Elegantný dizajn kuchyne: ako by ste mali navrhnúť umývadlo?

elegantná kuchynská doska so zapustenými svetlami v mramorovej optike

Elegantný dizajn kuchyne: skvelé nápady na navrhnutie drezu

Už ste sa rozhodli pre materiál vášho drezu a ako ho zostavíte, ale zamysleli ste sa nad tým, aký veľký by váš drez vlastne mal byť?

Ako velky to potrebujes? Je to čiastočne estetický problém, pretože niektorí z nás by uprednostnili jednoduché čisté línie jedného umývadla. Ale musíte vziať do úvahy aj funkčnosť kuchyne. Počet umývadiel určí vaše preferencie pri varení a čistení.

Pokiaľ ide o cenu, dva alebo viac bazénov je drahším riešením – pre dodatočné inštalačné príslušenstvo a úsilie. Tri umývadlá na misy stoja zvyčajne viac ako tie s jednou alebo dvoma miskami. Cena drezov s jednou alebo dvoma umývadlami je však porovnateľná, pretože ide skôr o materiál umývadla, typ inštalácie, majstrovstvo a veľkosť ako o počet umývadiel..

Umývadlo s umývadlom

Jednodrezový drez je môj osobný favorit do kuchyne. Varím často veľmi komplikované jedlá a rád pracujem s veľkým a hlbokým drezom.

Medený drez s mramorovým vzhľadom je obzvlášť elegantný

elegantný kuchynský dizajn medený drezový mramorový povrch

Ľahko umyjem veľké hrnce, panvice a dosky na krájanie a môžem tam skryť špinavé riady, aby ich hostia nevideli..

Zjavnou nevýhodou drezu s jedným umývadlom je, že nemôže vykonávať veľa funkcií. Nie je jednoduché používať toto umývadlo, ak umývate riad ručne v umývačke riadu. Je ideálny, ak používate predovšetkým umývačku riadu a väčší riad musíte umývať ručne.

Umývadlo s umývadlom a odkvapkávacou miskou

Máme zaujímavý príklad umývadla s umývadlom, ktoré uľahčuje ručné umývanie. Vstavaná odkvapkávacia miska umožňuje umývanie riadu bez vypúšťania vody, opláchnutie a následné vloženie riadu nabok.

Umývadlo s dvoma umývadlami

Jedná sa o inteligentný hybrid umývadla s jednou a dvoma umývadlami. Máte výhodu jedného umývadla (veľkého a hlbokého), ale máte aj ďalšie umývadlo na umývanie ovocia, rúk atď..

Dva drezy znamenajú príslušenstvo k dvojitej inštalácii a nákladnú inštaláciu, s ktorou by ste tiež mali počítať

elegantný kuchynský dizajn oválne drezy biely lesklý povrch

Dva samostatné drezy a tretí drez na prípravu výrobkov. Ak máte potrebu, priestor a rozpočet, toto je zariadenie pre vás. Jeden alebo dvaja kuchári môžu pripraviť večeru a deti alebo hostia si môžu umyť ruky alebo si dať pohár vody bez toho, aby ich rušili.

Svieže modré nuansy dokonale ladia s elegantným vintage dizajnom

elegantné kuchynské dizajnové starožitné skrinky v retro námornom sporáku

Dvojité umývadlo

Najpopulárnejší štýl kuchynských drezov, dvojité umývadlo, je dobrým riešením pre tých, ktorí perú ručne alebo pre tých, ktorí v umývadle robia viac, ako len svoju prácu. Jeden napríklad umyje riad a druhý vyleje cestoviny.

Jedinou nevýhodou dvoch drezov na misky je, že ani jedna misa nie je dostatočne veľká. Jedným z možných riešení je objednať si jednu nádrž väčšiu a druhú menšiu.

Brilantná biela a matný lesk dodávajú kuchyni ďalšiu eleganciu

elegantný faucet s dizajnom kuchyne

Menšia panva je často plytšia a je v nej zabudovaný sekáč odpadu. Získate tak viac miesta pod umývadlom a drvič odpadu bude nainštalovaný vyššie. Mnoho majiteľov sa však sťažuje, že menšia misa nie je dostatočne účinná a radšej by mali jedno umývadlo s jednou veľkou miskou ako dve oddelené.

Elegantné s čistými líniami od SHED Architecture & dizajn

elegantný dizajn kuchyne čisté línie práškovo modré skrinky

Ak dávate prednosť multifunkčným funkciám dvojdrezového drezu, ale potrebujete väčšiu misku, zistite, či nájdete umývadlo s extra veľkými miskami. Majú šírku asi tri stopy alebo viac a poskytujú oveľa viac priestoru. Problém však je, že sú potrebné väčšie skrinky ako štandardných 62, 75 alebo 92 centimetrov, preto si overte, či je to vo vašej kuchyni možné.

Tradičné a moderné zároveň

elegantný dizajn kuchyne pastelové farby matný lesk

Trojdrezový drez

Toto je umývadlo! Môžete sa opláchnuť a opláchnuť a mať ďalšie umývadlo na ďalšie činnosti. Bohužiaľ to zaberá veľa z odhadovanej plochy, pretože strácate priestor pod umývadlom.

Toto riešenie je vhodné do priestranných kuchýň, kde je v službe viac ako jeden kuchár

elegantný dvojitý oceľový drez do kuchyne

Pri rozhodovaní o tom, koľko umývadla by váš drez mal mať, zvážte kritériá, ako je počet kuchárov a spôsob, akým jedlo pripravujete a potom čistíte. Ak ste individuálnym kuchárom a zároveň aktívne používate umývačku riadu, môže byť pre vás najvhodnejší drez s jednou miskou. Pre plne obsadené kuchyne, ktoré potrebujú ďalšie umývadlá na prípravu a umývanie jedla, by boli umývadlá s dvoma alebo tromi umývadlami lepším riešením..

Dajte nám vedieť: Ste fanúšikom umývadiel s jednou, dvoma alebo tromi miskami? Pošlite svoj názor ako komentár nižšie.

elegantný dizajn kuchyne priestranná pracovná doska z orechového dreva