Najlepsze kremy do odrętwiania tatuaży

Dowiedz się o najlepszych dostępnych kremach znieczulających do tatuażu, w tym o tym, jak ich używać, aby uzyskać jak najdłuższy efekt, i który z nich jest naszym najlepszym wyborem na rynku

robienie tatuażu

Od redakcji: Żeby było jasne, nie jesteśmy wyszkolonymi lekarzami. Ten artykuł i jego treść są tylko naszą opinią i nie powinny zastępować porady lekarza.

Czy naprawdę ich potrzebujesz??

Nie ma nic lepszego niż nowy odrobina atramentu, ale aby uzyskać ten elegancki nowy tatuaż, musisz najpierw zmierzyć się z bólem. Nie da się uciec od faktu, że tatuaże mogą trochę boleć, nawet jeśli jesteś potężnym, umięśnionym hulk.

Oczekiwanie na ból może wystarczyć, aby zniechęcić wiele osób do wykonania tatuażu, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy jeżdżą. Telewizyjne programy tatuażu, które uchwyciły każdy moment przygryzania warg, nie pomagają, ujawniając każdy grymas, gdy osoba zaciska zęby i próbuje przejść przez to doświadczenie.

Tatuowanie wymaga wbijania igieł w skórę, która oczywiście ma miliony zakończeń nerwowych, które odczuwają ból, co daje okropne uczucie intensywnego ukłucia ostrym przedmiotem.

Ale czy może być łatwiejszy sposób na zrobienie tatuażu bez konieczności znoszenia tak dużego bólu w tym procesie? Jeśli tęsknisz za tatuażem, ale ból jest zbyt odstraszający, możemy znaleźć rozwiązanie. Kremy znieczulające zyskują na popularności i mogą pomóc przytępić uczucie na skórze, dzięki czemu tatuaże są znacznie łatwiejsze do zniesienia.

tatuażysta używający pistoletu do tatuażu

Oczywiście nie sugerujemy, że tatuaże nigdy nie będą boleć, nawet przy odrobinie pomocy. Kiedy jednak użyjesz kremu znieczulającego, możesz odkryć, że nie jest tak źle. W rzeczywistości, jeśli tatuujesz się na ramieniu, mięśniu łydki lub innym obszarze, który jest mniej wrażliwy, możesz mieć szczęście, że ledwo coś zarejestrujesz.

Brzmi dobrze? Odrętwiające kremy z pewnością mogą złagodzić ból i pozwolić ci cieszyć się doświadczeniem tatuowania. Ale poczekaj chwilę! Zanim zaczniesz spieszyć się po najsilniejszy krem ​​​​odrętwiający, jaki możesz znaleźć, musisz wiedzieć, że nie możesz ich wszystkich użyć. Niektórych kremów paraliżujących absolutnie nie należy używać do tatuaży, a kilka może nawet zniszczyć Twój cenny tusz.

Jeśli czujesz się zdezorientowany, jesteśmy tutaj, aby pomóc w tym obszernym przewodniku po najlepszych kremach znieczulających do tatuażu na rynku. Sprawdź poniższe informacje, a znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

tatuaż wykonywany na ramieniu

Jak oni pracują

Na pierwszy rzut oka wszystkie kremy odrętwiające mogą wyglądać podobnie. W końcu wyciskasz kropelkę, rozsmarowujesz ją na skórze i czekasz, aż drętwienie zacznie działać. Z pewnością nie jest to bardziej skomplikowane.?

Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że dostępnych jest wiele kremów znieczulających, które działają na różne sposoby. Warto wiedzieć, jaka jest różnica, ponieważ może się okazać, że jeden konkretny rodzaj jest dla Ciebie bardziej skuteczny niż inny.

Istnieją trzy główne rodzaje kremów znieczulających do tatuaży: blokery nerwów, środki uspokajające nerwy i środki zwężające naczynia krwionośne. Działają na receptory bólu w ciele, ale każdy z nich w inny sposób. Oto krótkie podsumowanie wszystkich trzech:

Blokery nerwów

Znieczulenie miejscowe jest rodzajem blokera nerwów, który sprawia, że ​​obszar skóry wydaje się całkowicie odrętwiały na potrzeby zabiegów medycznych. Te stosowane w szpitalach są zwykle podawane we wstrzyknięciach, co pozwala na wykonanie drobnych operacji bez odczuwania przez pacjenta niczego!

