Životný a stravovací trend: Americká kuchyňa

Životný a stravovací trend: Americká kuchyňa

Dizajn je v každodennom živote stále dôležitejší – globalizácia propaguje nápady na celom svete, a preto sa v Európe stále častejšie volia americké kuchyne s otvoreným a príjemným dizajnom. Úlohu zohráva nielen kuchyňa, ale aj to, čo je v nej uložené: kulinárska stránka Ameriky si našla cestu aj do našej kultúry. Čo to znamená a ako sa trend blíži aj k vám domov.

Otvorené kuchyne s kuchynským blokom v strede, ktorý ponúka dodatočnú pracovnú plochu a úložný priestor – to je trend, ktorý poznáme ako „americká kuchyňa“.

Žijúci trend Americká kuchyňa kuchynský ostrovček kuchynské linky drevo

Živý trend: čo definuje americkú kuchyňu

Klišé budí dojem, že Američania nevaria – ale nie je to celkom pravda. Aj keď sa v priebehu týždňa často používajú zájazdy, aby ste stresujúci každodenný život pohodlne ukončili, varenie sa oslavuje najmä ako voľnočasová aktivita..

Cez víkend je na to potom priestor – a to je tiež hlavná črta trendu „americkej kuchyne“. Kuchyňa je otvorená a priestranná, často je iba oddelené od jedálne alebo obývačky „pultom“. V ideálnom prípade je tiež jasne a veľkoryso osvetlený. Na rozdiel od väčšiny nemeckých kuchýň je keramická varná doska v amerických kuchyniach menej bežná. Namiesto toho je obľúbenejší plynový sporák, s ktorým sa dá varenie ovládať oveľa rýchlejšie.

Chladnička je tiež priestrannejšia ako naša. Typické sú veľké dvojdverové chladničky s jednodielnou chladničkou a jednodielnou mrazničkou. To, čo by ste nemali ignorovať, je trieda energetickej účinnosti: Koniec koncov, chladnička je pripojená k elektrickej sieti 24/7 a musí trvale udržiavať teplotu. Má zmysel pozrieť sa na nezávislé porovnávacie portály, ako napr haushaltsgeratetest.de aby vás informovali o tom, aké vysoké sú očakávané náklady na elektrickú energiu pre zariadenie. Veľká chladnička má často aj integrovaný dávkovač kociek vody a ľadu. Pretože voda v USA má inú kvalitu ako v Európe, má zmysel používať filtračné zariadenie – v tejto krajine to však často nie je potrebné.

Srdcom kuchyne je naopak často kuchynský ostrov. Na to sú často inštalované kachle, ako aj niektoré spodné skrinky s úložným priestorom. Kuchynské ostrovy sa čoraz častejšie nachádzajú aj v európskych kuchyniach, pretože umožňujú spoločne variť v malých kuchyniach a sú príjemnou zmenou s veľkým ďalším priestorom pre kuchynské potreby a riady..

Kuchyňa ako stred domu s kuchynským ostrovčekom, okolo ktorého sa môže zhromaždiť celá rodina, a tiež veľká chladnička, v ktorej môže byť všetko v hojnosti, tiež vyjadruje časť amerického spôsobu života: veľkorysosť, otvorenosť a zmysel pre rodinu je tu už evidentný, prečítajte si návrh kuchyne. Pri pulte, ktorý tvorí koniec ďalšej obytnej časti, sa často nachádzajú barové stoličky na rýchle raňajky alebo občerstvenie.

Foodtrend: Čo môže kulinárska stránka Ameriky ponúknuť

Rozlialo sa k nám nielen americké rýchle občerstvenie s reťazcami, ako sú Burger-King, McDonalds a KFC. Okrem všetkých druhov ľahkých a ľahkých výrobkov, ktoré je možné kúpiť v maloobchode, prichádza do Európy čoraz viac „skutočných“ potravín. Každý pozná palacinky ako variant na raňajky, rovnako ako francúzsky toast. Mac’n’Cheese ako klasické detské jedlo je teraz k dispozícii aj v tejto krajine a stal sa klasikou v oblasti pohodlného stravovania. Ale aj vhodné recepty, ako sú mnohé super potraviny, chia semienka a goji bobule, majú svoj pôvod v USA. Klasický tvarohový koláč teraz nahrádza newyorský tvarohový koláč a všetky jeho variácie a cupcakes a koláče nie sú už tiež cudzie slová. Vďaka online blogom a sociálnym médiám sa kulinársky svet čoraz viac prepája: a ako už klišé hovorí, v USA je veľa sladkých a vysokokalorických jedál.

Recepty, ktoré si môžete vziať domov

S nasledujúcimi receptami na klasický newyorský tvarohový koláč a klasický Mac’n’Cheese prichádza trend americkej kuchyne aj do vášho domova:

Trend v jedle Americká kuchyňa Recept na tvarohový koláč v New Yorku

Recept na tvarohový koláč v New Yorku:

(od küchegötter.de)

prísady:

150 g celozrnných sušienok

50 g masla

800 g dvojitého smotanového syra

200 g kyslej smotany

150 g cukru

1 balíček vanilkového cukru

4 vajcia

40 g kukuričného škrobu

príprava:

Rúru predhrejeme na 180 ° C, formu s priemerom 26 cm vymastíme. Rozdrvte sušienky v mraziacom vrecku, funguje to obzvlášť dobre v zariadení na zmäkčovanie mäsa. Roztopte maslo a premiešajte s drobkami – potom natlačte do formy a vytvarujte základňu. Pečte v rúre na strednom rošte desať minút.

Medzitým pridáme smotanový syr, kyslú smotanu, cukor a vanilkový cukor a miešame do hladka. Pridajte vajíčka po jednom a miešajte, kým sa nevytvorí homogénna zmes. Potom krátko naneste škrob.

Zmes dáme na predpečený koláčový základ a uhladíme. Pečte v rúre asi hodinu – potom odstráňte z okraja priamo veľkým plochým nožom, aby nedošlo k popraskaniu, potom nechajte vychladnúť.

Chutí silne a výrazne, ale dá sa dokonale doplniť ovocným pyré. Ale v USA samozrejme nie sú len sladké veci – takže tu je druhý recept, ako nedeľné večerné pohodové jedlo.

Trend americkej kuchyne, klasický Mac’n’Cheese

Klasický Mac’n’Cheese

(od macaroniandcheesecake.com)

Zloženie:

2 šálky plné malých cestovín

2,5 šálky mlieka

1 šálka strúhaného čedaru (tiež knedľa Gouda alebo Edam)

1 lyžička soli

1 štipka muškátového orieška

korenie

Príprava:

Mlieko a cestoviny v hrnci krátko privedieme k varu, potom dusíme na miernom ohni 20-25 minút, aby sa mlieko nespálilo. Potom odstavíme z ohňa, vmiešame syr a soľ a opatrne okoreníme. Ak nie je dostatočne krémová, môže sa pridať viac mlieka. Voliteľné: vložíme do pekáča, potrieme viac syrom a dáme piecť do rúry na 220 ° C, kým nie je zlatohnedá a chrumkavá.

Obrázok 1: ©ErikaWittlieb pixabay.com (CC0 1.0)

Obrázok 2: ©wusya pixabay.com (CC0 1.0)

Obrázok 3: ©wesweaver pixabay.com (CC0 1.0)