Naplánujte si otvorenú kuchyňu: výhody a nevýhody, ako aj 40 zaujímavých nápadov z obývačky do kuchyne

Otvorené kuchyne sú obľúbené už mnoho rokov a ako sa náš vkus pre interiéry a každodenné potreby vyvíjal, vyvíjali sa a stávali sa sofistikovanejšími a orientovanejšími na dizajn než kedykoľvek predtým. V nasledujúcom texte si povieme o výhodách a nevýhodách otvorenej kuchyne a radi vám poskytneme zaujímavé a aktuálne nápady do obývačky a kuchyne. Stačí sa posúvať nadol a zistiť, prečo je otvorená kuchyňa taká horúca …

Prečo je také obľúbené plánovať otvorenú kuchyňu?

Výhody otvorenej kuchyne prinášajú inšpiráciu pre nápady na jedenie v kuchyni

Výhody otvorenej kuchyne – Prečo milujeme otvorené kuchyne?

Štúdia z roku 2014 zistila, že polovica majiteľov britských domov vynaloží na vysnívanú novú kuchyňu až 23 000 EUR. A pre viac ako polovicu opýtaných bol možnosťou otvorený kuchynský dizajn, pričom 63 percent opýtaných chce v rámci dispozície kuchynský ostrovček.

A táto tendencia je prítomná aj v Nemecku.

Od sociálnych aspektov po pohodlie vítania hostí alebo len tak, aby ste čo najlepšie využili obmedzený priestor, je otvorená kuchyňa najlepšou voľbou. Pozrite sa, prečo je to tak …

Viac priestoru, viac obytného priestoru …

Otvorené kuchynské výhody a nevýhody zaujímavých nápadov na jedenie v kuchyni

Otvorená kuchyňa – čo je to lákadlo?

Otvorená kuchyňa ponúka oveľa viac než len priestor na prípravu jedla. Je to miesto, kde sa môžete najesť, oddýchnuť si, posedieť si, zvládnuť malú prácu, sústrediť sa na domáce úlohy alebo sledovať televíziu.

Táto veľká spoločenská miestnosť je často považovaná za luxus a stredobod domova, ale v niektorých prípadoch je to viac nutnosť ako voľba.

S rastúcimi cenami nehnuteľností je čoraz bežnejšie kombinovať viac funkcií v jednej miestnosti, ako mať oddelenú kuchyňu, obývaciu izbu a jedáleň.

Užite si obývací priestor, kde môžete variť, jesť a relaxovať!

Výhody a nevýhody otvorenej kuchyne a 40 zaujímavých nápadov do obývačky

Útulné varenie a konverzácia

Sympatické na otvorenej kuchyni je, že sa pri príprave jedla môžete porozprávať so svojimi hosťami.

Na otvorenom priestranstve môžete variť, upratovať a upratovať, pričom sledujete svoju rodinu alebo hostí.

Ľahký prístup na servírovanie a odstraňovanie

Ľahký prístup do kuchyne a jedálenského kúta tiež robí servírovanie jedál a čistiacich tanierov hračkou, pretože je tu menšia pravdepodobnosť nehody alebo rozliatia tanierov a servírovacieho riadu.

Pohodlné a útulné zároveň

Príklady a nevýhody otvorenej kuchyne

Vďaka tomu bude váš domov vyzerať väčší

Otvorený priestor vyzerá ľahko, ľahko a vzdušne, aj keď sú zábery na námestí tesné, a maximálne tak využije priestor v prízemí vášho domu..

Je lepšie starať sa o batoľatá

Ďalším plusom otvorenej kuchyne je to, že je jednoduchšie dávať pozor na malé deti vo veľkej miestnosti, než prechádzať miestnosťami za nimi..

Navyše môžete upratať a variť, kým sa vaše deti hrajú, pozerajú televíziu alebo robia ručné práce.

Jedlé kuchyne sú vhodné pre deti

Otvorená kuchyňa a 40 zaujímavých nápadov do obývačky

Naplánujte si otvorenú kuchyňu

Zaistite, aby sa obytný priestor čo najplynulejšie spájal s praktickou kuchynskou časťou.

Nechajte kuchyňu pôsobiť ako rozšírenie relaxačnej obývačky šikovným ukrytím spotrebičov a pomôcok, keď ich nepotrebujete.

Myslite na zaťahovacie vodovodné batérie, diskrétny odsávač pár, osvetlenie skrinky a výsuvné odpadkové koše ukryté pod doskami.

