Nastavenie malej rohovej kuchyne: 7 skvelých tipov na viac úložného priestoru a vizuálnu šírku

Každý vie, že vybavenie malých miestností je oveľa ťažšie. Ak však sami stojíte pred výzvou postaviť svoju malú rohovú kuchyňu praktickým a šikovným spôsobom, mali by ste už vedieť, ako vytvoriť ďalší úložný priestor a zároveň obmedzený priestor pôsobiť väčším dojmom. Dnes pre vás máme pripravených 7 múdrych tipov, ktoré skúsení kuchynskí odborníci vždy odporúčajú. Zostaňte s nami a zamyslite sa, ktoré z týchto myšlienok sú pre vás vhodné.

Zariadiť malú rohovú kuchyňu je takmer umenie

rohové skrinky malá kuchyňa biela

# 1 Tip: Poriadok je polovica úspechu

A to neovplyvňuje len vašu kuchyňu, ale aj všetky ostatné miestnosti a oblasti života všeobecne. Pretože iba vtedy, keď má všetko svoje konkrétne miesto, môžete vždy mať o veciach prehľad a nemrhať časom hľadaním alebo upratovaním. Pri plánovaní kuchynského vybavenia preto myslite na to, ako by mal byť nábytok a spotrebiče umiestnené tak, aby boli optimálne prispôsobené vašim kuchárskym a stravovacím návykom..

Ak teda máte skutočne malú rohovú kuchyňu, bolo by najlepšie, keby ste sa pripravili na väčší poriadok. To sa určite neskôr vyplatí. Nakoniec dobre usporiadaná kuchyňa vždy vyzerá priestrannejšie.

Vždy majte v kuchyni ten najlepší prehľad

Zariaďte si malú rohovú kuchyňu moderne

# 2 Tip: Svetlé farby miestnosť opticky zväčšia

Biela, ako aj krémová a pastelové farby sú jednoducho vhodné do malých miestností, pretože poskytujú viac vizuálneho priestoru a pôsobia veľkoryso a veselo zároveň. Preto je lepšie rozhodnúť sa pre ľahšiu kuchynskú linku, skrine, zadnú stenu kuchyne a pracovnú plochu. Steny by mali byť tiež natreté skôr svetlom.

Extra tip: Spodné skrinky môžu byť naopak aj tmavšie. Je dôležité, aby bola pracovná plocha a horné kuchynské skrinky ľahšie.

Hrajte s ľahkými a lesklými povrchmi

zriadiť malú rohovú kuchyňu

# 3 Tip: Je možné použiť vysoký lesk

Vysoký lesk dáva priestor a vyzerá veľmi elegantne. To platí najmä pre horné kuchynské skrinky, kuchynské spotrebiče a veľkú závesnú lampu. Chladnička a rúra môžu mať aj elegantný kovový vysoký lesk, ktorý bude ladiť s ostatnými prvkami. Navyše je oveľa jednoduchšie čistiť leštené povrchy s vysokým leskom ako tie, ktoré sú matné.

Extra tip: Vďaka skrinkám bez úchytiek bude všetko pôsobiť oveľa upravenejšie a opticky tak rozšíri malú rohovú kuchyňu.

Vďaka vysokému lesku pôsobia malé miestnosti priestrannejšie

nápady na zariaďovanie malých rohových kuchýň

# 4 Tip: Myslite vertikálne!

Vertikálne myslenie je tu doslova nevyhnutné. To platí nielen pre usporiadanie skríň, ale aj pre kuchynské spotrebiče a zavesenie predmetov všeobecne. Pretože menšia plocha nemusí znamenať málo úložného priestoru. Plne využite vertikálny potenciál vašej kuchyne!

Keď už hovoríme o zavesení: Ak je to možné, zaveste kuchynské potreby, príslušenstvo na umývanie riadu, kuchynský papier a ďalšie kuchynské doplnky na zadnú stenu kuchyne, napríklad pomocou špeciálnej modulárnej lišty..

