Hlavné zásady, riziká, výhody a nevýhody formulovej diéty

Formula diéta pomohla mnohým ľuďom znížiť extrémnu nadváhu. Schéma, podľa ktorej to funguje, je veľmi jednoduchá. Pomáha, ak ste dobrý v disciplíne a jasných pravidlách. Iní naopak majú tendenciu podceňovať pravidlá práve kvôli ich jednoduchosti. Najmä v tomto prípade často dochádza k jojo efektu. Je teda táto diéta pre vás to pravé? Pomôžeme vám to zistiť zoznamom výhod, nevýhod a rizík umelej výživy.

Nápoje vo forme diéty obsahujú dostatok vitamínov a vlákniny

vynikajúce nápady pre produkty - Formula Diet

Čo vlastne Formula Diet predstavuje??

Čo jete pri takejto diéte??

V prípade tejto diéty sa jedlo konzumuje vo forme nápojov. Obsahujú všetky látky nevyhnutné pre vyváženú stravu. V nápojoch je dokonalá rovnováha medzi sacharidmi, zdravými tukmi a vlákninou.

Minerály a vitamíny sú tiež zahrnuté vo veľkom množstve. Na začiatku nie je dovolené jesť nič iné. V druhej a tretej fáze pomaly prechádzate na normálny stravovací plán. Potravinárske prídavné látky a lieky zostávajú v dennom rozvrhu neustále.

Normálne „jedlá“ musia byť tiež zdravé

Diéta pred PC - Formula diéta

Tri rôzne fázy

Diéta so zložením pozostáva z troch fáz. Druhý a tretí sú dva krát dlhšie ako predchádzajúci. V prvej fáze pijete iba špeciálne pripravené nápoje. Druhým je skombinovať jedlo s približne 400 kalóriami s 2 ďalšími nápojmi. Počas tretej fázy sú dve jedlá a jeden nápoj.

V druhej a tretej fáze sa odporúčajú zdravé polievky

Formula Diet - super lahodná polievka

Trvanie diéty

Trvanie diéty je veľmi individuálne. Príde to veľmi silné na váhe, ktoré sa má znížiť. Najprv musíte zhodiť nadbytočné kilá. Za druhé, mali by ste zmeniť svoje vlastné stravovacie návyky. Chce to len čas. Čím väčší je problém s nadváhou, tým dlhšie musíte vydržať. Ale nakoniec máte k jedlu úplne iný postoj. Ľudia viac dbajú na kvalitu ako na kvantitu. Ľudia, ktorí úspešne ukončili diétu, uvádzajú, že ľudia si po dokončení diéty viac užívajú svoje jedlo.

Pri tejto diéte je nápomocných aj veľa šalátov

Formula diéta - jedenie rôznych produktov

Stručný prehľad výhod a nevýhod

Výhody diétnej výživy:

  • Jednoduché pravidlá,
  • Rýchle a bezpečné výsledky,
  • Vyvážená výživa.

Nevýhody:

  • Prechod z „normálneho“ na tekuté jedlo,
  • Vzhľadom na prísne pravidlá hrozí riziko predčasného zrušenia,
  • Zaručený a silný jo-jo efekt v prípade predčasného ukončenia.

Cieľom diéty je, aby sa zdravé stravovanie stalo pre vás normou

Formula diéta - chutná a sýta

Je to správna diéta pre vás??

Naozaj by ste si užili takú diétu a dokázali by ste ňou prejsť? Na túto otázku si môžete odpovedať iba sami. Nikto iný by nedokázal nájsť odpoveď ako vy. Pravidlá sú prísne, ale veľmi jednoduché a jasné, čo môže v konečnom dôsledku prispieť k dodržiavaniu predpisov. Ostatné diéty vyžadujú komplikovanejšie plánovanie, ale sú pestrejšie. Možno by boli tou lepšou alternatívou vo vašom konkrétnom prípade.

Takéto jedlo by bolo ideálne počas druhej a tretej fázy

Formula diéta - veľa rôznych myšlienok

Zostaňte v kontakte s odborníkom na výživu alebo lekárom

V zásade je hmotnosť sprevádzaná mnohými rôznymi chorobami. Vysoká hladina cukru v krvi a tlak, problémy s dýchaním, potenie, zhoršená funkcia pečene a obličiek sú len niektoré z mnohých príkladov. Okrem toho dochádza aj k zníženiu sebavedomia, ktoré môže u niektorých ľudí viesť až k chronickej depresii. Nech sú všetky tieto podmienky zlé, telo si na ne teraz zvyklo. Možno sa vám to zdá bizarné, ale zlepšenie môže byť kvôli tomu šokom. Niekedy je vám zle, detoxikačný proces môžu sprevádzať rôzne krízy. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby ste boli vždy v kontakte s odborníkom na výživu, lekárom alebo psychológom. Vo veľmi ťažkých prípadoch sa dokonca odporúčajú multidisciplinárne rady.

Museli by ste úplne dodržiavať diétu, aby nedošlo k jojo efektu

Formula diétny zdravý nápoj

Zabudnite na nezdravé návyky

V druhej a tretej fáze diéty už môžete konzumovať bežné jedlo. Ale stále sa musíte vyhnúť nezdravému jedlu a škodlivým stravovacím návykom. Zabudnite na nezdravý tuk, vyprážané a vyprážané. Môžete samozrejme jesť čo najmenej soli. Vyberte si zdravé alternatívy k bežným sladkostiam. Mali by ste to dodržiavať aj vtedy, keď ste ukončili diétu!

Naučte sa užívať si jedlo

Formula diéta skvelá zmes vitamínov

Dobré výsledky, ak sú vykonané správne

Záver je teda taký, že umelá diéta je dobrým nápadom na trvalé chudnutie. Ponúka vyváženú stravu a pomalý prístup k novému typu diéty. Ak urobíte všetko správne, zmeníte svoj základný postoj k jedlu.

Druhá a tretia fáza sú dlhšie ako predchádzajúca

Nápady na šalátovú formulovú diétu (8)

Čoraz viac odborníkov odporúča formulovú diétu

Rozdelenie podľa dennej doby - Formula diéta

Je nevyhnutné, aby ste túto diétu dodržiavali pod dohľadom špecialistu

čerstvá zmes diéty rastlinného vzorca