Kuchyňa vo vidieckom štýle prispieva k príjemnej rodinnej atmosfére vo vašom dome

Inšpirácie a tipy pre vašu kuchyňu vo vidieckom štýle

Moderný štýl bývania a prvky vidieckeho domu sa navzájom nevylučujú. V kuchyni už vôbec nie. Tu sa dokonca celkom prirodzene stretávajú. Pretože kuchyňa vždy bola a zostáva miestom, kde sa stretáva rodina a priatelia a trávia spolu šťastné chvíle. Zároveň sa v tejto miestnosti nezaobídeme bez inovácií v technológiách a nábytku.

Kombinácia súčasného interiérového dizajnu a prvkov vidieckeho domu vyzerá v kuchyni celkom prirodzene. Existuje niekoľko pravidiel, vďaka ktorým je tento koncept obzvlášť ľahko implementovateľný.

Zostaňte moderný s pôdorysom

interiér vo vidieckom štýle

Kuchyňa vo vidieckom štýle – nechajte kuchyňu a jedálenský alebo obývací priestor zlúčiť do jedného

rustikálna kuchyňa v hnedej farbe

Pri navrhovaní pôdorysu by sme rozhodne mali zostať moderní. Otvorený plán vám umožňuje vykonávať rôzne činnosti súbežne. Môžete variť súčasne a stále komunikovať so svojimi hosťami, dávať pozor na deti a podobne.

Alebo môžete zóny oddeliť prvkami vidieckeho domu

zvýraznite kuchynský ostrov drevenými stoličkami

Prvky vidieckeho domu sú úžasne vhodné na vizuálne oddelenie rôznych zón od seba. Kuchyňa a obývacia izba alebo jedáleň môžu byť od seba navzájom vizuálne oddelené. Kuchynský ostrov, ktorý môže slúžiť aj ako jedálenský kút, môžete zvýrazniť niekoľkými barovými stoličkami z dreva alebo podobného materiálu..

Pri navrhovaní úložného priestoru kombinujte štýly

moderný priestranný dom

Kuchyňa vo vidieckom štýle – rustikálna kuchyňa môže vyzerať úžasne moderne, ak správne skombinujete štýly dizajnu

moderná kuchyňa vo vidieckom štýle

moderná kuchyňa

Takto zariadená kuchynská miestnosť sa môže celkom fragmentárne zaplniť. Vyhnite sa tomu zmiešaným štylistickým vykonávaním určitých aspektov zariaďovania. Interiéroví dizajnéri odporúčajú pri navrhovaní úložného priestoru súbežné používanie vidieckeho domu a moderných materiálov. S týmito môžete tiež kombinovať oba štýly kombináciou moderných a tradičných tvarov.

Typické prvky vidieckeho domu musia byť pripevnené najmä tam, kde máme veľké moderné elektrické a kuchynské spotrebiče. Napríklad by bolo zmysluplné namontovať skrinky vyrobené z retro materiálov alebo v klasickom štýle vidieckeho domu cez veľkú modernú chladničku..

Kuchyňa vo vidieckom štýle – farebná schéma

nápady kuchyne pre vidiecky dom

Kombinácia hnedej a bielej je považovaná za klasiku

vidiecky štýl

V každom prípade musia byť zahrnuté drevené prvky

kuchyňa vo vidieckom štýle

Klasický, ale aj moderný zároveň

lanhaus-štýl-kuchyňa-moderný dizajn

Farebná schéma je životne dôležitá pre dobrý vzhľad takejto eklektickej zmesi. Potrebujete niečo, čo zostane aktuálne mnoho ďalších rokov. Paleta farieb musí ladiť s týmito dvoma štýlmi a súčasne ich spájať; dobrým príkladom je párovanie bielej a hnedej. Pokiaľ ide o kuchynské doplnky a doplnky, môžete metalické efekty zaviesť prostredníctvom materiálov a farieb. Vytvorte nádhernú dynamiku miestnosti použitím lesklých povrchov v niektorých oblastiach a drsných povrchov v iných..

Kutilské a múzejné práce

kutilská kuchyňa

DIY svetlá pre vašu rustikálnu kuchyňu

kutilstvo

Prítomnosť predmetov s múzejnou hodnotou je typická pre štýl vidieckeho domu. Tieto a DIY prvky sú dôležitou súčasťou vášho konceptu zdobenia. Dobrými nápadmi by boli starožitné stolové lampy, nápady na dekoráciu naplaveným drevom, svetlá pre domácich majstrov.

Imitácia alebo vizuálne zvýraznenie prvkov stavebnej konštrukcie – do tejto kategórie patria aj voľne stojace rúry, stĺpy, trámy alebo tehlové múry.

Akcenty v prírodných odtieňoch

moderné prvky v štýle lahdhaus mixujú prvky

V kuchyni s vidieckym domom a modernými prvkami sú akcenty chúlostivým bodom pri navrhovaní miestnosti. Nesmú byť jasne priradené k jednému alebo druhému štýlu. Tu prichádzajú na pomoc niektoré moderné farby. Vyrobte si pár stoličiek a vyhoďte vankúše do odtieňov, ktoré sú aktuálne, ale aj veľmi prirodzené. To platí pre mnoho odtieňov modrej a zelenej, napríklad pre mätu alebo svetlo modrú.

Presvedčte sa o funkčnosti a príjemnej atmosfére

priestranná vidiecka kuchyňa

Kuchyňa vo vidieckom štýle – teplá rodinná atmosféra

drevené stoličky v kuchyni vo vidieckom štýle

V modernej kuchyni s prvkami vidieckeho štýlu súčasne vládne funkčnosť a teplá rodinná atmosféra. Pri každodennom používaní kuchyne si pravdepodobne všimnete ďalšie drobnosti, ktoré obe ešte viac zdôraznia. Urobte to tak, aby váš koncept vyzeral ešte presvedčivejšie a krajšie.

Kuchyňa vo vidieckom štýle – pre útulnú atmosféru používajte viac prírodných materiálov

štýlová kuchyňa

Ak zvolíte bielu farbu, môžete neskôr pridať veľa rôznych farebných prvkov

prevláda biela a hnedá farba

Veľmi jednoduché, ale štýlové

biela kuchyňa vo vidieckom štýle

Hnedá a biela sú klasickou kombináciou

zvýraznite kuecehninsel so stoličkami

kuchyňa v modernom štýle

dizajn vidieckeho domu do kuchyne

Inovatívna kuchyňa vo vidieckom štýle