Ktorý kuchynský drez je najlepší – dôležité informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní

Napriek umývačke riadu kuchynský drez nestratil svoju dôležitú úlohu v modernej kuchyni. V dnešnej dobe sa dokonca stal multifunkčným a veľmi atraktívnym, pretože máte možnosť navrhnúť si umývadlo podľa svojich konkrétnych potrieb. Aj pre skutočných interiérových šialencov nie je pri výbere kuchynského vybavenia dôležitý len dizajn. To je dôvod, prečo by dobrý kuchynský drez nemal len vyzerať elegantne a mal by mať dizajn, ktorý ladí so zvyškom kuchynského vybavenia, ale mal by byť predovšetkým optimálne funkčný a čo najrobustnejší.

Pred kúpou by ste si mali položiť niekoľko dôležitých otázok, ako napríklad: Potrebujete jednoduché alebo dvojité umývadlo a mal by existovať odkvapkávač? Kde sú v kuchyni prípojky vody? Ako je nainštalovaný kuchynský drez a aký veľký by mal byť so spodnou skrinkou. Ergonómia a pohodlie sú pri výbere správneho kuchynského drezu jednoducho všetko. Perfektné umiestnenie v kuchyni je zvyčajne medzi varnou zónou a chladničkou. Často sú dokonca rohové drezy tým najlepším rozhodnutím, v závislosti od okolností a orientácie kuchynskej linky.

Ktorý kuchynský drez je najlepší?

malý kuchynský drez žula obdĺžnikový tvar

Najlepšie materiály pre kuchynský drez

Po dizajne, veľkosti a umiestnení by ste mali byť veľmi presní aj s materiálmi. Tri najobľúbenejšie a najbežnejšie materiály pre moderný kuchynský drez sú nehrdzavejúca oceľ, žula a keramika. V závislosti od vlastností a vzhľadu sa tieto navzájom veľmi líšia.

Pri kúpe kuchynského vybavenia sa však všetky tri absolútne odporúčajú.

Nerezová oceľ je skutočnou klasikou. Kuchynský drez z nehrdzavejúcej ocele, bez ohľadu na matný alebo lesklý, vždy vyzerá nadčasovo elegantne. Je úplne bez hrdze a nárazov a dá sa rýchlo a ľahko vyčistiť. Náklady na inštaláciu a obstaranie sú tu jednoduché a dostupné. Nerezová oceľ je tiež odolná voči teplu a kyselinám. Ak je však materiál trochu tenší, kuchynský drez je náchylný na poškriabanie. Ak sa teda chystáte pre nerezovú oceľ, bolo by najlepšie zvoliť hrubší materiál, aby bol váš drez odolnejší a odolnejší..

Nerezový kuchynský drez kombinovaný s elegantným mixérom

kuchynský drez nerezová mriežka

Žula je v poslednej dobe jedným z bestsellerov medzi kuchynskými drezmi. A to z mnohých dobrých dôvodov. Materiál je jednoducho necitlivý na škrabance, veľmi ľahko sa čistí, je odolný voči teplu a je k dispozícii v mnohých farbách. Kvalita má samozrejme aj svoju cenu. Kvalitné kuchynské drezy začínajú od 200 eur, ale rozhodne stoja za to.

Kuchynské drezy z čiernej žuly sú zúrivosťou

veľký kuchynský drez žula

A čo keramika? Nie je to ani zlá voľba, pretože o takéto kuchynské drezy je mimoriadne jednoduchá starostlivosť. Materiál je odolný voči kyselinám a teplu, je veľmi odolný voči poškriabaniu a veľmi ľahko sa udržiava. Jediná nevýhoda – pripojenie k pracovnej doske nie je také jednoduché, pretože takýto drez je dosť ťažký.

Keramické kuchynské drezy sú k dispozícii v matnom alebo lesklom prevedení

keramický kuchynský drez

Vybavenie kuchynského drezu

Moderný kuchynský drez nie je jednoduchou kombináciou drezu a odkvapkávača, ale skutočným univerzálom. Okrem zodpovedajúceho sifónu z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu a súpravy na odpad s košovými ventilmi na sitko sa môžete rozhodnúť aj pre odtokové sitko, zvyšnú misku, multifunkčnú misu, integrovanú dosku na krájanie, mobilné odtokové diely pre hrnce a riad ako aj odpadové diaľkové ovládanie. Posledným z nich je zvyčajne tlačidlo umiestnené vedľa batérie v hornej časti kuchynského drezu, ktoré umožňuje otvorenie a zatvorenie odtoku. Oplachovacej vody sa teda vôbec netreba dotýkať.

Správne vybavenie kuchynského drezu robí veľký rozdiel

kuchynský drezový faucet nerez

Aký mixér sa najlepšie hodí k kuchynskému drezu??

A áno, otázka správneho lícovania. Voľba často závisí od toho, či potrebujete armatúru pre vysoký alebo nízky tlak. To zase závisí od dodávky vody. Vo väčšine prípadov potrebujete vysokotlakovú armatúru, ako je to v prípade centrálneho prívodu vody. Môžete si tiež vybrať medzi kuchynskými batériami a pákovými batériami. Pri druhom variante máte výhodu, že môžete ušetriť až 30% pitnej vody. Výsuvná sprchová hlavica je ešte úspornejšia a tiež mimoriadne praktická a optimálne ergonomická. S materiálmi je vždy potrebná starostlivosť. Na prvom mieste v zozname je vždy kvalitná nehrdzavejúca oceľ od osvedčených výrobcov.

Inovatívna ergonómia a perfektný dizajn

moderný faucet ku kuchynskému drezu

Vopred si naplánujte dostatok času na vybavenie svojej kuchyne a nechajte si podrobne poradiť skúsenými odborníkmi. Spoľahnite sa na kvalitu a trvanlivosť materiálov, a to nielen pri kúpe kuchynského drezu, ale aj pri každom jednom detaile. Vytvorte si svoj veľmi zvláštny pocit z kuchyne a vychutnajte si varenie a zdržanie sa vo vlastnej kuchyni!

Žulový drez – skutočný pútač pozornosti

žulový kuchynský drez kuchynský ostrovček

Obzvlášť veľkolepé v jemnom červenom víne

kuchynský drez žula víno červené

alebo ľahké a hladké v kréme

kuchynský drez žula blanco favos

Prísne a dôstojne v čiernej farbe

kuchynský drez žula obdĺžnikový

kuchynský drez žula čierna

Rustikálny a puristický vyrobený z bielej keramiky

keramický kuchynský drez štvorcový

Dvojitý bazén pre špeciálne požiadavky

žulový kuchynský drez rustikálny dvojdrez

Samozrejme, môžete to urobiť aj bez odkvapkávača

kuchynský drez žula malý

A prečo nie len okrúhle?

kuchynský drez žulový oválny

Nerezová oceľ jednoznačne zostáva klasikou

kuchynský drez nerezový obdĺžnikový  moderný kuchynský drez nerez