Niektóre kremy znieczulające do tatuażu są również blokerami nerwów, ale te dostępne na rynku są stosowane miejscowo, a nie wstrzykiwane. Działają, minimalizując liczbę sygnałów bólowych, które mogą być wysyłane do mózgu, zmniejszając w ten sposób dyskomfort.

Miejscowe blokery nerwów nie są w pełni skuteczne w zapobieganiu odczuwaniu bólu, ponieważ nie są w stanie całkowicie wyeliminować wiadomości wysyłanych do mózgu. Są bardzo dobrzy w łagodzeniu bólu, ale ponieważ nerwy nadal działają normalnie, gdy są używane samodzielnie, często nadal odczuwa się ból.

Z tego powodu blokery nerwów są często stosowane w połączeniu ze środkami uspokajającymi nerwy, w połączeniu kremu.

tatuażysta rysujący tatuaż

Zagłuszacze nerwów

Jak już wyjaśniliśmy, blokery nerwów próbują osłabić drogi do mózgu, powstrzymując przekazywanie wiadomości o bólu. Wygładzacze nerwów mają inne podejście, uniemożliwiając w ogóle działanie nerwów.

Ponieważ środki uspokajające nerwy powstrzymują pracę nerwów, mogą być niezwykle skuteczne w łagodzeniu bólu. W zasadzie może to brzmieć idealnie, ale w rzeczywistości nie blokują całego bólu. Powodem tego jest to, że ten rodzaj kremu nie może wniknąć wystarczająco głęboko w warstwy skóry.

Igły tatuażysty wychodzą poza poziom powierzchni, uruchamiając nerwy znajdujące się w skórze właściwej. Jest to głębsza warstwa skóry, a znajdujące się w niej nerwy nie są narażone na miejscowe martwienie nerwów.

To jest powód, dla którego blokery nerwów są zwykle dodawane do środków uspokajających nerwy, aby zapobiec odczuwaniu bólu w obie strony.

 

zwężające naczynia krwionośne

Trzeci rodzaj kremu technicznie nie działa bezpośrednio na receptory bólu, ale mimo to może mieć wyraźny efekt. Zwężające naczynia krwionośne nie znieczuli Twojej skóry, ale spowoduje skurcz naczyń krwionośnych. To nie tylko spowalnia wchłanianie chemikaliów, ale także zmniejsza przepływ krwi.

Środki zwężające naczynia są często używane w szpitalach ze środkami miejscowo znieczulającymi, ponieważ zapobiegają rozprowadzaniu leku po całym ciele. Ograniczając przepływ krwi, więcej środków przeciwbólowych zostaje zatrzymanych w żądanym obszarze.

W podobny sposób działają z kremami znieczulającymi, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej. Pomaga to osobom dłużej pozostać bez bólu podczas tatuażu.

Przypadkowym, ale korzystnym efektem zmniejszonego przepływu krwi jest mniejsze krwawienie w miejscu tatuażu.

tatuażysta-trzymający-tatuaż-pistolet

Przewodnik dla kupujących

Teraz, gdy już wiesz, jak działają różne rodzaje kremów znieczulających, zwrócimy uwagę na kupowanie. Znalezienie najlepszego kremu znieczulającego skórę do tatuaży zależy od wielu czynników.

Większość kremów paraliżujących nie jest stworzona specjalnie do tatuaży. Zamiast tego są rodzajem kremu leczniczego, który znieczula obszar i jest kompatybilny z wieloma zastosowaniami, w tym tatuażami. Inne powody, dla których można użyć kremu znieczulającego, to zabiegi kosmetyczne, kolczyki, prace dentystyczne, zabiegi medyczne i chirurgia optyczna.

Jak widać z powyższej sekcji, sposób działania kremów jest bardzo różny i niektóre mają lepszy efekt niż inne. Chociaż wszystkie kremy znieczulające zmniejszają czucie w skórze, składniki, które zawierają, mogą być bardzo różne.

Skutki uboczne

Chociaż jest mało prawdopodobne, że znajdziesz produkt opracowany wyłącznie do użytku z tatuażami, niemniej jednak ważne jest, aby sprawdzić, czy jest on kompatybilny. Używanie kremu znieczulającego, który nie wymienia tatuaży jako potencjalnego zastosowania, może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, a także wpływać na twój atrament. Niektóre ze sposobów, w jakie może to na Ciebie wpłynąć, obejmują:

 • Nie odrętwianie obszaru, pozostawiające cię do radzenia sobie z bolesnym tatuażem
 • Podrażnienie skóry powodujące dodatkowy dyskomfort zarówno w trakcie jak i po tatuażu
 • Zapobieganie prawidłowemu wchłanianiu tuszu do tatuażu przez skórę, pozostawiając niejednolity i złej jakości wzór

W niektórych przypadkach, jeśli tatuażysta zauważy, że użyłeś niezgodnego kremu znieczulającego, może odmówić wykonania zabiegu z powodów podanych powyżej.

