Nápady do kuchyne: vyrobte si vlastnú kuchyňu vhodnú na párty

Najlepšie večierky sa často konajú v kuchyni. Samotný fakt, že kuchyňa zvyčajne nie je príliš veľká, a preto vytvára útulnú blízkosť, často robí z kuchynských večierkov niečo veľmi špeciálne. Ale zariadenie a dizajn majú tiež obrovský vplyv na faktor pohodlia a kvalitu pobytu. Je teda do značnej miery na majiteľovi kuchyne, ako dobre alebo zle kuchynská párty dopadne.

nápady a jedlá na kuchynskú párty

Správny dizajn kuchyne a vhodné pochúťky prispievajú k úspechu každej kuchynskej párty.

Kuchynské nápady: farby a dekorácie na stenu

Je dôležité, aby sa v kuchyni cítili príjemne nielen hostia, ale aj hostiteľ. Aby sa dosiahol tento príjemný pocit, je možné pre základný dizajn miestnosti použiť vplyv farieb na psychologickú úroveň. Kým svetlé farby majú skôr stimulačný účinok a predovšetkým červená pôsobí veľmi povzbudzujúco a aktivizujúco, modré tóny pôsobia harmonizujúco a relaxačne. Vďaka tomu je modrá ideálnou farbou na preradenie po turbulentnom dni v práci a uvoľnenie napätia. Je preto ideálny pre vytvorenie príjemnej, uvoľnenej atmosféry, v ktorej sa aj hostia cítia príjemne. Okrem toho má zmysel voliť svetlejšie odtiene modrej, pretože vďaka tomu sa miestnosť zdá byť väčšia a nevytvára rýchlo pocit stiesnenosti. Samozrejme, je tiež možné ponechať steny v neutrálnej farbe a zodpovedajúcej farbe. akcenty prostredníctvom nábytku, žalúzií alebo na vytvorenie iného vybavenia.

Aby kuchyňa pôsobila útulnejšie, mali by ste sa tiež uistiť, že nevidíte len na holé steny. Prvky kabinetu a obrázky prinášajú oku vítanú zmenu. Zvlášť pekné sú poličky na kocky a ďalšie otvorené policové systémy, ktoré nielenže samy o sebe pôsobia dekoratívne, ale aj primerane zvýrazňujú obsah..

nápady na kuchyňu a zariadenie na večierok

Otvorené policové systémy zaisťujú, že všetko budete mať na dosah.

Ale aj čisto dekoratívne prvky, ako sú obrázky, hodiny, zrkadlá alebo fotografie, vytvárajú kus individuality a pohody. Aj tu by sa mala venovať pozornosť správnym farbám, ktoré harmonicky zapadajú do miestnosti. Rôzne prvky je navyše možné ľubovoľne kombinovať. Rôzne Dizajnové inšpirácie zodpovedajúca nástenná dekorácia ukazuje možné kombinácie nástenných hodín s rôznymi vlastnými obrázkami, ktoré je možné vnímať ako celkový obraz na stenu. Navyše, matné hodinky je možné pomocou vhodných obrazových prvkov tiež premeniť na pútavý pohľad.

Domáce aspekty je možné tiež vykúzliť správnou dekoráciou malých zrkadiel. Mozaikové zrkadlá s rôznymi kvetinovými vzormi alebo vlastnoručne vyrobené dekorácie s kvetmi alebo mušľami môžu miestnosti dodať ďalší osobný dojem.

Najdôležitejší kuchynský nábytok do kuchyne vhodný na párty

K úspešnej kuchynskej párty samozrejme prispieva aj ideálne zariadenie. Pretože čisté večierky môžu byť z dlhodobého hľadiska dosť vyčerpávajúce a vstávanie sťažuje stravovanie na večierku, malo by byť k dispozícii dostatočné miesto na sedenie..

nápady na kuchyňu a nápady na párty v kuchyni

V kuchyni by malo byť zaistené dostatočné sedenie.

