Indukčný sporák pre väčšiu flexibilitu v kuchyni

Indukčný sporák pre väčšiu flexibilitu v kuchyni: otázky a odpovede

Chcete v kuchyni pracovať obzvlášť rýchlo a veľmi flexibilne? Práve preto bol vynájdený indukčný sporák. Medzi jeho ďalšie hlavné výhody patrí bezpečnosť varenia, hospodárnosť a čistota pracovného postupu.

Výhody indukčných sporákov

wok indukčný sporák nevýhody výhod modernej kuchyne

Nevýhodou je prvá investícia: zahŕňa nielen indukčný varič, ale aj potrebné jedlá. Z predchádzajúcich jedál sa dá použiť málo, alebo vôbec nič. Musíte sa tiež naučiť správne používať indukčný sporák. Takto nie je poškodený a môže sa úspešne používať dlho.

Čo je také špeciálne na indukčnom sporáku?

indukčný sporák nevýhody výhody varná doska

Mali by ste byť dobre informovaní, najmä kvôli vysokým nákladom.

Tu sú niektoré z najčastejšie kladených a najdôležitejších otázok a odpovede odborníkov na ne:

  1. Čo je také špeciálne na indukčnom sporáku?

Indukčný sporák generuje teplo iba tam, kde je to skutočne potrebné, a iba vtedy, keď je zapnutý a je na ňom vhodný riad. Na rozdiel od jednoduchých platničiek neexistujú žiadne čakacie lehoty na zahriatie a ochladenie. Potom, čo je jedlo pripravené, môžete ho nechať trochu dlhšie. Varná doska už nie je teplá, akonáhle je vypnutá.

Moderná kuchyňa

indukčný sporák nevýhody výhod modernej kuchyne

Riad môžete distribuovať kdekoľvek na povrchu indukčného hrnca. Priestor pod ním sa automaticky zahrieva, pretože iba medzi magnetickými poľami dochádza k interakcii.

Ako to funguje? Je to jednoduchšie, ako si myslíte, a dá sa to dobre vysvetliť na princípe fungovania indukčného sporáka.

  1. Ako funguje indukčný varič?

Indukčný sporák má indukčné cievky vyrobené z medených drôtov. Hneď ako ním prejde elektrina, vytvorí sa magnetické pole. Ten potom prechádza cez sklokeramický povrch. Keď naň položíte príslušný kuchynský riad, vygeneruje sa druhé magnetické pole a v dôsledku interakcie tohto a prvého spomenutého sa generuje teplo..

Indukčný varič – technológia a funkcia

indukčný sporák nevýhody výhody moderná doska

Riad musí byť vyrobený z feromagnetického materiálu, ako je železo alebo nehrdzavejúca oceľ. Podlaha musí byť dokonale rovná a hrubá, aby všetko dobre fungovalo. Tradičný riad nemá väčšinou všetky tieto vlastnosti. Preto si musíte zaobstarať špeciálne vyrobený riad.

Vhodný riad pre indukčný varič

indukčný sporák nevýhody výhod moderných kuchynských spotrebičov

  1. Ako ušetríme energiu s indukčným sporákom?

Pretože sa povrch indukčného sporáka ohrieva iba vtedy, keď je na ňom varná nádoba, logicky ušetríte veľa energie. Aj počas samotnej práce je dvakrát tak ekonomický ako predtým.

Takto šetríte energiu

indukčný sporák nevýhody výhody moderný kuchynský ostrov

  1. Prečo je varenie čistejšie??

Na varnej doske, ktorá je vždy chladná, nikdy nič nespáli a čistenie je bez námahy. Povrch keramického skla je tiež možné poškodiť len veľmi ťažko.

Čistenie je tak jednoduché a jednoduché

indukčný sporák čistý nevýhody výhody

Zvuky

Pod povrchom je ventilátor na chladenie elektronických prvkov. Pri určitých teplotách sa automaticky zapína a vypína. Hluky, ktoré počujete, sú kvôli tomu a nemali by ste si tým robiť starosti.

Všimnete si, že akonáhle zapnete varnú platňu na nižšie nastavenie, zníži sa aj hluk

nevýhody a výhody testu indukčného sporáka

  1. Čo môžete urobiť zle pri práci s indukčným sporákom?

Všetky recepty vyžadujú menej času na varenie jedál na indukčnom varnom paneli a na to, aby ste dosiahli požadované výsledky, to musíte mať na pamäti. Príprava pred začatím procesu varenia je preto zásadná.

Drahé zariadenie a riad môžete poškodiť, ak na nich necháte prázdne nádoby na varenie dlhšie

sada indukčný sporák nevýhody výhody moderná kuchyňa

Drahé zariadenie a riad môžete poškodiť, ak na nich necháte prázdne nádoby na varenie dlhšie.

Tiež môže byť zavádzajúce, že sa varná doska nezahrieva. Mnoho ľudí prevádza túto vlastnosť do kuchynského riadu. Je však poriadne horúco a nemali by ste sa ho dotýkať holými rukami.

Čo môžete urobiť zle pri práci s indukčným sporákom?

výhody indukčného sporáka moderná kuchynská doska

Zdravotné aspekty

Podľa niektorých odborníkov môže byť elektromagnetické pole zdraviu škodlivé. Toto však vyrábajú všetky zariadenia, vrátane tradičných. Existujú určité normy, ktoré je potrebné dodržiavať.

Teraz máte dostatok informácií! Ak sa vám indukčný sporák pre domácnosť oplatí, dúfame, že si čoskoro zaobstaráte taký moderný kuchynský spotrebič a užijete si s ním veľa zábavy.

Elektromagnetické pole môže byť zdraviu škodlivé

indukčný sporák nevýhody výhody indukčný sporák

Moderná priemyselná kuchyňa

indukčný sporák nevýhody výhody koláčový ostrovček