Nawet jeśli użyjesz odpowiedniego kremu, możliwe jest wystąpienie efektów ubocznych. Ogólnie rzecz biorąc, są one dość rzadkie i zwykle doświadczane tylko przez osoby o szczególnie wrażliwej skórze. Innym czynnikiem ryzyka może być leżąca u podstaw dolegliwości skórna w czasie tatuażu.

Gdy wystąpią działania niepożądane, zwykle ustępują samoistnie i szybko ustępują. Niemniej jednak, jeśli uważasz, że możesz być narażony na niepożądaną reakcję na krem ​​znieczulający, zawsze warto wcześniej porozmawiać z lekarzem.

Działania niepożądane mogą wystąpić natychmiast po nałożeniu kremu lub jako efekt opóźniony. Powinieneś zauważyć, że wszelkie niepożądane efekty ustępują w ciągu maksymalnie 1-2 dni.

Jeśli zastosujesz zbyt dużo kremu znieczulającego i nie zastosujesz się do instrukcji, skutki uboczne mogą być znacznie gorsze. W niektórych przypadkach mogą być nawet poważne. Jeśli uważasz, że cierpisz na coś więcej niż zwykłe podrażnienie skóry, natychmiast zwróć się o pomoc lekarską.

Do najczęstszych działań niepożądanych, które mogą wystąpić, należą:

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk i stan zapalny
 • Drobne podrażnienie skóry
 • Swędzenie
 • Uczucie mrowienia lub pieczenia w miejscu nałożenia kremu.

tatuażysta dający tatuaż

Skuteczność

Kremy odrętwiające przez lata były sprzedawane w dużych ilościach i nie bez powodu: działają. Organizm każdego z nas działa w ten sam sposób, więc nie ma powodu, aby odrętwiające kremy w ogóle nie działały.

Jednak chociaż kremy znieczulające działają na każdego, stopień skuteczności będzie bardzo różny. Przy różnych strukturach nerwowych, różnej grubości skóry i osobistej wrażliwości krem ​​znieczulający będzie miał inny wpływ na każdego, kto go używa.

Uwzględnij różne moce i różnorodne składniki, a nietrudno zrozumieć, dlaczego odrętwiające kremy nie gwarantują pełnego działania.

Ważne jest, aby realistycznie podchodzić do tego, jak skuteczny może być krem. Wiele osób kupuje krem ​​znieczulający w nadziei, że całkowicie zamrozi obszar i pozostawi go bez nieprzyjemnych wrażeń podczas tatuażu.

Można śmiało powiedzieć, że byłoby bardzo nietypowym, aby zwykły krem ​​zlikwidował każdy najmniejszy dyskomfort, ale dla zdecydowanej większości użytkowników znacznie zmniejszają ból i sprawiają, że procedura jest znacznie łatwiejsza do zniesienia.

tusz do tatuaży

Nakładanie kremu

Obszar skóry powinien być czysty i wolny od oleju i zanieczyszczeń przed nałożeniem kremu znieczulającego. Zapewnia to maksymalną skuteczność i pozwala na prawidłowe wchłanianie kremu przez skórę.

Przed wyciśnięciem kremu załóż parę wodoodpornych rękawiczek. Zapobiegnie to drętwieniu dłoni i palca podczas nakładania.

Instrukcje mogą nie określać tej części, ale dobrze jest owinąć obszar kremem znieczulającym w plastikowym opakowaniu. Generuje to ciepło, dzięki czemu krem ​​działa efektywniej.

Przekonasz się, że krem ​​zaczyna działać niemal natychmiast, więc nie nakładaj go zbyt długo, zanim planujesz zrobić sobie tatuaż. Nie ma korzyści z dłuższego wchłonięcia go w skórę przed tatuażem, a jeśli poczekasz, efekt odrętwienia może zacząć zanikać zbyt szybko.

Zanim nałożysz krem ​​znieczulający, dobrze jest zapytać swojego tatuatora, czy ma jakieś konkretne zasady. Niektórzy zezwolą tylko na znieczulający krem, który został zakupiony w ich studio, ponieważ chcą mieć pewność, że pracują tylko z produktami, które są im znane..