Šikovné skladovanie riadu sa vždy vyplatí

zvislý rám malá rohová kuchyňa

# 5 Tip: nástenné skrinky alebo police?

Riešenie je tu skôr otázkou vkusu. Niektorí uprednostňujú otvorené police, iní uprednostňujú iba uzavreté skrinky s krásnymi prednými časťami a ďalší prisahajú na kombináciu týchto dvoch. Uzavreté nástenné jednotky v kuchyni majú tú výhodu, že na rozdiel od otvorených políc všetko pekne skryjú a tiež chránia svoj obsah pred nečistotami a prachom. A otvorené police, naopak, vám ponúkajú možnosť dať do centra pozornosti svoj najkrajší riad a doplnky.

Extra tip: Toto je obzvlášť dôležité pre malé kuchyne: pokiaľ ide o riad, kuchynské náčinie a kuchynské doplnky, vždy sa zamerajte na kvalitu, nie na kvantitu.!

Počúvajte viac svoj črevný inštinkt

malá rohová kuchyňa biele kuchynské skrinky

# 6 Tip: Úzka kuchyňa a vstavané spotrebiče

Nie vždy to musia byť konvenčné 50 cm široké umývačky riadu a rúry. Pre malú rohovú kuchyňu sú kuchynské spotrebiče so šírkou okolo 45-50 cm jednoducho ideálne. Navyše pre väčšinu domácností stačia dve varné dosky namiesto štyroch. Tak získate hodnotnejší pracovný priestor a zároveň šetríte energiu.

Úzke vstavané spotrebiče ušetria v malej kuchyni veľa cenného priestoru

malá rohová kuchyňa moderné vybavenie kuchyne

# 7 Tip: Navrhnite kuchynský drez racionálne

Kuchynský drez, ktorý je zďaleka najdôležitejším prvkom v každej kuchyni, by mal byť predovšetkým v malej rohovej kuchyni navrhnutý veľmi racionálne. Našťastie v špecializovanom obchode je už veľa šikovných riešení, ktoré robia z jednoduchého kuchynského drezu univerzál. Perfektný kuchynský drez pre malé plochy by mal ponúkať dodatočný pracovný priestor a mať viac úrovní do hĺbky. Pri plánovaní svojej malej rohovej kuchyne sa pýtajte konkrétne a nechajte si podrobne poradiť odborníkmi. Umývadlá, ktoré sú umiestnené v rohu, sú navyše veľmi šikovným riešením, ktoré by sa malo prijať.

Batériu je možné namontovať aj zboku

malá rohová kuchynská linka kuchynský drez skrinky

malá rohová kuchyňa v bielej farbe

Vysoko kvalitná nehrdzavejúca oceľ ako materiál je jedným z najlepších riešení

kuchynský drez do malej rohovej kuchyne

Ale ani kameň a mnoho inovatívnych materiálov nie sú zlým rozhodnutím

kuchynský drez s doskou na krájanie malá rohová kuchyňa

Týchto 7 tipov na perfektne vybavenú malú rohovú kuchyňu nie je samozrejme jediným, ale patrí medzi najdôležitejšie. Nechajte sa tým inšpirovať a pokiaľ je to možné, používajte to aj doma.

Redakčný tím Freshideen vám praje veľa zábavy pri nastavovaní a každom úspechu!

Premeňte svoju malú rohovú kuchyňu na skutočnú oázu pohody!

naplánujte malú rohovú kuchyňu

malá rohová kuchyňa so šikmou strechou

malá rohová kuchynská rohová sedačka

Pri nastavovaní tiež myslite mimo rámček! 

vertikálne myslenie malá rohová kuchyňa

Ešte väčšia inšpirácia pre efektívne skladovanie v kuchyni

malá rohová kuchyňa je organizovaná základnými jednotkami

šikovný dizajn základných jednotiek malá rohová kuchyňa

nápady základnej skrinky pre malé rohové kuchyne

malé rohové kuchynské podstavce biele

racionálna malá kuchynská skrinka

kuchynský drez príslušenstvo malá rohová kuchyňa