Plancha Grill: Takto nám chutí Španielsko!

Nová grilovacia sezóna sa už dávno začala. To je už isté. Vidíte to, cítite to – všade v záhradách a parkoch. Zvlášť keď je pekné počasie, záhradná párty alebo spoločenské akcie na strešnej terase sa bez starého dobrého grilu jednoducho nezaobídu. Ale grilovanie nie je vždy grilovanie. Pretože tu hrá dôležitú úlohu typ grilovania a samotné jedlo. Niekto ho má rád tradične s mäsovým a zemiakovým šalátom, iný ho uprednostňuje viac vegetariánsky a ďalší prechádza na recepty na vegánsky gril. Pokiaľ ide o grilované jedlá, možnosti sú skutočne nekonečné. Iné s grilmi. Naozaj musíte vopred urobiť veľa výskumov a rozhodnúť sa pre najlepšiu možnosť, pretože grilovanie musí byť nielen chutné a zábavné, ale musí byť aj zdravé. Presne tieto tri aspekty sú kombinované v skutočnom všestrannom grile – grile plancha!

záhradná párty letné dekorácie nápady farebné látky girlandy grilovanie

Ako Španieli grilujú?

Grilovanie v španielskom štýle je v tejto krajine už nejaký čas trendy. Nie je ani divu, vzhľadom na mnohé výhody, ktoré má plancha gril oproti tradičným grilom na drevené uhlie. Začína sa to zásadou prípravy jedla na grile. V skutočnosti sa grilovacia doska grilu plancha zahreje na približne 300-350 stupňov Celzia iba za 3 minúty.

Pri takýchto teplotách mäso, ryby a zelenina zvonku chrumkajú a vo vnútri sú pekné a šťavnaté. Plancha gril sa používa rovnako ľahko ako konvenčná varná doska. Jeden je tiež schopný znížiť teplotu podľa potreby a dokonca pripraviť jedlá, ktoré si môžete vychutnať s grilom teppanyaki.

Ďalšou výhodou tohto typu grilovania z hľadiska nášho zdravia je skutočnosť, že potraviny určené na grilovanie neprichádzajú do priameho kontaktu so škodlivými dymovými plynmi. Ako sme už všetci dosť často zažili, pri grilovaní na drevenom uhlí alebo pri väčšine grilovaných grilovačiek všeobecne vzniká nepríjemný čierny dym. K tomu dochádza presnejšie vtedy, keď dochádza ku kontaktu tukov s ohňom, a je to bohužiaľ dokonca karcinogénne a extrémne nepríjemné pre astmatikov a alergikov..

kurací gril zdravý plancha gril letná záhradná párty

Nie je to už šťavnatejšie!

Čo je na grile plancha špeciálne, je tiež možnosť variť jedlo vo vlastnom varení, v marinádach, omáčkach alebo dokonca v alkohole, podobne ako by ste to urobili na panvici doma. Pretože Planchero – nádoba na gril – zaisťuje dostatočný priestor pre požadované tekutiny. Okrem toho má taký gril takzvaný tukový kanál, kde sa pri varení zhromažďuje prebytočný tuk. Takto môžete grilovať a la plancha ešte zdravšie ako obvykle.

Žmurknutím oka bude všetko opäť bezchybné …

Len máloktorý iný gril sa čistí tak ľahko. Po vychladnutí je potrebné prejsť po ňom drevenou alebo plastovou škrabkou a odstrániť veľké kúsky jedla. Potom stačí už len trochu vody a jemná handrička. Utrite vlhkou handričkou … hotovo! Grilovanie šetrí nielen drahocenný čas a nervy, ale je tiež veľmi šetrné k životnému prostrediu a predovšetkým zábavnejšie..

Nájdete tu ďalšie zaujímavosti a dôležité rady, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere správneho plancha grilu tu!

kombinované grilovanie zdravé plancha gril zelenina morské plody

Vonkajšia kuchyňa à la plancha

A v neposlednom rade je tu naša obľúbená výhoda grilu plancha – predĺžené stretnutie! Každý, kto niekedy bol majstrom grilu na grilovacej párty, dobre vie, že to môže byť osamelá, dymová záležitosť. Gril je zvyčajne trochu vzdialený od ostatných a nikto nemá rád, keď je pri grilovaní v bezprostrednej blízkosti, pretože potom už nechcete páchnuť dymom. Úplne iné s grilom plancha! Tu môžete grilovaciu platňu položiť prakticky kdekoľvek a byť prítomní počas celej grilovacej párty a rozprávať sa s ostatnými. Proste milé!

Nikto nie je zanedbávaný a všetci sa spolu bavia viac, pretože je o vás známe, že ste menej sami …

grilovať mäso plancha gril zdravý plán letná párty

záhradné komíny plancha gril drevo zdravé grilovanie záhradná párty

Grilovanie kreviet morské plody plancha gril zdravé grilovanie

plynový gril plancha gril losos paprika gril zdravý

zdravý gril plancha gril ovocný melón ananás

grilovanie na záhrade plancha gril rodinný dom letná terasa

plancha gril mäso ryby zelenina vajcia

plancha gril plyn zdravý grilovanie zelenina krevety vegetarián

kompaktný plancha gril inox vonkajšia kuchyňa

plancha gril morské plody zelenina gril zdravý

plancha gril tefal ryba zelenina zdravy gril

letné grilovanie zdravý plancha gril