20 škandinávskych návrhov kuchýň – atraktívne nápady na zariadenie

moderný kuchynský kút pultový dizajn interiéru modré steny

20 škandinávskych návrhov kuchýň – atraktívne nápady na zariadenie

Škandinávske kuchyne sú uznávané pre svoju otvorenú atmosféru a moderný štýl. Nehovoriac o tom, že dôsledne vyjadrujú prvky ako biele steny, drevené detaily a farebné akcenty vo forme tkanín a iných farebných dekorácií.

Dnes vám predstavujeme 20 najlepších škandinávskych kuchýň – od veselých bielych miestností až po dizajn vidieckeho interiéru, ktorý evokuje hrejivý pocit bezpečia, ako keby ste boli na chate..

Ďalší rad škandinávskych kuchýň obsahuje kovové akcenty, čisté línie a sochárske detaily so špeciálnymi predmetmi, ako sú: B. závesné svetlá a. Pokračujte v čítaní, aby ste objavili ďalšie nápady na moderný dizajn kuchyne, a prezrite si našu galériu s najnovšími fotografiami. Pravdepodobne získate impulz začleniť niektoré prvky škandinávskeho štýlu do svojej vlastnej kuchyne …

Živé interiéry

Škandinávske kuchyne sú často vybavené bielymi stenami, ktoré poskytujú nádherné plátno pre farebné akcenty a ďalšie moderné dekoračné prvky, ako napríklad: B. dodávať kovové súčiastky. Nižšie vidíme oba – farebný a kovový lesk – v sviežej kuchyni, ktorá oslavuje moderný dizajn. [Zdroj: IKEA]

Kompaktná škandinávska kuchyňa – biele kuchynské zrkadlo

kuchynské vzory biela kuchynská linka zrkadlo zadná stena

Niekedy skutočne stačí biele pozadie, aby sa skutočne získala jedna alebo dve plechovky farby. Kreslo na nasledujúcom obrázku, ktoré sa rozsvieti v jasne oranžovej farbe, upúta oko, aj keď vo viacfarebnej miestnosti predstavuje iba jeden aspekt.

Jedáleň a kuchynská pracovná doska v jednej miestnosti – jasné akcenty

škandinávska kuchyňa navrhuje drevené stolové oranžové jedálenské stoličky

Poznamenajte si strategické používanie farieb v nižšie uvedenej bielej kuchyni vrátane bodiek, ktoré zdobia biele poháre na pitie zoradené na poličke nad drezom. Ďalšie svetelné nuansy sú pridané z okolitých predmetov, ako aj z dvoch vzorovaných predmetov – uteráka a podnosu.

Mnoho kuchynských políc pojme riad

škandinávska kuchyňa navrhuje kuchynské police misy riadu

Sochárske prvky sú obzvlášť zaujímavé, keď boli integrované do kuchyne vymaľovanej bielou farbou. V ďalšej miestnosti sférická závesná lampa a policová skrinka so segmentovanými oddeleniami tvoria dva umelecké ústredné body, predovšetkým preto, že lampa visí zhora a skrinka má jasne oranžovú farbu.!

Súčasná, dramatická kuchyňa

škandinávska kuchyňa navrhuje luxusný vnútorný jedálenský kút

Svieži interiér nemusí byť nutne oslnivo biely. Svetlomodrá splní túto požiadavku dobre! Steny kuchyne zobrazené nižšie majú farbu oblohy a sú osvetlené slnečným žiarením, ktoré prúdi dovnútra priestrannými oknami.

Rustikálny, škandinávsky dizajn kuchyne – svetlo modré steny presvetlia miestnosť

škandinávska kuchyňa navrhuje kuchynské police rustikálne modrú stenu

Keď hovoríme o veľkých oknách, svetlá a vzdušná kuchyňa na obrázku nižšie je jednoducho úchvatná kvôli použitiu čistých línií a otvorených priestorov. Ultramoderný škandinávsky dizajn v tej najlepšej forme!

Jasné a čisté línie v kuchynskej časti

škandinávska kuchyňa navrhuje ľahký vzdušný interiér

V ostatných stimulujúcich miestnostiach hrajú výrazne dominantnú úlohu drevené a kovové detaily. Ale namiesto toho, aby vyzerali holé a skromné, vytvárajú útulnú atmosféru industriálnej farby, najmä v tejto kuchyni, vďaka dômyselnému využitiu priestoru na stenách na uloženie kuchynských doplnkov.

Kovový vzhľad v kuchynskej časti

Škandinávska kuchyňa navrhuje drevo, kovové, lesklé

Rozkošné vzory

Zatiaľ čo mnohé škandinávske kuchyne majú výrazne moderný vzhľad, rovnako veľký počet rôznych motívov a vzorov sa používa na dodanie osobného vkusu a na vytvorenie tepla. Kuchyňa, ktorú môžete vidieť nižšie, ktorá patrí k bytu postavenému v roku 1908, má okraje s kvetinovými vzormi. Takéto akcenty ctia škandinávske dedičstvo majiteľa domu.

V tejto kuchynskej časti je možné vidieť kombináciu tradície a moderny

škandinávska kuchyňa navrhuje drevenú dosku tradičná moderná

Tkaniny sú veľmi jednoduchým tipom, ako dodať miestnosti trochu farby. Na nasledujúcom obrázku vidíme sortiment uterákov a obrúskov, z ktorých niektoré sú vzorované alebo zafarbené do sýtych farieb.