Niektórzy tatuażyści w ogóle nie pozwalają na stosowanie kremów znieczulających. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, rozejrzyj się za innym tatuażystą, ponieważ wielu pozwala na użycie kremu. Staraj się unikać zakupu takiego, który jest na bazie gliceryny, ponieważ powoduje to śliskość skóry, a tatuażyści mogą być niechętni.

Na koniec: pamiętaj, że kremy numeryczne są przeznaczone do użycia przed wykonaniem tatuażu. Możesz później odczuwać ból, ale nie ulegaj pokusie, aby zmniejszyć dyskomfort za pomocą kremu znieczulającego. Może reagować ze skórą i powodować silne stany zapalne wokół tatuażu, a także zaburzać proces gojenia.

 

Polecane kremy do znieczulania tatuaży

Jeśli potrzebujesz czegoś, co złagodzi ból, zalecamy przyjrzenie się jednemu z tych środków przeciwbólowych na skórę.

 1. Ebanel 520 Miejscowy krem ​​znieczulający przeciwbólowy

Ten miejscowy krem ​​znieczulający firmy Ebanel jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów na rynku i nie bez powodu. Zawiera największą ilość lidokainy, jaką można legalnie kupić bez recepty w USA, 5%, co daje jej najsilniejszy cios, jaki można znaleźć w każdym kremie znieczulającym.

Niektóre kremy z lidokainą mają nieprzyjemny zapach, ale ten jest prawie całkowicie bezzapachowy. Jest również nietłusty, więc nie denerwuje twojego tatuażysty, gdy później spróbuje popracować nad twoją skórą.

Bardzo szybko wchłania się w skórę i dobrze się wchłania, zapewniając maksymalne rezultaty. Dzieje się tak częściowo dzięki specjalnej formule, która nie tylko pomaga szybko zacząć działać, ale także wzmacnia moc lidokainy.

Ebanel 520 zaczyna działać w ciągu 2-3 minut od aplikacji, a szczytową skuteczność osiąga około 25 minut później. To sprawia, że ​​jest to krem ​​niezwykle szybko działający w porównaniu z niektórymi innymi na rynku.

Efekt odrętwienia utrzymuje się przez około godzinę po osiągnięciu szczytu, ale można go bezpiecznie zastosować ponownie do 6 razy w ciągu 24 godzin.

Recenzje użytkowników Ebanel 520 były doskonałe, z wysokim wskaźnikiem skuteczności. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że uczucie odrętwienia utrzymuje się przez kilka godzin, wystarczająco długo, aby pokryć typowe doświadczenie związane z tatuażem.

Oprócz lidokainy znajdziesz zwykły asortyment bezpiecznych składników, bez dodawania toksycznych chemikaliów. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w pełni zadowolony z efektu, Ebanel ma wyjątkowe osiągnięcia w obsłudze klienta, oferując bezproblemowy zwrot pieniędzy za krem.

Co myślimy: To niedrogi krem, ale nie daj się zwieść cenie, jest tak samo skuteczny jak inne kremy znieczulające, które są droższe. To jeden z najpopularniejszych kremów znieczulających na rynku i nie jesteśmy zaskoczeni. Najlepsze oceny przez cały czas.

 

 1. Super znieczulający krem ​​znieczulający do skóry

Inny popularny krem ​​znieczulający, Super Numb, jest również wytwarzany z 5% lidokainy, podobnie jak Ebanel 520, poprzedni krem. Jednak pomimo tego, że ma taką samą moc lidokainy, ten krem ​​nie jest tak silny i nie będzie trwał tak długo.

Dzieje się tak częściowo z powodu braku specjalnej technologii wchłaniania, co oznacza, że ​​efekty kremu zaczną szybciej zanikać. Oficjalny opis mówi, że skóra będzie zdrętwiała przez 3-4 godziny, ale większość użytkowników twierdzi, że działa tylko przez 1,2-2 godziny.

Super Numb to krem ​​znieczulający na bazie wody, który nie pozostawia tłustej pozostałości, na której może się poślizgnąć tatuażysta. To jeden z powodów, dla których jest to krem ​​znieczulający zalecany do stosowania z tatuażami.

Aby uzyskać pełny efekt, warto nałożyć krem ​​przynajmniej godzinę przed wykonaniem tatuażu i zakryć obszar folią. Jeśli poprosisz tatuatora, aby odsłonił tylko fragment, nad którym pracuje, a nie cały obszar, możesz przedłużyć efekt odrętwienia. Po rozpakowaniu i starciu pozostałości kremu zegar zaczyna odliczać.

