15 zaujímavých a praktických nápadov pre staromódne kuchyne

staromódne kuchynské zrkadlo s tehlovou stenou

Vintage nápady do kuchyne – praktické nápady pre staromódne kuchyne

 Pozrite sa, ako vintage kuchynské prvky môžu vytvoriť hrejivú a príjemnú atmosféru v akejkoľvek kuchyni! Sledujte našu farebnú galériu obrázkov a uvidíte sami!

 Vintage štýl je v tejto zrekonštruovanej kuchyni jasný vďaka použitým materiálom.

Nová tehlová stena za kuchynským sporákom pripomína koloniálnu éru, hoci varná doska kombinuje plynovú a elektrickú rúru. Dekoratívna drevená krbová rímsa ukrýva digestor a príslušenstvo, bronzové svetlá a skriňa z lešteného mastenca dotvárajú vzhľad..

Staromódne kuchyne s výhľadom na sporák staromódne kuchynské skrinky biely nábytok

Táto kuchyňa vďačí svojmu skvelému vintage vzhľadu za krásne biele kuchynské skrinky. Centrálne je tu umiestnená stena plná sklenených skriniek, ktorá okamžite upúta pozornosť a pripomína nadrozmerné klasické úložné jednotky z minulosti. Cez zasklené dvere je možné voľne vidieť krásne zbierky skleneného tovaru a riadu.

   Kuchyňa s klasickými detailmi staromódne kuchyne prvky klasických motívov

Malé detaily robia túto kuchyňu útulnou. Pozrite sa, ako tu kozub vyzerá a ako sa v ňom cítime, akoby sme boli v prázdninovom dome. Tradičné jednoduché skrinky a vinobranie tu prispievajú k funkčnej jednoduchosti. Podlaha z tehlového vzoru dotvára vzhľad.

Elektrická kuchyňa v klasickom štýle staromódne kuchyne, eklektický štýl

Experimentujte s rôznymi prvkami textúry, aby ste vyjadrili svoj vlastný štýl v kuchyni. Táto svieža a vzdušná kuchyňa začína vintage nádychom na samom vrchu, na strope, s bielou mriežkou. Závesné svetlá umocňujú pocit luxusu zo starých čias a primitívny čínsky oltárny stôl slúži ako kuchynský ostrov. Jeho rustikálny drevený povrch kontrastuje s hladkými spotrebičmi z nehrdzavejúcej ocele. Barové stoličky sú potiahnuté lisovanou krokodílou kožou, ktorá je ďalším prvkom štýlu vintage kuchyne.

   Kuchynský ostrovček v klasickom dizajne

svieži staromódny dizajn kuchyne biele skrinky sklenené korenie

Tento kuchynský ostrov zdobený sivozeleným mastencom je nádherný a praktický. Ponúka dostatok priestoru na prípravu rôznych jedál a má malé umývadlo.

  Staromódny štýl – kuchyne a jedálne staromódne kuchyne jedáleň priestor na varenie

Predstavte si túto staromódnu kuchyňu, ktorá ponúka vynikajúce domáce jedlá! Je to vždy príjemný zážitok!

Medzi klasické funkcie patria presklené kuchynské skrinky. Dom pochádza z 20. rokov minulého storočia a má ďalšie elegantné prvky z tej doby, ako sú travertínové dlaždice, dosky a pestrofarebné dlaždice v kuchynskej časti..

    Kuchyňa šéfkuchára v klasickom štýle kuchyňa na varenie staromódny dizajn kuchýň

Táto krásna, staromódna kuchyňa ponúka dostatok pracovných plôch a veľa úložného priestoru. Glazované horné kuchynské skrinky diskrétne vystavujú zostavy z jemného čínskeho porcelánu a ďalších kolekcií riadu, mramorová doska na kuchynskom ostrove dopĺňa sofistikovaný vzhľad miestnosti, kde budete s najväčšou pravdepodobnosťou veľa pracovať..

Kuchynský ostrov vo vidieckom štýle

vidiecky dom jedálenský stôl kuchyňa ostrov staromódny

Ako dodáte kuchyni vintage štýl? Pridaním ostrova, ktorý spája staré a nové.

  Maľované kuchynské skrinky

zafarbené kuchynské dosky staromódne

Dolné kuchynské skrinky sú natreté a nalakované proti odtlačkom prstov. Tu používajú namiesto mramoru leštenú žulu – čo je typický vintage prvok. Drevená podlaha svieti a dodáva kuchyni a priľahlej jedálni veľa tepla.

 Stará a nová kuchyňa

starý nový dizajn kuchyne staromódna biela ovocná misa zelené jablko

 Táto kuchyňa vďačí za svoj dobrý vzhľad kombinácii prvkov vintage štýlu a nových priemyselných spotrebičov. Ostrov je napríklad veľmi starý, používal sa v pekárni, ale teraz bol vyčistený a vybrúsený a opäť sa používa. Tu nájdete zaujímavú kombináciu starého a nového, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

  Biela staromódna kuchyňa

nápad na staromódny kuchynský ostrov zelený sivý

 Vintage štýl kuchynských skriniek v tejto kuchyni vo mne vyvoláva pocit, že som v minulom storočí, ale nový sporák a moderné kuchynské spotrebiče sú jasným znakom špičkovej funkčnosti..

Kuchynské obklady v pozadí

staromódna kuchynská dlažba kuchynské zrkadlo lesklé biele

Ako vytvoríte vintage dizajn pomocou nových materiálov? Lesklá nerovnomerná textúra keramických dlaždíc tu vytvára pocit prekvapivej hĺbky v inak hladko usporiadanej kuchyni. Nad modernou varnou doskou stojí malé okno, ktoré zaplavuje celú kuchyňu prirodzeným svetlom.

 Vintage rekonštrukcia kuchyne redizajn staromódnych kuchýň

Dom je veľmi starý, zo 60. rokov 19. storočia, ale po dôkladnej rekonštrukcii dnes vyzerá celkom klasicky a príjemne. Biele horné skrinky sa perfektne hodia k zastaranému zaskleniu, zatiaľ čo v dolných skrinkách sú umiestnené nové, moderné kuchynské spotrebiče. V strede kuchyne je masívny, tmavý kuchynský ostrov, ktorý ponúka dostatok sedenia a úložného priestoru. Na podlahu bolo použité klasické tvrdé drevo s tehlovou vložkou okolo ostrova.

 staromódne kuchynské prvky moderný vzhľad         Klasické dekoračné prvky

nápad na detaily inšpirované staromódnymi kuchyňamiDetaily tejto kuchyne inšpirované vinobraním dodávajú miestnosti veľa tepla. Praktický stôl na kolieskach ponúka ďalší úložný priestor.

Klasické prvky, moderný vzhľad

moderné prvky staromódny dizajn kuchyne kombinovaný

Prestavba kuchyne niekedy vyžaduje kompromisy, ale títo majitelia domov majú všetko, čo chcú. Nie je potrebné nič dodávať. Renovácia je v štýle vintage. Pozrite sa na podrobnosti: francúzske kľučky na dverách skriniek, stojan na hrnce zo stropu, kuchynský drez na statku a vápencové dosky! Jednoduché, ale praktické!

 Obraz tej doby – dizajn kuchyne v retro štýle

staromódny dizajn kuchyne v retro štýle