoğu sebzeyi yemek saçınızı daha sağlıklı, daha parlak ve daha kalın hale getirebilir..

Saç Büyüme ve Beslenme

Sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar için tüm doğru vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olmak için, multivitamin. Saçınızı daha hızlı uzatmayı vaat eden vitamin ürünlerini veya markalarını desteklemiyoruz – zamanın %99,9’u, bu ürünler genel bir multivitaminden çok daha pahalı ve aynı bileşenlere sahip.

Stres

Birçok uzman size tüm stresin saç dökülmesine katkıda bulunduğunu söyleyecek olsa da, durum tamamen böyle değil. Tıbbi veya yaşam tarzı değişikliklerinin getirebileceği fizyolojik stres saç dökülmesine neden olabilir..

Stres ve Saç Dökülmesi

Hayattaki günlük zorlukların getirdiği duygusal stres, genellikle kötü bir saç çizgisine katkıda bulunmaz. Ancak, bu stres faktörleri ele alındığında saçlarınız yeniden uzayabilir ve normal büyüme döngüsü devam edebilir..

şampuanlama

Bazı “uzmanlar”, saçınızı çok sık yıkamanın korkunç saç çizgilerine katkıda bulunabileceğini iddia edecektir. Bu, yalnızca kimyasal olarak aşındırıcı ve saçınıza zarar veren bir erkek şampuanı ve saç kremi kullanıyorsanız geçerlidir; neredeyse tüm büyük markalar için geçerli değildir. Aslında, gerçek uzmanlar, temiz saç doğal olarak daha kalın göründüğünden, inceltilmiş saçları haftada 3 ila 4 kez şampuanlamayı önerir..

Erkek Şampuanları

Saç çizgisinde azalma yaşayan erkekler, saçlarının döküldüğünü gördüklerinde bunu kabul etmekte zorlanırlar. Ne yazık ki, bu dökülme muhtemelen ne olursa olsun gerçekleşir. Aslında, sorunun saçınızı ne kadar kabaca yıkadığınız veya tedavi ettiğinizle daha fazla ilgisi olabilir..

İşte erkekler için saç dökülmesine neden olan saç çizginizi düzeltmeye ve mevcut saçınızın daha kalın görünmesine ve hissetmesine yardımcı olacak en iyi saç dökülmesi şampuanlarından bazıları..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Ultrax Labs Saç Dalgalanma | Kafein Saç Dökülmesi Saç Uzatıcı Şampuan 8 oz Ultrax Labs Saç Dalgalanma | Kafein Saç Dökülmesi Saç Uzatıcı Şampuan 8 oz 11.263 İnceleme $67.95 Şimdi al
Saç İnceltme ve İnceltme için Lipogaine Big 5 Saç Uyarıcı Şampuan Kırılma, Erkek ve Kadın, Tüm Saç Tipleri İçin, Biotin, Kafein, Argan Yağı, Hint Yağı ve Saw Palmetto (Mor) ile İnfüzyon Saç İncelmesine Yönelik Lipogaine Big 5 Saç Uyarıcı Şampuan & Kırılma, Tüm Saç Tipleri, Erkekler ve… 1.659 İnceleme 30,00 $ Şimdi al
İnceltici Saçlar için Biotin Saç Şampuanı - Hacim Veren Erkek ve Kadın Saçları İçin Biotin Şampuan Nemlendirici - Sülfatsız, Biotinli ve Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan Doğal Türevli İncelen Saçlar için Biotin Saç Şampuanı – Erkek ve Kadın Saçları İçin Hacim Veren Biotin Şampuan… 31.036 İnceleme 9,95 dolar Şimdi al

Uzaklaşan Saç Çizgileri İçin En İyi Saç Kesimleri

Saçlarınız inceliyorsa veya saç çizginizin yakınında kel noktalar oluşuyorsa, saçınızı uzatmak yerine daha kısa kesmek daha mantıklıdır. Çoğu erkek bunu öğrendiğine şaşırır, ancak kısa saç kesimleri, kelliğinize dikkat çeken kontrastı en aza indirir. Ama dul bir kadın ya da saç çizgisi azalmış erkekler için pek çok iyi saç modeli var..

Dullar Tepe Saç Modelleri

Başınızı tıraş etmek bir seçenek değilse, o zaman bir vızıltı kesimi, yüksek cilt solması veya alttan kesilmiş bir saç modeli düşünebilirsiniz. Bu çok kısa kesimler ve stiller ile insanlar ince saçlarınızı veya kötü saç çizginizi o kadar fark etmeyecekler..

Dokulu doğal bir görünüm için jel yerine kaliteli şekillendirici pomad veya saç mumu kullanmayı unutmayın. Dokulu saç modelleri, saç derinizi örtmek ve saçınıza “daha kalın” bir görünüm sağlamak için daha iyi bir iş çıkarır..

Uzaklaşan Saç Çizgileri İçin Saç Kesimleri

Saç Çıkarma Tedavileri

Kötü saç çizginizin veya ince saçınızın daha da kötüleştiğini düşünüyorsanız, daha agresif adımlar atmanın zamanı gelmiş olabilir. Saç dökülmesini önlemek ve hatta tersine çevirmek için, foliküllerinizi uyarabilecek bir saç uzatma ürünü düşünebilirsiniz..

Birçok saç tedavisi mevcut olsa da, en iyisi erkeklere yöneliktir. rogaine. Dermatologlar tarafından tavsiye edilen en iyi marka olan Rogaine’in kullanımı kolay köpüğü, piyasadaki en etkili saç büyütme ürünüdür..

Aktif bileşen, erkek saç dökülmesi için FDA onaylı bir ilaç olan Minoxidil’dir. Süreci açıklamak için, bu topikal ilaç saçın büyüme evresini artırarak ve yeni saçların yeniden çıkması için ölü saç köklerini canlandırarak çalışır. Klinik testlerde Rogaine, 10 erkekten yaklaşık 9’unda sonuç verdi..

En İyi Saç Dökülmesi Tedavisi - Rogaine

Saç dökülmesini kalıcı olarak önlemek istiyorsanız, rogaine gitmenin yoludur. Biz de tavsiye ederiz Kirkland’s Minoxidil %5 Ekstra Güç daha ucuz olan jenerik bir ürün için formül. Kirkland, Costco’nun özel etiket markasıdır, bu nedenle uygun bir fiyata sağlam sonuçlar bekleyin.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Saç Dökülmesi ve Yeniden Büyüme için Erkek Rogaine 5% Minoxidil Köpük, İnce Saçlar için Topikal Tedavi, 3 Aylık Arz Saç Dökülmesi ve Yeniden Büyüme için Erkek Rogaine 5% Minoxidil Köpük, İncelme için Topikal Tedavi… 19.498 İnceleme $46.99 Şimdi al

Kötü Bir Saç Çizgisiyle Nasıl Başa Çıkılır?

Saç çizginizi düzeltmenin veya saçınızı yeniden büyütmenin yolları tükendiyse, yeni tedavi seçeneklerinin mevcut ve sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzla veya bir uzmanla konuşmayı düşünün..