Malé nápady do kuchyne a riešenia pre nízke parapety

Malé nápady do kuchyne nízke parapety umývadlo

Skvelé riešenie pre nízke parapety

Pochádzam z mesta, kde väčšina domov je z historického dedičstva. Z tohto dôvodu nie je možné obvykle meniť vonkajší dizajn. Jednou z charakteristických vlastností sú nízke parapety. Boli tam umiestnené pôvodné voľne stojace skrine a sporáky.

Vtedy to bolo super praktické, ale teraz je to problém. Ako by ste mohli správne naplánovať svoju kuchyňu, keď sú skrinky vyššie ako parapety?

Pravdepodobne najnevhodnejšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je umiestniť skrinky nad okná tak, aby ste nemali prístup k svetelným otvorom. Takže vytvoríte niečo ako bezodnú jamu, miesto, kde sa zhromažďujú odpadky, ktoré už nikdy neuvidíte. Okrem toho je táto úloha veľmi komplikovaná, keď chcete vyčistiť okná.

Nápady na malú kuchyňu – plávajúce skrinky

Malé nápady do kuchyne nízke parapety kuchynské linky

Drez budete určite chcieť umiestniť pred okno. Ak je potrebné prah nastaviť na nízku hodnotu, potom môže byť plávajúca lavica veľmi užitočná. Nielenže skvele vyzerá, ale tiež zaisťuje prístup k nižšie uvedenému oknu.

V tejto súčasnej kuchyni bolo tiež odstránené okno. Je to pekný a praktický dizajnový prvok zároveň.

Uveďte nábytok do prevádzky

Malé nápady do kuchyne, nízke parapety, nápady na kuchynský ostrov

Toto je ešte flexibilnejšie riešenie, ktoré sa dobre hodí do tradičnej kuchyne. Namiesto skriniek použite pracovný stôl. Ak je skladovanie v nízkych oblastiach dôležité, zvážte ich umiestnenie na kolieska.

Táto historická kuchyňa v Chelsea (Vermont) má pred oknami zodpovedajúce boxy. To je možné pripevniť presne pod okno. Ich tvar je krajší a zaujímavejší ako skrinky vysoké 91 centimetrov.

drevená kuchyňa nápady pre malú kuchyňu nízke okenné parapety vzor tapety na stenu

Vytvorte ďalšie okenné sedadlá

Malé nápady do kuchyne, nízke parapety, sedací roh, dizajnová lavica

Mnoho kuchýň, dokonca aj tých zo 60. rokov minulého storočia, má za umývadlom nízke okná, ktoré sú vhodné do jedálne. Počas renovácie sa pokúsil poskytnúť viac miest na ostrove namiesto na stole. Ak mierite aj k tomu, mali by ste skrinky doplniť vhodným okenným kovaním, ktoré je pripevnené k stene. Zmestia sa aj pod nízky okenný parapet a poskytnú viac úložného a úložného priestoru.

Raňajkový bar by bol ďalším spôsobom, akým je možné obklopiť dlhé okno. Môže sa použiť aj ako prípravný povrch.

Malé nápady do kuchyne, nízke parapety, domáce barové pultové barové stoličky

Upravte typické rozloženie

stará budova byt malé kuchynské nápady nízke parapety

V kuchyni plochý vstavaný box zaisťuje rovnováhu medzi rôznymi oknami. To, čo bolo kedysi problémom, sa môže v ostatných prípadoch ukázať ako krásne riešenie.

S ďalej uvedenou metódou ste našli úplne iný východ zo situácie. Pre skrinku s umývadlom bol vytvorený polostrov a umiestnený zvisle na stenu. Problém s vysokými skriňami a nízkym parapetom sa tu nestretol. Okenné sedadlá pasujú presne pod parapet. Vľavo je vyvážený skrinkami so štandardnou výškou.

Malé nápady do kuchyne, nízke parapety, posedenie

Tento nový dom bol postavený vo vintage štýle. To by bolo ďalšie možné riešenie pre historické kuchynské priestory. Ak umiestnite ostrov ďalej od steny a vnútornú stenu použijete ako úložný priestor, zariadenie môže zaberať centrálnu polohu medzi oknami. Samotné parapety slúžia na odkladanie tanierov.

jedáleň nápady malej kuchyne nízke parapety rustikálne

Máte doma nízke parapety? Ak je jedno z týchto riešení pre vás vhodné?