Ten paraliżujący krem ​​jest niezwykle tani, ale tubka jest mniejsza niż pozostałe. Aby krem ​​działał prawidłowo, trzeba go również dość gęsto rozsmarować. Jedna tuba 30g pokryje obszar skóry o wymiarach 6”x6”, więc możesz potrzebować więcej niż jednej, jeśli masz zrobiony duży tatuaż.

Co myślimy: To doskonały krem ​​znieczulający na początek. Działa dobrze dla większości, a cena nie zaszkodzi Twojemu kontu bankowemu. Nie jest to idealne rozwiązanie na większe powierzchnie, ponieważ może być dużo droższe, a efekt może zanikać zbyt szybko.

 

 1. UltraNumb Znieczulający krem ​​znieczulający do skóry

Jest to mała tubka kremu znieczulającego, wielkości zaledwie 10g. Dlatego, jeśli robisz tylko mały tatuaż lub chcesz poeksperymentować z kremem znieczulającym skórę przed zapłaceniem za większą tubę, jest to opłacalny sposób wypróbowania.

Każda 10g tuba pokryje obszar o wymiarach około 4”x4”. W porównaniu z Super Numb ten krem ​​zajdzie znacznie dalej, dzięki czemu jest niedrogim wyborem nawet na większe obszary.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz złożyć wniosek znacznie przed planowanym tatuażem. Nałóż jedną warstwę, a następnie zacznij dobrze wmasowywać w skórę – nie zapomnij założyć do tego rękawiczek! Następnie można nałożyć więcej, tworząc drugą, grubszą warstwę przed owinięciem folią i pozostawieniem na około dwie godziny.

Daje to najskuteczniejsze rezultaty i odkryjesz, że obszar jest przyjemnie odrętwiały. Rezultaty są mocne i długotrwałe, co daje możliwość wykonywania bezbolesnych tatuaży przez 3-4 godziny. Podobnie jak w przypadku Super Numb, najtrwalsze efekty uzyskasz, jeśli tatuator stopniowo odwinie skórę, zamiast odsłaniać cały obszar od samego początku.

Krem jest nietłusty i dobrze sprawdza się w przypadku tatuaży, a także piercingu i innych zastosowań estetycznych, takich jak woskowanie.

Co myślimy: Ten krem ​​oferuje doskonałą wartość, oszczędzając pieniądze bez uszczerbku dla skuteczności. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi aplikacji, jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt odrętwienia, ale przy prawidłowym wykonaniu wyniki są doskonałe.

 

Wniosek

Powyższe trzy produkty są jednymi z najpopularniejszych na rynku, ale który z nich jest najlepszym kremem znieczulającym ze wszystkich?

Wszystkie są w dobrej cenie, więc nie będziesz musiał nadwyrężać swojego budżetu, aby uniknąć dyskomfortu podczas tatuażu, ale jeśli ekonomia jest Twoim priorytetem, to garnek UltraNumb prawdopodobnie tylko go ogranicza. Musisz jednak przygotować się z dużym wyprzedzeniem i odczekać co najmniej dwie godziny, aby dobrze się zatopił.

Jeśli przeprowadzisz trochę własnych badań, możesz znaleźć użytkowników, którzy twierdzą, że te marki kremów znieczulających do tatuażu nie działają. Wydaje się, że mogą być bardzo zależne od użytkownika. Upewnij się, że dokładnie postępujesz zgodnie z instrukcjami i zobacz, co mogą dla Ciebie zrobić.

Chociaż wszystkie zawierają 5% lidokainy, Ebanel 520 ma najsilniejsze i najbardziej trwałe działanie ze wszystkich. Dzieje się tak dzięki specjalnej formule liposomowej, która ułatwia jego wchłanianie. Zawarte w formule składniki roślinne pomagają również łagodzić zaczerwienienia i zapobiegać stanom zapalnym skóry.

Ebanel 520 jest również dostępny jako spray znieczulający do tatuażu, który może być łatwiejszy w trudno dostępnych miejscach. Ma taką samą skuteczność i długotrwałe odrętwienie jak krem ​​znieczulający.

Dlatego dla nas Ebanel 520 jest najlepszym kremem znieczulającym do tatuaży, zapewniającym przystępną cenę, a także potężne rezultaty, pozwalające cieszyć się doświadczeniem bez rozdzierającego bólu.