Typické tradičné škandinávske textílie

škandinávska kuchyňa navrhuje dosky z drevenej tkaniny

Skvelým spôsobom, ako pridať do dizajnu kuchyne farbu, textúru a vzor, ​​by bolo objednať si škandinávsky koberec, ako sú švédske koberce od spoločnosti Scandinavian Made zobrazené nižšie. Tkané motívy dodávajú kuchyni príťažlivosť a štýl, pretože dodávajú ručne vyrobenú farbu, ktorá je v nádhernom kontraste k jasným líniám moderných detailov..

Škandinávsky koberec – zaujímavé vzory

škandinávska kuchyňa navrhuje drevený švédsky koberec

Pruhy sú veľmi obľúbeným vzorom v škandinávskych kuchyniach. Nasledujúci obrázok ukazuje farebne pruhovaný koberec, ktorý veľmi dobre ladí s „pruhmi“ ružového ohrievača a vytvára v tejto súhre živý efekt..

Biely interiér kuchyne – drevený skladací stôl slúži ako jedálenský kút

Škandinávska kuchyňa navrhuje kompaktné priestorové biele svetlo

V nižšie uvedenej kuchyni sú pruhy nakreslené klasicky v námorníckej modrej a bielej! Steny prekrížené brázdami, tkané koše a plážový dizajn sú intenzívnejšie zdôraznené námorným pruhovaným bežcom.

Rozľahlá kuchyňa má pultové dosky a jedálenský kút

škandinávska kuchyňa navrhuje drevené veľké miestnosti drevené podlahy

V ďalšej predstavenej miestnosti sa prúžky spájajú so stenami a nechávajú ich elegantnú dvojfarebnú kresbu prevládajúci vzor pre celú kuchyňu v škandinávskom štýle! Všimnite si, ako bielo natreté skrinky, retro hodiny a závesné svetlá triády prispievajú k prepracovanosti tohto klasického vzhľadu..

Odvážne čiernobiele pruhované steny

škandinávska kuchyňa navrhuje pruhované steny

Opäť je tu predstavená svetlo vymaľovaná kuchyňa, pričom tento odtieň je vkusne doplnený červeno-bielo-pruhovaným behúňom ležiacim na podlahe z prírodného dreva..

škandinávska kuchyňa navrhuje drevo morská modrá stena dizajn

Teplý efekt drevených akcentov a obloženia

O škandinávskych kuchyniach by sme vám nevedeli povedať všetko, ale niektoré drevené prvky jednoducho nemôžeme vynechať. Teplé akcenty dreva by skutočne mohli prerobiť priestor tak, aby vyzeral ako skutočný statok, a tiež prispieť k expresivite prvkov moderného dizajnu, ako ukazuje elegantný priestor nižšie..

škandinávska kuchyňa navrhuje drevený rám rámu okna strop

V nižšie uvedenej kuchyni sa kombinuje kov a drevo, aby vytvorili jedinečnú atmosféru, ktorú dotvára ostrovný bar so vstavanými priehradkami na skladovanie vína. Dokončenie dodajú kuchynské spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele!

škandinávska kuchyňa navrhuje súčasný interiér

Limetkovo zelené sedadlá zobrazené nižšie nie sú jedinými hviezdami zobrazenej kuchyne! Dubové akcenty dané materiálmi použitými na výrobu skriniek skutočne vyniknú na pozadí bielych stien a zásuviek.

škandinávska kuchyňa navrhuje drevené barové stoličky

Drevené interiéry majú niekedy niečo z kúzla vidieckej chaty, najmä keď sú sprevádzané krbom a plédom! V nižšie uvedenej miestnosti, ktorá je zariadená v škandinávskom štýle, sa kúzlo lyžiarskej chaty dá ľahko dosiahnuť pomocou stien s dreveným obložením a drevenou podlahou. A tiež hlava jeleňa …

škandinávska kuchyňa navrhuje drevené závesné svetlá koberec

Drevená konštrukcia predstavená na nasledujúcom obrázku s pultom, vstavaným umývadlom a zásuvkami je pevný kus nábytku, ktorý sa môže pochváliť nádherným vzorom zŕn a schopnosťou vytvoriť scénu pre živé akcenty, ako sú misky s výrobkami.

škandinávska kuchyňa navrhuje drevenú dosku

Teraz končíme so škandinávskou kuchyňou, ktorá sa vyznačuje bohatým dreveným krytom, ako aj závesnými svetlami a čiernymi akcentmi. Biele steny spôsobujú, že priestor pôsobí podmanivejšie než stroho.

škandinávska kuchyňa navrhuje drevený veľkokapacitný nábytok

Teraz, keď ste sa dozvedeli o kúsku škandinávskeho štýlu, podeľte sa s nami o svoje obľúbené nápady na dizajn. Máte radšej kuchyne vymaľované úplne nabielo s iba individuálnymi farebnými schémami alebo vás fascinujú drevené interiéry? Užite si vzorované textílie ako napr B. tkané koberce? Alebo vás možno zaujmú svieže, jasne tvarované miestnosti s minimom akcentov. Podeľte sa o svoje myšlienky zanechaním komentára nižšie …