Pomocou niekoľkých trikov a tipov si môžete naplánovať pohodlnú a praktickú kuchyňu, v ktorej sa najete

Výhody plánu otvorenej kuchyne, 40 zaujímavých nápadov na jedenie v kuchyni

Hladké, neprerušované povrchy vo vašej kuchyni vytvárajú plynulý prechod do obývačky, ktorý má upokojujúce účinky a neruší oko.

Vyberte si chladničky, mrazničky a umývačky riadu so skrytým predným dielom, ktorý ladí s vašimi skrinkami. A vyberte si vložené držadlá pre elegantný nádych.

Dôležitú úlohu tu hrá aj elegancia a minimalizmus

Otvorené plánované výhody a nevýhody kuchynských nápadov

Nevýhody otvorenej kuchyne

Ako praktické miesto spoločenského stretávania v domácnosti naša láska k otvoreným kuchyniam v blízkej dobe nezmizne, ale je dôležité uvedomiť si ich nevýhody..

Veľký stavebný projekt

Uvedomte si, že plánovanie vašej vysnenej kuchyne s otvoreným pôdorysom zahŕňa nielen množstvo stavebných prác, ale môže byť aj potenciálne veľmi nákladné a časovo náročné..

Nechcete teda, aby bol váš projekt príliš komplikovaný

Otvorené plánované výhody a nevýhody kuchynských ostrovov

Niet sa kde schovať

Vaši hostia uvidia (a budú cítiť) ako varíte a pripravujete jedlo. Všimnite si tiež nevyhnutný neporiadok, pretože nemôžete len zavrieť dvere a skryť špinavé hrnce a panvice.

Vo všeobecnosti je udržať poriadok v otvorenej kuchyni ťažšie, pretože nemôžete udržať neporiadok v jednej miestnosti. Dobre si teda premyslite, či je jedálenská kuchyňa pre vás to pravé. A užite si nasledujúce nápady do obývačky a kuchyne, ktoré sme zostavili špeciálne pre vás. Nech je to pre vás zdroj inšpirácie!

S výstupom do záhrady – nádherný nápad obývačky a kuchyne!

Otvorená kuchyňa 40 zaujímavých nápadov na stravovanie v kuchyni Otvorený kuchynský plán výhody a nevýhody 40 zaujímavých nápadov do obývačky a kuchyne Otvorený plán kuchyne výhody a nevýhody nápady na večeru v kuchyni príklady fotografií Otvorené kuchynské výhody a nevýhody mnohých nápadov do obývačky Výhody a nevýhody plánu otvorenej kuchyne a 40 zaujímavých nápadov na jedenie v kuchyni Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody Otvorené kuchyne výhody a nevýhody nápady kuchynského ostrova otvorený obytný priestor Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody kuchynský ostrov otvorená obývačka Otvorené kuchynské výhody a nevýhody nápady na dizajn obytného priestoru kuchynského ostrova Otvorené kuchynské výhody a nevýhody nápady na obytný priestor kuchynského ostrova Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody kuchynský ostrov obývačka Otvorené kuchyne výhody a nevýhody myšlienok otvoreného obytného priestoru Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody otvorenej kuchyne otvorená obývačka Výhody a nevýhody otvorenej kuchyne Príklady kuchynského plánu Výhody a nevýhody otvorenej kuchyne Naplánujte si otvorenú kuchyňu, naplánujte si otvorený obývací priestor Výhody a nevýhody otvorenej kuchyne Naplánujte si jedlú kuchyňu Otvorené kuchyne výhody a nevýhody obytných priestorov nápady v kuchyni Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody obývačka kuchyňa-obývačka Otvorená kuchyňa výhody a nevýhody obytného priestoru Otvorené kuchyne výhody a nevýhody mnohých nápadov v obývacej izbe v kuchyni Otvorené kuchyne výhody a nevýhody mnohých nápadov v obývacej izbe v kuchyni Výhody otvorenej kuchyne Nevýhody nápady na jedenie v kuchyni Výhody otvorenej kuchyne nápady na obývaciu izbu a kuchyňu Výhody otvorenej kuchyne Jedzte v kuchyni Zbierajte nápady Výhody otvorenej kuchyne Nápady na plánovanie kuchyne v kuchyni Výhody otvorenej kuchyne Dizajn obývačky Nápady do obývačky Výhody otvorenej kuchyne obytný priestor svetlé nápady obývačka-kuchyňa Výhody otvorenej kuchyne obytný priestor nápady modernej kuchyne a obývačky Výhody otvorenej kuchyne Plánujte obytný priestor Nápady na vlastnú kuchyňu Výhody nápadov pre otvorenú kuchyňu v kuchyni Dizajn obývačky s otvorenou kuchyňou a nápady do obývačky Otvorená kuchyňa Otvorte obytný priestor