Jednoduchý nákup kuchyne: Tipy na kuchynský nábytok, zapojenia a ergonómiu

Plánovanie kuchyne je veľká výzva. Nielen dizajn musí byť správny. Veľkú pozornosť by ste mali venovať aj materiálom, vybaveniu, kuchynským spotrebičom a mnohému ďalšiemu. V tejto príručke nájdete užitočné tipy, ktoré vám pomôžu zostaviť kuchyňu vašich snov.

nakupovanie koláčov-ľahké a ergonomické

Interiér kuchynských liniek

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo bežné, že riad, kastróly a podobne boli uložené v kuchynských skrinkách s policami a dvierkami, ktoré bolo možné otvárať zboku. Tento typ kuchynského nábytku sa však ukázal ako nepraktický, ergonomicky diskutabilný a náročný na priestor. Dnes existujú oveľa lepšie riešenia. Nasledujúci zoznam upozorňuje na výhodné prvky nábytku:

  • Extrakty: Výsuvy v podobe zásuviek v kuchynských skrinkách veľmi uľahčujú každodenný život. Zásuvky umožňujú prístup k obsahu skriniek zhora, čo výrazne zlepšuje prevádzku. Už sa nemusíte snažiť dostať k hrncu v zadnej časti skrinky, ale môžete k nemu pohodlne dosiahnuť. Extrakty treba hodnotiť pozitívne aj z ergonomického hľadiska.
  • Deliace tyče: Bez ohľadu na to, či sú vrchnáky hrncov, panvíc alebo plastových nádob: V kuchynských skrinkách viečka väčšinou prevracajú a pravidelne spôsobujú chaos. Aby sa tomu zabránilo, môžu byť integrované deliace tyče, ktoré držia všetko pohromade a umožňujú triedenie.
  • kolotoč: Kolotoče sú perfektné na efektívne využitie zle prístupného úložného priestoru v dolných a horných skrinkách a na ľahký prístup k obsahu v rohoch. Dajú sa otáčať tak, aby k vám požadovaný riad prišiel jednoducho, namiesto toho, aby ste naň museli nešikovne siahať.

Medzinárodne uznávaný obchod s nábytkom Ikea okrem iného dokazuje, že výsuvy, rozdeľovače a kolotoče sú ideálne na skladovanie kuchynského náradia. V oblasti kuchynského vybavenia a kuchynského vybavenia s dobrým pomerom ceny a výkonu je švédsky výrobca nábytku jedným z popredných výrobcov. V nasledujúcom videu spoločnosť jasne ukazuje výhody, ktoré môže mať vybavenie kuchynského nábytku v každodennom živote:

Ak nemáte v blízkosti obchod Ikea, takmer všetko sa dá pohodlne objednať online. Kým sa však vyberiete do online obchodu Ikea, môže to stáť za to Voucherové portály ako VoucherPony zastavte sa. Okrem poukazov pre švédskeho predajcu tam nájdete aj atraktívne kupóny do ďalších obchodov s nábytkom.

Určite správnu pracovnú výšku

Kuchyňa by mala nielen dobre vyzerať, ale mala by chrániť aj vaše zdravie. Funguje to predovšetkým s jedným správnu pracovnú výšku. Iba vtedy, ak je pracovná plocha v kuchyni v správnej výške, je možné pri príprave jedla chrániť váš chrbát a svaly. Ak chcete nájsť optimálnu výšku, musíte najskôr stáť vzpriamene. Teraz ohnite predlaktie tak, aby horná a dolná časť paží zvierali pravý uhol. Predlaktia mierne sklopte a umiestnite ich tak, ako keď pracujete v kuchyni, napríklad nakrájate paradajku. Predlaktia by potom nemali byť úplne vodorovné, ale mali by byť od lakťa sklonené mierne nadol. Medzi predlaktím a pracovnou doskou by malo byť maximálne 15 centimetrov. Nechajte druhú osobu, aby zmerala vzdialenosť od podlahy k lakťu pomocou meradla. Potom z tejto výšky odpočítajte 10 až 15 centimetrov a máte ideálnu pracovnú výšku do kuchyne. Ak v kuchyni pracuje niekoľko ľudí, je potrebné zmerať výšku všetkých obyvateľov a vypočítať priemer. Spravidla je vhodné, aby hlavný užívateľ plánoval toleranciu. To, či je tento rozsah tolerancie o päť centimetrov nižší alebo o desať centimetrov vyšší ako u hlavného používateľa, závisí od výšky každej osoby.