V ideálnom prípade je v kuchyni už stôl so stoličkami, inak je možné rýchlo zariadiť ďalšie sedenie. To sa dá dosiahnuť buď pomocou existujúcich skladacích stoličiek, alebo sa prepravky s nápojmi premenia na sedenie. V zásade môžu byť všetky prepravky na nápoje použité ako sedadlá, to jednoducho musí byť je možné vytvoriť zodpovedajúci poťah sedadla. Nápojové prepravky s relatívne hladkým plastovým povrchom, ako je to v prípade Anjola alebo Fritz Kola, sú stabilné a atraktívne na pohľad. Pretože na večierok by malo byť zorganizovaných dostatok nápojov, je k dispozícii jedno alebo viac ďalších miest na sedenie.

Okrem sedenia je dôležité zabezpečiť aj dostatok úložného priestoru. To znamená, že tanier a sklo nemusíte držať stále v ruke. Ako úložný priestor je možné pridať centrálny stôl alebo dva až tri malé bočné stolíky. Navyše, samotné kuchynské linky je možné využiť ako úložný priestor – teda aspoň tie, ktoré nemusia byť použité na bufet za predpokladu.

Ďalšou výhodou pobytu v kuchyni je, že nápoje sú tiež na dosah. K dispozícii sú tu aj ďalšie dôležité kuchynské spotrebiče, ako je kávovar alebo čajník, čo znamená, že spoločenskú atmosféru nemusí prerušiť odchod z miestnosti.

večierok v kuchyni

Viacúrovňové servírovacie taniere môžu poskytnúť dostatok priestoru.

Praktické príslušenstvo na večierok

Aby ste sa vyhli zbytočnému pobehovaniu počas večierky, v kuchyni by už malo byť k dispozícii najdôležitejšie príslušenstvo. Napríklad, ak majú stoličky nepolstrované sedadlo, mali by ste na sedadlo pripraviť pripravené podsedáky alebo malé vankúše. To nielen dobre vyzerá, ale tiež zaisťuje, že hostia sedia pohodlnejšie.

Na bufet je možné použiť dvoj alebo trojúrovňové platne. To znamená, že dostupný priestor je možné optimálne využiť aj vtedy, keď je málo miesta. Ak ste už svoju kuchyňu nastavili, aby ste ušetrili miesto, a máte na nástenných skrinkách zaváracie poháre, môžete ich tiež naplniť občerstvením na párty a rýchlo a jednoducho naplniť misky na stoloch.

Niekoľko malých kľúčov alebo servírovacích tanierov je rovnako praktických na servírovanie malých súst. V niektorých prípadoch postačujú aj ozdobné raňajkové tabule, ktoré je možné rýchlo a mimoriadne úsporne uložiť, keď sa nepoužívajú..

V kuchyni by ste mali mať pripravený aj dostatok riadu, príborov a pohárov. Aby sa príbory zmestili čo najšetrnejšie na miesto, osvedčilo sa používanie veľkých nápojových pohárov, do ktorých sú príbory umiestnené. K okuliarom sú vhodné otvorené police, z ktorých si každý môže podľa potreby pomôcť sám.

Správne osvetlenie potom zaisťuje väčšiu útulnosť. Namiesto jasného priameho svetla by ste mali zvoliť žiarovky s nepriamym dopadom svetla. Svetlo je tiež príjemnejšie, ak má teplý farebný tón. Aby to celé vyzeralo o niečo štýlovejšie, staré smaltované poháre, staršie hranaté pohony alebo iné vhodné kuchynské potreby je možné prerobiť na tienidlá.

Zdroje obrázkov: Pixabay.com, ©congerdesign Verejná doména CC0

Pixabay.com, ©Skitterova fotka Verejná doména CC0

Pixabay.com, ©Pexels Verejná doména CC0

Pixabay.com, ©StillworksImagery Verejná doména CC0