Kuchynské trendy 2015: funkčné kuchynské zariadenie s elegantným dizajnom

 Nielen odborníci na kuchyňu súhlasia, súčasné trendy tiež potvrdzujú, že moderná kuchyňa sa stále viac mení z uzavretej dielne na otvorený obytný priestor, ktorý prenajímatelia radi prezentujú aj priateľom. Kuchyňa musí mať samozrejme zodpovedajúci exkluzívny dizajn. Jednoduché kuchyne z nehrdzavejúcej ocele už dávno nie sú v ceste. Dokazujú to aj súčasné kuchynské trendy. Dôraz je kladený na nový, neobvyklý dizajn spojený s vysokou funkčnosťou a novou technológiou.

Kuchynské trendy 2015 – od rustikálnych a jednoduchých až po svetlé a pútavé

Možnosti v kuchynskom dizajne v zásade neexistujú. Jednoduché farby, ktoré sú navzájom koordinované, sú rovnako trendy ako jasné farby a kontrasty. Štýl vidieckeho domu je v roku 2015 stále veľmi žiadaný o vybavené kuchyne, ako je to u známeho dodávateľa Zdroj do kuchyne schopný vidieť. Dominantnou farbou je biela, ktorej kontrastujú výrazné farby ako modrá alebo červená. Svoj návrat v kuchyni oslavuje aj čierna farba. Nemeckí výrobcovia ako Miele alebo Siemens obzvlášť radi predstavujú kuchynské spotrebiče v čiernom vzhľade.

Rustikálne zariadené kuchyne sú trendové

vybavenie kuchyne živé trendy 2015 trendy v kuchyni kuchynské spotrebiče a dizajn nábytku

Rustikálne prevedenie z bridlice, kameňa a betónu je aktuálne tiež trendy. Kuchynská linka v bridlicovom prevedení pôsobí veľmi elegantným a ladným dojmom, obzvlášť v bielej kuchyni. Pri kamennom dizajne sa kladie dôraz na vzťah k prírode. Zákazník si dokonca môže ako základné prvky vybrať z rôznych druhov kameňa, ako je žula, mramor alebo kamenný prvok.

V betónovom sektore má teraz kuchynský priemysel úplne nové možnosti. Môže byť nanesený veľmi tenko a napriek tomu je absolútne odolný voči rozbitiu na nosné platne. Spolu s prvkami z lakovaného skla alebo orecha je výsledkom elegantný dizajn.

Pokiaľ ide o tvar kuchyne, existujú rôzne alternatívy k jednoduchej kuchynke. Kuchynský ostrov je v súčasnosti obzvlášť obľúbený. To je obzvlášť vhodné pre tých, ktorí plánovali veľa priestoru pre kuchyňu a chcú ju otvoriť. Je dôležité, aby bol okolo ostrova dostatok miesta na prejazdy. Vďaka veľkorysému priestoru je kuchynský ostrov obzvlášť vhodný pre tých, ktorí radi varia spoločne.

Elegantný dizajn a funkčnosť v modernej kuchyni

kuchynský nábytok obývacie trendy 2015 kuchynské trendy kuchynský dizajn nábytku

Najmodernejšia technológia v elegantnom dizajne

V roku 2015 sa ďalej nielen vyvíjali kuchyne. Tiež vždy existujú inovácie v oblasti kuchynských spotrebičov. Vysokokvalitné kuchynské spotrebiče v ušľachtilom dizajne sú pre vzhľad kuchyne rovnako dôležité ako samotný dizajn kuchyne, napriek tomu by však mali mať samozrejme vysokú úroveň funkčnosti. V tomto ohľade automatické pečenie, AEG s Rúra Autosense ponuky, absolútna senzácia. Rúra si môže sama nastaviť čas pečenia pomocou vopred naprogramovaných receptov. Ak kuchár mešká, môže použiť aplikáciu na pečenie predtým pripraveného jedla. Veľa sa toho stalo aj s odsávačmi pár. Dizajnové digestory a odsávače pár, ktoré sa automaticky vysúvajú nahor a sú nenápadne integrované do varnej linky, nahrádzajú veľký výsuvný digestor predchádzajúcej doby. Na moderné varenie odborníci odporúčajú indukčnú varnú dosku. Teplo je generované striedavým magnetickým poľom. Feromagnetické hrnce sú však povinné používať indukčnú varnú dosku. Hobby kuchár ich spozná podľa toho, že sa na ne lepia magnety. Niektorí výrobcovia už experimentujú s dotykovými displejmi integrovanými do varnej linky, ktoré majú spríjemniť obsluhu varnej dosky. Sieť medzi jednotlivými zariadeniami, akými sú sporák a chladnička, zostáva v kuchynskej oblasti trendovou témou. V budúcnosti by napríklad kachle pri výbere určitého receptu mali okamžite rozpoznať, či sú v chladničke pripravené všetky ingrediencie. Bude teda zaujímavé sledovať, aké kuchynské inovácie prinesie budúcnosť.

* Práva na obrázky:

Obrázok 2: Fotolia_86680950_S

Obrázok 3: Fotolia_82592612_S