Jednoduché nákupy-tipy na-kuchynský-nábytok-spojenia-a-ergonómia

Vybavenie a zásobovanie vodou

Pri plánovaní kuchyne zohrávajú ústrednú úlohu elektrické spotrebiče a drez. Aby všetko nakoniec fungovalo bez problémov, umiestnenie sporáka, chladničky, umývadla, umývačky riadu a ďalších. Musí byť správne. Kým elektrické spotrebiče majú a Napájanie vyžadujú, musí byť pri umývadle Pripojenie vody dostať. Pri plánovaní je preto potrebné vziať do úvahy spojenia. Pri elektrických spotrebičoch, ako je rúra alebo mikrovlnná rúra, je vhodné zamerať sa na polohu v pracovnej výške. Musíte sa teda skloniť oveľa menej často a odbremeniť chrbát. the Inštalačná výška V závislosti od veľkosti tela sa pohybuje medzi 55 a 165 centimetrami.

Odporúča sa umiestniť kachle o niečo hlbšie ako zvyšok pracovnej plochy. Nakoniec sú hrnce vysoké na varenie a ak sú umiestnené konvenčným spôsobom, vyžadujú, aby boli ramená vo vyvýšenej polohe. Aby sa to uľahčilo, má zmysel inštalovať kachle o niekoľko centimetrov nižšie, ako je vidieť na nasledujúcom obrázku:

tipy na nákup koláčov-kuchynský nábytok-spoje-ergonómia

Materiály na kuchynské linky

Na záver by sme chceli poukázať na výhody a nevýhody jednotlivých Materiály na kuchynské linky Indície. Zhrnuli sme to do tabuľky:

výhody nevýhoda
drevo

-prírodný charakter

-trvanlivé

-Rozmanitosť vzorov

-V závislosti od povrchu je údržba náročnejšia ako u iných materiálov

-drahé v závislosti od kvality dreva

farba

-matné a lesklé povrchy vo všetkých

Možné farby NCS alebo RAL

-elegantný vzhľad

-Farby sa môžu odlupovať, ak sú zle spracované alebo sa používajú mnoho rokov

-odtlačky prstov a podobne sú rýchlo viditeľné na predných stranách s vysokým leskom.

Sklo

-tepluvzdorný

-odpudzovač vlhkosti

-hygienické

-ľahko zotrieť

-Zvyšky tuku a prach zanechávajú svoje stopy
Laminát

-robustný

-nenáročná starostlivosť

-rôzne prevedenia, akými sú kamenná alebo drevená optika

-lacné

-nie je 100% tepelne odolný

-žiadny prírodný materiál

akryl

-jemný povrch

-lacnejšie ako sklenené alebo lakované povrchy

-tiež šik

-elektrostatický náboj (nečistoty sú silne priťahované)

-citlivé na škrabance

linoleum

-ekologicky citlivý prírodný materiál

vyrobené z ľanového oleja, drevnej múky a prírodnej živice

-príjemný pocit

-nenáročná starostlivosť

-trvanlivé

-antistatické

-antibakteriálny

-často drahšie ako porovnateľné
ukradol

-vzrušujúca odroda (hliník,

Cortenová oceľ, surová oceľ, plech)

-robustný

-nenáročná starostlivosť

-funkčné

-čiastočne citlivý na škrabance a mastné zvyšky

Nábytok na tortu-jednoduché tipy na tortu

Zoznam výhod a nevýhod je veľmi hrubý, má slúžiť iba ako vodítko a prehľad. Keď ste sa rozhodli pre takú materiálovú skupinu, ako je drevo, musíte urobiť ďalšie rozhodnutia. Napríklad v sektore drevených čiel sa rozlišuje medzi HPL, drevotrieskovými a MDF doskami, ako aj prednými stranami z masívneho dreva a pravého dreva..

Ďalšie tipy a návrhy na tému kuchyne nájdete v našich článkoch o návrhoch kuchýň a príkladoch vybavenia pre šikmé stropy.

Zdroj obrázku:

Obrázok 1: midascode

Obrázok 2: Unsplash

Obrázok 3: PIRO4D

Obrázok 4: kathrina5 / pixabay.com