Kuchynské trendy v kameni, betóne a kove

Kameň, betón a kov v kuchynskom dizajne

Moderná kuchyňa nie je len pracoviskom na prípravu jedál, ale je neoddeliteľnou súčasťou obývačky. Obývacia izba s otvorenou kuchyňou je obzvlášť obľúbená a je navrhnutá predovšetkým z prírodného kameňa alebo betónu s rôznymi kovmi a individuálnymi povrchmi. Vizuálna charizma podčiarkuje individuálny životný štýl a okrem funkčnosti a kvalitného vybavenia slúži ako najdôležitejšia vlastnosť trendového domu pre chvíle spoločne s rodinou alebo spoločenskými stretnutiami s priateľmi..

Ako zariadiť modernú kuchyňu

súčasný dizajn kuchyne trendy v kuchyni kuchynský ostrovček z betónu

Kameň v kuchyni

Pracovné dosky z masívneho kameňa a predné časti skríň s kamenným vzhľadom, žulové drezy alebo kamenná spodná konštrukcia pod kuchynský nábytok sa čoraz viac stávajú pútavými pre oči. Obľúbenosť kameňa, najmä prírodného kameňa, spočíva v jeho udržateľnej kvalite a stabilite, ako aj v robustných vlastnostiach a trvanlivosti.

Kamene vytvárajú rustikálne kúzlo a vytvárajú príjemnú atmosféru, ktorá robí z kuchyne útulné a domáce miesto v dome alebo byte. Mramor, bridlica, žula a ďalšie prírodné kamene vdýchnu kuchyni kuchyňu svojimi prírodnými vzormi a zrnami. Veľkou nevýhodou prírodných kameňov je bohužiaľ cena. Ak sa nechcete zaobísť bez puristickej, modernej kuchyne v kamennom alebo industriálnom vzhľade, nájdete na kuchyňa&Co výber zodpovedajúcich kuchynských liniek.

Kuchynské trendy kamenný betón a kovový kuchynský ostrov betónový dizajn kuchyne

Betón v dizajne kuchyne

Betón v skutočnosti vyzerá chladne a až donedávna nehral v interiérovom dizajne dôležitú úlohu. Ale práve v kuchyni vznikajú nové trendy, v ktorých sú steny alebo galérie z betónu, kuchynské bloky s betónovým prístreškom alebo jedálenské stoly na betónovom základe stále obľúbenejšie. Pokiaľ ide o stabilitu a odolnosť, všestrannosť použitia a jednoduché farebné prevedenie povrchu, betón je presvedčivý s množstvom výhod. Vďaka betónovému múru bude vaša kuchyňa pôsobiť veľmi útulne, ak použijete materiál v kombinácii s drevom napríklad na vytvorenie stredomorskej atmosféry..

otvorená kuchyňa s drevenou podlahou trendy v kuchyni kamenný betón a kov

Meď je u kovu mimoriadne obľúbená

Zatiaľ čo meď bývala v kuchyni obzvlášť dôležitá vo forme kanvíc a misiek, materiál sa v súčasnosti používa rôznymi spôsobmi. Mäkký, načervenalý lesk a vysoká odolnosť charakterizujú meď ako kov, ktorý sa používa v kuchynskom dizajne, napríklad vo forme háčikov alebo tvaroviek, závesov alebo držadiel. Ak navrhujete modernú, domácu a nevšednú kuchyňu, nezaobídete sa bez medených prvkov a týmto kovom pozitívne podčiarknete svoj životný štýl. Okrem malého a praktického príslušenstva na kuchynskom nábytku môžete sledovať trendy, ktoré smerujú aj k medi pre dekoratívne kuchynské potreby. Dokonca aj úplné Vstavané kuchyne s prednými časťami s medeným vzhľadom Už existujú.

Trendy v kuchyni Kuchynský ostrov Kuchynský dizajn Kupferkueche

Nerezová oceľ pre moderné vybavenie kuchyne

Čelá z nehrdzavejúcej ocele už nehrajú len veľmi dôležitú úlohu v kuchynských spotrebičoch a veľkých spotrebičoch, ale aj v kuchynskom nábytku. Trend sa etabloval, že vyberáte dvere a zásuvky skriniek bez dodatočných úchytiek a vyvolávate hladké predné strany pre matnú nehrdzavejúcu oceľ. Aj v prípade umývadla už nehrdzavejúca oceľ nie je štandardom, ale je mnohostranná a je dodávaná v lesklom chrómovom alebo matnom prevedení. Nerezová oceľ môže byť samostatná alebo môže byť použitá v kombinácii s prvkami z dreva alebo kameňa. Drevo vytvára teplý, ale avantgardný vzhľad, pretože chladný efekt ocele v kombinácii s teplom dreva si príde na svoje obzvlášť štýlovo a nastaví scénu reprezentatívnym spôsobom..

Zdroj obrázku: www.kuecheco.at