Jednokuchyne – módne a kompaktné riešenie pre dizajn kuchyne

V obmedzenej oblasti je rozhodujúce, ako organizujete priestor. Od toho nezávisí len krásny pocit zo života, ale aj vzhľad priestoru a jeho funkčnosť. S ohľadom na to je nevyhnutné nájsť rovnováhu medzi kuchynskými spotrebičmi, úložným priestorom a pracovnou plochou. Podrobné plánovanie vopred je obrovskou výhodou pre každého! Ak máte obmedzený kuchynský priestor, prídu na rad jednolôžkové kuchyne. Ale pred inštaláciou jednej kuchyne by ste mali vziať na vedomie niekoľko vecí.

samostatné kuchyne šetria priestor trendový dizajn v béžovej farbe

Všetky užitočné zariadenia a nábytok sú súčasťou jednej kuchyne

Jednokomorová kuchyňa sa perfektne hodí do jednej domácnosti! Je to vynikajúca náhrada za veľkú kuchyňu s prvkami, ktoré sú pre malé byty nadbytočné. Takzvaná mini kuchyňa šetrí čo najviac miesta, ale umožňuje bežné kuchynské práce. Často je plánovaný na výklenok a perfektne zapadá. Veľmi kompaktné riešenie!

Ako vyzerá mini kuchyňa? Jedná sa o kompaktný celok, ktorý obsahuje všetky potrebné prvky kuchyne, aby v obmedzenom priestore nič nechýbalo.

Každá kuchyňa má:

  • drez
  • Varná doska
  • Úložný priestor pod oplachovacou a varnou jednotkou
  • Nástenná skrinka, ktorú je možné umiestniť kdekoľvek v kuchyni alebo obývacom priestore
  • chladnička

Našťastie pre jedno kuchyne je k dispozícii aj obrovská škála čiel, úchytiek a pracovných dosiek. Veľkosť a šírka sa môžu líšiť, a preto sa ukazuje, že každá mini kuchyňa je najlepšia.

Samostatná kuchynská chladnička a úložný priestor lacné

Našiel na moebel-guenstig.de

V jednej kuchyni môžu byť k dispozícii aj skladacie stoly a pulty. Stačí ich len správne integrovať do dizajnu kuchyne. Takto zaistíte perfektný dizajn kuchyne, ktorý si zamilujete.

Čo treba vziať do úvahy pri navrhovaní mini kuchyne?

Jednokuchyne fascinujú aj svojim dizajnom a funkčnosťou. Môžu pôsobiť rovnako individuálne a pútavo ako veľké a priestranné kuchynské linky. Nedostatok miesta preto nie je dôvodom na to, aby ste malým detailom venovali malú pozornosť detailom. Pri zariaďovaní malej kuchyne sa však musíte sústrediť na to podstatné.

  • Povinné pracovné zóny v kuchyni by určite mali byť! Varenie, umývanie, skladovanie atď. Je teda možné bez problémov vykonávať aj v mini kuchyni.
  • Svetlé farby a vhodné materiály, ako napríklad sklo, spôsobujú, že malá kuchynka vyzerá väčšia.
  • Mnoho výrobcov navrhlo elegantné možnosti dizajnu pre samostatné kuchyne. Používa sa kompaktný riad, ktorý neruší nedostatok úložného priestoru. Dobrým príkladom sú aj odnímateľné držadlá.
  • Dávajte si však pozor na pravidelné čistenie spoločnej kuchyne, pretože neporiadok a špina zanechávajú nepríjemný pocit zo života.

Jednokuchyne sú ideálnym riešením pre malé priestory

Malé apartmány, študentské izby a zdieľané apartmány, prázdninové byty a kancelárie majú k dispozícii samostatné kuchyne. Mini kuchyňa ponúka úžasné riešenie problému s priestorom v malej miestnosti. Navrhnite si útulnú minikuchyňu podľa vlastných predstáv a preferencií! Pretože svoju kreativitu môžete využiť aj pri navrhovaní jedinej kuchyne! Len neexperimentujte s dekoráciou! Tu nie je možné uplatniť veľa myšlienok.