Kuchyňa bez nástenných skriniek – absolútny trend v modernom kuchynskom zariadení

Kuchyňa bez nástenných skriniek? Áno, správne! Už nejaký čas je takéto vybavenie kuchyne absolútne trendy. Zabodujú moderným a zároveň o niečo ležérnejším vzhľadom a rozbúšia srdcia čoraz väčšieho počtu fanúšikov interiéru. Nižšie vám povieme, prečo by ste si mali vybrať takú kuchyňu bez nástenných jednotiek a ako ju možno nastaviť najchytrejším a najštýlovejším spôsobom. Dáme vám tiež pár dôležitých rád, ako môžete získať viac úložného priestoru a optimálne ním zásobovať aj menšie kuchyne.

Kuchyňa bez nástenných skriniek má v skutočnosti mnoho výhod 

kuchyňa bez nástenných skríň otvorené police

Aké sú výhody kuchyne bez nástenných jednotiek??

S takýmto kuchynským zariadením si môžete predovšetkým „vyčistiť hlavu“. Nedostatok nástenných skriniek vám poskytne lepší prehľad a väčšiu voľnosť pohybu v hornej časti kuchyne. Dvere skrinky nemusíte stále otvárať alebo tlačiť. Všetko potrebné máte poruke.

Namiesto horných skriniek máte teraz veľa miesta na obľúbený dizajn stien. Môže to byť napríklad vzorovaná zadná stena kuchyne s dlaždicami alebo olejová ochrana. Krásne umelecké diela, svetlá alebo fotografie je možné zavesiť. Minimalisti si užívajú, keď majú v kuchyni pred sebou iba monochromatické steny. Môžete ísť len podľa vlastného vkusu.

Čo hovoríte napríklad na takú šesťuholníkovú dlažbu? 

vytvorte originálnu kuchynskú zadnú stenu bez nástenných skriniek

Kuchyňa bez nástenných skriniek navyše vyzerá oveľa útulnejšie a príjemnejšie. Dokonale sa hodí do otvoreného obytného priestoru bez prahov. S otvorenými policami alebo príborníkmi sú krásne poháre, misky a úložné boxy dovedna predstavené.

V takejto kuchyni dopadá prirodzené denné svetlo aj umelé osvetlenie na pracovnú plochu oveľa intenzívnejšie. Pretože svetlu nič nestojí v ceste. Samozrejme, že to nie je dobré len pri jedle, ale najmä pri varení.

Vysoký strop poskytuje ďalší priestor smerom hore

kuchyňa bez nástenných skríň moderná rustikálna

Aké alternatívy sa odporúčajú?

Ako už bolo uvedené, vo väčšine prípadov sú ako náhrada za nástenné skrinky výhodnejšie otvorené police. V závislosti od konštrukčných podmienok sa môže dokonca stať, že k stene nemožno pripevniť žiadne nástenné skrinky. Staré budovy, okná alebo rúry, ako aj šikmé stropy patria k najčastejším dôvodom, ktoré hovoria proti. Našťastie dlhé police majú mnoho výhod. Na jednej strane môžu byť použité ako vizuálny prízvuk a môžu byť vyrobené z masívneho dreva alebo objednané v akejkoľvek farbe. Na druhej strane ponúkajú dostatočný priestor pre vaše krásne jedlá a ďalšie kuchynské potreby.

Rustikálny vkus sa stretáva s priemyselným šarmom 

kuchyňa bez nástenných skríň moderný priemyselný dizajn

Voľne stojaca vysoká skrinka je tiež dobrým riešením, pokiaľ ide o alternatívy k nástenným skrinkám. To samozrejme potrebuje svoj priestor, ale ponúka oveľa viac zvislých úložných priestorov v kuchyni. Nemali by ste podceňovať ani sofistikované výklenkové a koľajnicové systémy a robiť zázraky v kuchyniach bez nástenných jednotiek..

Namiesto spodných skriniek sa môžete rozhodnúť aj pre otvorené police

kuchyňa bez nástenných skríň otvorené police ľahké drevo

Väčšie kuchyne môžu ťažiť aj z kuchynského ostrovčeka so zásuvkami

navrhnite kuchyňu bez nástenných skriniek

Ako môžete získať ešte viac úložného priestoru??

Okrem vyššie uvedených alternatív k nástenným skrinkám existujú aj ďalšie detaily, ktoré zaisťujú viac úložného priestoru v kuchyni bez nástenných skriniek. Pri navrhovaní základných jednotiek sa spoliehajte na veľkorysejšie výsuvy a zásuvky. Nielenže pojmú viac vášho riadu, ale tiež vám poskytnú oveľa lepší prehľad, keď ich vytiahnete. Ak máte kuchyňu v tvare U alebo L, určite by ste mali využiť otočné a takzvané kolotočové skrinky. Je to preto, že sú mimoriadne ergonomické a praktické na varenie a skladovanie.

Skúste ako úložný priestor využiť aj tie najmenšie výklenky a rohy

biela kuchyňa bez nástenných skriniek otvorené police drevo

Na konci dňa si premyslite, či potrebujete všetky položky, ktoré máte vo svojej kuchyni. Možno sú niektoré z nich úplne nadbytočné alebo sa používajú iba veľmi zriedka. Tieto iba odoberajú cenný úložný priestor, často vedú k poruche a sťažujú čistenie. Spoľahnite sa na jednoduchosť a úhľadnosť pri zariaďovaní kuchyne bez nástenných skriniek a vychutnajte si viac pohodlia pri varení a byť spolu každý deň.

Kuchyňa je v konečnom dôsledku jednou z najdôležitejších miestností každého domu 

kuchyňa bez nástenných skríň elegantné zariadenie

Doprajte svojej kuchyni jedinečný nádych s krásne vzorovanými stenami 

moderná jedálenská kuchyňa vzorová stenová kuchyňa bez nástenných skríň

Alebo stavte na výrazné farby a elegantné textúry 

kuchyňa bez nástenných skríň benzínové skrine

Kuchyňa bez nástenných jednotiek vyzerá neuveriteľne sofistikovane v akomkoľvek štýle zariaďovania 

kuchyňa bez nástenných skriniek moderný ázijský dizajn

kuchyňa bez nástenných skríň okno obývačka kuchyňaZariaďte si malú kuchyňu bez nástenných skríň kuchyňa bez nástenných skríň nápady na dlažbu v kuchyni kuchyňa bez nástenných skríň moderná alternatíva kuchyňa bez nástenných skriniek moderný dizajn kuchyňa bez nástenných skríň otvorené police minimalistické zariadenie kuchyňa bez nástenných skríň otvorené biele tehly dizajn opitk steny kuchyňa bez nástenných skríň navrhuje obývačku-kuchyňu puristicky Kachľová kuchyňa Metro bez nástenných skríň moderný dizajn otvorená kuchyňa bez nástenných skríň rustikálna kuchyňa bez nástenných skríň Navrhnite trendovú kuchyňu bez nástenných skriniek